سری 19

 

اجرای سریع تر فایل های ناشناخته

نوشته شده در سه شنبه یازدهم تیر 1387 ساعت 1:6 شماره پست: 380

می دونید که موقع اجرای یه فایل ناشناخته برای ویندوز از شما در مورد برنامه ای که میخواید اون نوع فایل رو باهاش باز کنید سؤال میشه. خوب این سؤال به این صورته که اول می پرسه که می خواید از طریق کامیپوتر یا اینترنت (برای اکثر ایرانی ها یه جور جوکه) فایل رو باز کنید و بعد میگه که می خواید فایل رو باز کنید یا نه. خوب هر دو پرسش بیخود هستن یا حداقل برای ما این جوریه و بهتره که مستقیماً لیست برنامه ها نشون بده تا اینکه این همه از ما سؤال کنه. برای اینکه با اجرا فایل فوری لیست ظاهر بشه و از دست این همه سؤال خلاص بشید طبق مراحل زیر عمل کنید.
1| Registery Editor رو از طریق تایپ عبارت regedit در Run اجرا کنید.2| به این مسیر برید: HKEY-CURRENT-USER/Software/Microsoft/windows/CurrentVersion/Explorer .3| یک متغیر از نوع DWORD اضافه کنید و اسمشو Internetopenwith و مقدارشو 0 بذارید.

دیسکانکت شدن با زنگ تلفن

نوشته شده در سه شنبه یازدهم تیر 1387 ساعت 1:7 شماره پست: 381

با این کار اگه یه نفر بهتون زنگ بزنه وشما به اینترنت وصل باشید ارتباطتون قطع میشه. البته باید بگم که این ترفند برای انواع خیلی کمی از مودم ها بی فایدس. ترفند اینه:
1| از Control Panel به قسمت Phone and Modem Options برید.2| از قسمت Modems به تب Properties و بعدش Advance برید.3| توی کادر متنی که بغلش عبارت Extra initialization commands نوشته شده عبارت مقابل رو بنویسید: +PCW=14| تموم شد و تنها کار شما کلیک رو OK ـه.

حذف تبلیغات یاهو مسنجر

نوشته شده در سه شنبه یازدهم تیر 1387 ساعت 1:7 شماره پست: 382

وقتی که یاهو مسنجر رو باز می کنید و میخواید چت کنید می بینید که تبلیغاتی گوشه های پنجره ها نمایش داده میشه که هم برای لود شدن سرعت رو کم میکنن و هم محیط کار رو شلوغ می کنن. با این ترفند میشه از دست این تبلیغات مزاحم خلاص بشید.

1| Registery Editor رو از طریق تایپ عبارت regedit در Run اجرا کنید.2| به این مسیر برید: HKEY_CORRENT_USER\Software\yahoo\pager\YUrl.3| دو متغیر از نوع String Value اضافه کنید و اسمشونو Chat Adurl و Conf Adurl و مقداشونو 0 و بذارید.

ساده ولی سریع

نوشته شده در سه شنبه یازدهم تیر 1387 ساعت 1:8 شماره پست: 383

موقع باز کردن منو ها برای زیبا و جلوه دار شدنشون ویندوز این کارو تو چند مرحله انجام میده و یه حالت انیمیشنی به منو ها میده ولی اگه شما به ظاهر و زیبایی ویندوز اهمیت نمیدین و دنبال سرعت بالاترین بهتره این حالت رو از بین ببیرید تا منو ها فقط تو یه مرحله باز شن.

1| Registery Editor رو از طریق تایپ عبارت regedit در Run اجرا کنید.
2| به این مسیر HKEY_CURRENT_USER\ControlPanel\Desktop\WindowsMetrics .
3| یه متغیر از نوع Binary Value وجود داره، مقدارشو 0 بذارید.

کپی متن از و به Command Prompt

نوشته شده در سه شنبه یازدهم تیر 1387 ساعت 1:10 شماره پست: 384

تا حالا می دونستید در محیط Command Prompt ویندوز که شباهیت زیادی به Dos داره میشه با ماوس هم کار کرد. شما می تونید مثل یک ویرایشگر متن متنی رو به محیط این برنامه کپی کنید یا متنی رو از محیط این برنامه به جای دیگه کپی کنید.
1| از منوی Start بر روی All Programs (در صورت کلاسیک بون منوی استارت Programs) و بعد Accessories برید و برنامه Command Prompt رو اجرا کنید.2| توی محیطش راست کلیک کنید و گزینه Mark رو انتخاب کنبد تا یه مکان نمای متن ظاهر بشه و محیط مثل ویرایشگر متن بشه.3| برای اینکه متنتون به این محیط کپی بشه در جای مورد نظر کلیک کنید تا مکان نمای متن به اون جا بیاد و بعدش روی آیکون برنامه (گوشه سمت چپ بالا) کلیک کنید و گزینه Edit و بعد گزینه Paste رو برای قرار دادن متن انتخاب کنید.4| برای اینکه متنی رو از برنامه کپی کنید مثل قبل راست کلیک کنید و گزینه Mark رو انتخاب کنید و متن مورد نظر رو با درگ کردن انتخاب کنید. بعدش یا کلید اینتر رو بزنید و یا روی آیکون برنامه (گوشه سمت چپ بالا) کلیک کنید و گزینه Edit و بعد گزینه Copy رو برای قرار دادن متن انتخاب کنید.

 

فعال کردن Font Smoth

نوشته شده در سه شنبه یازدهم تیر 1387 ساعت 1:10 شماره پست: 385

اگه این ترفند رو اجرا کنید فونت های ویندوز صاف تر و با لبه های نرم تر نشون داده میشن و کلاً قشنگ تر میشن. البته حرفه ای ها توجه داشته باشن که کندی سیستم هم هرچند کم ولی بالاخره تأثیر داره.

1| Registery Editor رو از طریق تایپ عبارت regedit در Run اجرا کنید.2| به این مسیر برید: HKEY_CURRENT_USER\Control Panel\Desktop.3| یک متغیر از نوع String Value اضافه کنید و اسمشو FontSmoothing و مقدارشو 2 بذارید.

بالا بردن کیفیت پخش MP3

نوشته شده در سه شنبه یازدهم تیر 1387 ساعت 1:11 شماره پست: 386

اگه این ترفند رو اجرا کنید پخش موزیک در مدیا پلیر با کیفیت بیشتری انجام میشه اما اگه سیستم شما کند باشه در ازای کیفیت بالا باید بهایی به اسم کندی (البته نه چندان زیاد) رو بپردازید.

1| Registery Editor رو از طریق تایپ عبارت regedit در Run اجرا کنید.2| به این مسیر برید: HEKY-LOCAL-MACHINE>SOFTWARE>microsoft>mediaplayer>setting>mp3encodi . 3| یک متغیر از نوع DWORD اضافه کنید و اسمشو MediumHigh Rate و مقدارشو 192000 بذارید.

تغییر تصویر بوت ویندوز

نوشته شده در سه شنبه یازدهم تیر 1387 ساعت 1:12 شماره پست: 387

شما با این ترفند می تونید تصویر بوت شدن ویندوز (همون تصویر کم کیفیت با زمینه سیاه که موقع لود ویندوز روش علامت و اسم ویندوز نوشته شده.) رو به تصویر دلخواهتون تغییر بدید.

1| Registery Editor رو از طریق تایپ عبارت regedit در Run اجرا کنید.2| به این مسیر برید: HKEY_USERS\.DEFAULT\Control Panel\Desktop .3| یک متغیر از نوع String Value اضافه کنید و اسمشو Wallpaper بذارید و مقدارشو مسیر تصویر (باید پسوندش .bmp باشه) بذارید.

از کار انداختن پیام پر شدن درایو

نوشته شده در سه شنبه یازدهم تیر 1387 ساعت 1:12 شماره پست: 388

موقعی که یکی از درایوهاتون در حال پر شدن باشه و فضای خیلی کمی ازش باقی مونده باشه ویندوز هر چند وقت یه بار یه پیام کوچیک اعصاب خوردکن رو گوشه پایین سمت راست صفحه به شما نشون میده و ازتون میخواد با استفاده از برنامه مسخره Disk Clean Up خودش فایل های اضافی هارد رو پاک کنید تا فضا آزاد بشه. اون فایل هایی که در پاک سازی از بین میرن معمولاً خیلی کم حجم هستن و پاک کردن اونها برای کم شدن فایل ها و بالا رفتن سرعت مرور پوشه هاست و با پاک کردن اونا فضای خیلی کمی آزاد میشه. البته این برنامه فایل های قدیمی رو هم فشرده می کنه که برای این کار یه ترفند تو قسمت ترفندهای ویندوز آوردم. خوب با ترفند زیر میتونید کاری کنید که ویندوز از این پیغام ها نشون نده.

1| Registery Editor رو از طریق تایپ عبارت regedit در Run اجرا کنید. 2| به این مسیر برید: KEY_CURRENT_USER\Software\Microsoft\Windows\CurrentVersion\Policies\Explorer . 3| یه متغیر از نوع DWORD اضافه کنید و اسمشو NoLowDiskSpaceChecks و مقدارشو 1
بذارید.

تایپ کاراکتر های خاص

نوشته شده در سه شنبه یازدهم تیر 1387 ساعت 1:13 شماره پست: 389

حتماً تا حالا کارکتر هایی رو دیدید که روی کیبورد دیده نمیشن و نمی تونین با تایپ معمولی اون ها رو تایپ کنید. هر کارکتری (اعم از معمولی یا خاص) یه کد مربوط به خودش داره که با گرفتن کلید Alt و تایپ کد مربوطه از قسمت عددی سمت راست کیبورد میشه اون رو تایپ کرد. در ویندوز مرجع خوبی برای این کار وجود داره.

1| از منوی Start بر روی All Programs، Accessories وبعد System Tools برید و بعد Character Map رو اجرا کنید.
2| فونت مورد نظرتون رو انتخاب کنید (چون هر فونتی کارکتر های خاصی رو پشتیبانی می کنه).
3| از لیست پایینی کارکتر مورد نظر رو با دابل کلیک به کادر متن زیرش کپی کنید.
4| برای استفاده از کارکتر (های) داخل کادر اون ها رو به وسیله دکمه Copy کپی کنید و با نگاه کردن به قسمت پایین کادر (نوار وضعیت) کد مربوط به هر کاراکتر رو مشاهده کنید.

تبدیل فایلهای صووتی به Mp3 در مدیا پلیر ویندوز(ترفند)

نوشته شده در سه شنبه یازدهم تیر 1387 ساعت 14:22 شماره پست: 390

- بعد از گذاشتن Cd در کامیپیوترتون ، در پنجره ای که به صورت اتوماتیک ظاهر میشه انتخاب گزینه

Copy  Music From Cd و  یا باز کردن برنامه مدیا پلیر و زدن گزینه Copy From Cd  در منوی کنار مدیا پلیر

( Menu bar )

به ادامه مطلب مراجعه کنید

- بعد از گذاشتن Cd در کامیپیوترتون ، در پنجره ای که به صورت اتوماتیک ظاهر میشه انتخاب گزینه

Copy  Music From Cd و  یا باز کردن برنامه مدیا پلیر و زدن گزینه Copy From Cd  در منوی کنار مدیا پلیر

( Menu bar )

2- انتخاب فایلهای  مورد نظر شما با تیک   زدن کنار آنها  - ( فایلهایی که میخواهید از Audio   سی دی به

 فرمت MP3  تبدیل  شوند )

3- انتخاب گزینه Copy Music  که در قسمت بالای Caption  مدیا پلیر قرار دارد. ( آیکون دایره ای قرمز رنگ )

4- انتخاب گزینه های  2 و 3 به ترتیب از بالا ، سپس Next  کنید و در قسمت پایین صفحه بعد میتونید فرمت

 خروجی( تنظیم کیفیت فایل های CD ) که به نظر من بهتره  که اونو روی (  96 Kbps ) قرار بدید  و روی

 گزینه Finish کلیک کنید تا کار کپی و تبدیل به فرمت MP3 شروع بشه.

نکته : محل ذخیره فایل ها بطور پیش فرض در  ( My Documents \ My music  )  شما  می باشد که اگه

خواستید میتونید قبل از زدن گزینه Finish اونو تغییر بدید.

14 ترفند کاربردی مرورگراپرا opera (ترفند)

نوشته شده در سه شنبه یازدهم تیر 1387 ساعت 14:28 شماره پست: 391

در میان جنگ غول های مرورگرهای اینترنتی ، همواره مثلثی که سه رأس آن را Firefox ، IE و Opera تشکیل میدهد وجود داشته است. در این میان مرورگر Opera یکی از نوآورترین ها بوده است و به واسطه همین موضوع توانسته است کاربران و طرفداران زیادی را به خود اختصاص دهد. در این مرورگر محبوب نیز ترفندهای متعددی وجود دارد که بسیاری از کاربران از آنها بی خبرند. هم اکنون قصد داریم تا 14 ترفند کاربردی پیرامون این مرورگر اینترنتی را برای شما بازگو کنیم که با استفاده از آنها میتوانید خود را حرفه ای تر نشان دهید
به ادامه مطلب مراجعه کنید

در میان جنگ غول های مرورگرهای اینترنتی ، همواره مثلثی که سه رأس آن را Firefox ، IE و Opera تشکیل میدهد وجود داشته است. در این میان مرورگر Opera یکی از نوآورترین ها بوده است و به واسطه همین موضوع توانسته است کاربران و طرفداران زیادی را به خود اختصاص دهد. در این مرورگر محبوب نیز ترفندهای متعددی وجود دارد که بسیاری از کاربران از آنها بی خبرند. هم اکنون قصد داریم تا 14 ترفند کاربردی پیرامون این مرورگر اینترنتی را برای شما بازگو کنیم که با استفاده از آنها میتوانید خود را حرفه ای تر نشان دهید
1- احتمالا همه شما با قابلیت Tabbed Browsing آشنا هستید. تقریبا تمام مرورگرهای جدید این قابلیت را دارند. لازم نیست برای دیدن لینک های مختلف چندین پنجره باز کنید. میتوانید از زبانه های یک پنجره استفاده کنید. با راست کلیک کردن روی هر زبانه گزینه هایی از جمله بستن همه زبانه ها و بستن همه زبانه ها به جز زبانه فعلی را می بینید.

2- برای برگشت به صفحه قبلی می توانید حین فشردن کلیک راست کلیک چپ کنید.

3- اپرا قابلیت Pop-up Blocking دارد. یعنی پیام های تبلیغاتی را نشان نمی دهد. شما می توانید با زدن کلید F12 انتخاب کنید که چه Pop-up هایی نمایش داده شوند یا نمایش داده نشوند.

4- اگر صفحات زیادی را باز کردید. شما می توانید آنها را به عنوان یک session ذخیره کنید تا بعدا در موقع نیاز همه آنها را با یک کلیک باز کنید. کافیست از File > Session > Save this Session را انتخاب کنید و از همین طریق می توانید Sessionها را ببینید.

5- شما میتوانید از 20٪ تا 1000٪ زوم کنید. برای زوم راحت تر از کلیدهای + و – استفاده کنید.

6- بعضی سایت ها عرض زیادی دارن اگر از اسکرول افقی خوشتان نمی‌آید می توانید کلید از کلید ترکیبی Ctrl+F11 استفاده کنید.

7- اگر از ظاهر اپرا خسته شده اید می توانید پوسته اپرا را عوض کنید. به مسیر Tools > Appearances > Skin بروید و پوسته های جالبی دانلود کنید.

8- یکی از قابلیت های اپرا ذخیره یوزرنیم و پسورد هاست. هنگامی که از یک یوزرنیم و پسورد استفاده می کنید ؛ اپرا به طور اتوماتیک از شما می پرسد که آیا می خواهید پسورد را ذخیره کنید یا خیر. اپرا حتی می تواند بر روی یک سایت چندین پسورد ذخیره کند. شما می توانید با فشردن کلید Ctrl+Enter یوزرنیم خود را انتخاب کرده و وارد سایت شوید.

9- اپرا این قابلیت را دارد که متون انگلیسی را بخواند. شما  می توانید با انتخاب متن و کلیک راست بر روی آن و انتخاب گزینه Speak متن را بشنوید. البته هنگامی که برای اولین بار این کار را می کنید باید یک فایل 10 مگا بایتی را دانلود کنید.

10- هنگامی که از یاز شدن یک pop-up جلوگیری میشود اپرا یک هشداری در بالای پنجره سمت راست می دهد. اگر میخواهید از آمدن این هشدار هم جلوگیری کنید مسیر Tools > Preferences > Advanced > Notifications را دنبال کرده و تیک Show notifications for blocked pop-ups را بردارید.

11- کلید Ctrl + Back Space را بزنید تا در آدرس بار یک دایرکتوری به عقب بروید.

12- اگر می خواهید یک عکس را ذخیره کنید کافیست حین فشردن کلید کنترل کلیک کنید.

13- اگر اشتباها یکی از زبانه هار ببندید میتوانید با کلیک روی دکمه سطل آشغال در بالای پنجره سمت راست دو باره آن را باز کنید.

14- شما می توانید برای هر سایت یک نام مستعار بگذارید. کافیست از طریق Bookmark> Bookmark page گزینه Details را بزنید و در کادر Nickname نام مستعار مورد نظر را وارد کنید و کلید Ok را بزنید. حال با نوشتن این نام مستعار در نوار آدرس و زدن کلید Enter وارد سایت شوید.

اینتر نت خود را رایگان کنید(اینتر نت رایگان در ایرانسل)

نوشته شده در سه شنبه یازدهم تیر 1387 ساعت 14:34 شماره پست: 392

خبر رایگان کردن اینترنت ایرانسل رو چند روز پیش در یکی از فرمها که کاربر زیادی هم داشت خوندم هر یک نظری داشت و نظرات متفاوتی هم در همین مورد داده شده بود اصولا کار جالبی بود و من هم از اون استقبال می کنم ولی بعضی از افراد قادر به استفاده بودند و بعضی از انها توانایی استفاده از اونو نداشتند که من در این پست می خام راهی رو که این دوستان نشان دادند در وبلاگ خودم کامل کنم تا تمامی ایرانسل داران بتوانند از این روش به صورت رایگان استفاده کنند و بهره ببرند

به ادامه مطلب مراجعه کنید

خبر رایگان کردن اینترنت ایرانسل رو چند روز پیش در یکی از فرمها که کاربر زیادی هم داشت خوندم هر یک نظری داشت و نظرات متفاوتی هم در همین مورد داده شده بود اصولا کار جالبی بود و من هم از اون استقبال می کنم ولی بعضی از افراد قادر به استفاده بودند و بعضی از انها توانایی استفاده از اونو نداشتند که من در این پست می خام راهی رو که این دوستان نشان دادند در وبلاگ خودم کامل کنم تا تمامی ایرانسل داران بتوانند از این روش به صورت رایگان استفاده کنند و بهره ببرند
طرز کار به این صورته که شما ابتدا باید به سایت www.operamini.com رفته و نسخه ۳.۱ یا نسخه beta ۴.۱ نرم افزار opera mini را داونلد کنید ( در صورت ندانستن چگونگی داونلد یا داشتن مشکل بیان کنید) پس از داونلد نرم افزار مربوطه رو در گوشی خود که قابلیت gprs داشته باشه رو قرار بدهید بعد از ان برنامه رو نصب کنید و اجرا کنید در صورتی که دارای اعتبار در خط خود هستید و پس از اجرای برنامه از مبلغ شما کاسته شد و یا اینکه از این طریق به اینترنت متصل نشدید مراحل زیر رو دنبال کنید
به قسمت تنظیمات گوشی خود بروید
به قسمت time‌گوشی خود بروید و زمان را تنظیم کنید
به قسمت date گوشی خود بروید و تاریخ را به تاریخ میلادی گوشی خود تنظیم کنید
تغییرات ایجاد شده را ذخیره نمایید
دوباره برنامه را اجرا نمایید و از اینترنت رایگان ایرانسل لذت ببرید


برای دانلود نرم افزار اپرا ابتدا با کلیک بر روی دکمه زیر به سایت سازنده ارجاع می شوید سپس با انتخاب مدل گوشی خود ، مرورگر سازگار با گوشی خود را دانلود خواهید کرد :

 اگرچه طبق این روش تنها بابت گشت و گذار در اینترنت پولی نمی پردازید و بابت دانلود فایلها باید به ازای هر 10 کیلوبایت 5 تومان ب

/ 0 نظر / 30 بازدید