سری 16

 

افزودن پسورد دوم برای ورود به ویندوز Xp

نوشته شده در جمعه سی ام فروردین 1387 ساعت 21:18 شماره پست: 284

در ویندوز می توانید قبل از فعال شدن هر User پسورد دیگری قبل از همه اینها قرار دهید.

به ادامه مطلب مراجعه کنید

در ویندوز می توانید قبل از فعال شدن هر User پسورد دیگری قبل از همه اینها قرار دهید.برای این کار در Run عبارت Syskey را تایپ کنید و ok نمایید.در پنجره باز شده روی Update کلیک کنید.حالا در قسمت Password Startup پسوردی را تایپ کنید و ok کنید.در صورت لزوم می توانید در قسمت System Generated Password پسورد را بر روی یک فلاپی دیسک ذخیره نمایید تا فقط با استفاده از آن قادر به عبور باشید.از این پس زمانی که سیستم روشن یا Reboot شود،پسورد امنیتی قبل از ورود به User ها ظاهر می شود. لازم به ذکر است در صورتی که سه بار پسورد را اشتباه وارد کنید سیستم راه اندازی مجدد می شود.

قطع شدن از اینترنت با زنگ تلفن

نوشته شده در جمعه سی ام فروردین 1387 ساعت 21:19 شماره پست: 285

شاید وقتی به اینترنت متصل هستید نگران اشغال شدن خط تلفن خود هستید و دوست ندارید تلفن های که به شما زده می شود را از دست بدهید. با این ترفند می توانید به این مشکل پایین بدهید. فقط با زنگ زدن به خط شما اینترنت قطع و زنگ تلفن شما به صدا در می آید !!!!

به ادامه مطلب مراجعه کنید

شاید وقتی به اینترنت متصل هستید نگران اشغال شدن خط تلفن خود هستید و دوست ندارید تلفن های که به شما زده می شود را از دست بدهید. با این ترفند می توانید به این مشکل پایین بدهید. فقط با زنگ زدن به خط شما اینترنت قطع و زنگ تلفن شما به صدا در می آید !!!!

اگر مودم شما HCF باشد (یعنی جزو دسته سخت افزارهایی که توسط ویندوز شناخته می شوند) در Control Panel وارد قسمت Phone And Modem شده و سپس وارد بخش Modems شوید.

در لیست مودم ها روی مودم خود کلیک کنید و سپس Properies را فشار دهید سپس در قسمت Advanced در قسمت Extra Initialization Commands عبارت 1=PCW+ را تایپ کنید و 2 بار کلید OK را فشار دهید.

به این ترتیب هنگامی که به اینترنت متصل هستید و پشت خطی دارید از اینترنت قطع شده و تلفن زنگ می خورد .

چند ترفند جالب در ویندوز

نوشته شده در جمعه سی ام فروردین 1387 ساعت 21:22 شماره پست: 286

1- از کار انداختن show all file از بخش folder options

2- تبدیل یک پوشه به درایو

3- عاشقان فایرفاکس کاراش بخونن: باز کردن فایرفاکس در فایرفاکس!

به ادامه مطلب مراجعه کنید

1- از کار انداختن show all file از بخش folder options
یکی از راههای رایج جلوگیری ار نمایش فایلهای مخفی در ویندوز غیرفعال کردن گزینه Folder Opthions ازمنوی tools هست
راه جالبتر برای این کار (طوری که کسی شک نکنه شما در رجیستری دستکاری کردید) از کار انداختن گزینه show all file در برگه view‌ از پنجره folder option هست برای این کار روال زیر رو طی کنید
در برنامه رجیستری (run/regedit) کلید f3 رو بزنید و عبارت showall رو جستجو کنید (گزینه keys فعال باشه) وقتی کلید مورد نظر در سمت چپ انتخاب شده ،گزینه chekedvalue را در سمت راست پیدا کنید و مقدار اون رو به صفر تغییر بدید. از این به بعد گزینه show all file عملا غیر فعال خواهد شد

2- تبدیل یک پوشه به درایو
این ترفند همون طور که از اسمش معلومه به این کار میاد که پوشه ای رو که بسیار مورد علاقه شماست رو به یک درایو تبدیل کنید تا سریعا در My Computer در دسترس شما باشه ، پس ترفند به درد بخوریه!
۱- ابتدا دکمه Start را زده و گزینه Run را انتخاب کنید .
۲- در پنجره Run عبارت Cmd را بنویسید و روی ok کلیک کنید .
۳- در پنجره ای که براتون باز میشه عبارت مقابل را بنویسید
:Subst [drive_name:][path_of_folder]
rبه جای New_drive نام درایو جدید را تایپ کنید مثل z: و به جای Path_Of_Folder نام پوشه ای را که میخواهید همانند درایو فرض شود را وارد کنید .
مثلا اگر میخواهید پوشه test که در درایو D قرار دارد را درایو z فرض کنید فرمان زیر را وارد کنید
:Subst z: “D:test”l
فقط یادتون باشه که مسیر را داخل ” ” قرار دهید و نام درایوی هم که انتخاب میکنید با نام درایوهای MyComputer یکی نباشد
جهت پاک کردن درایوهای مجازی که از این طریق درست میشوند میتوان از دستور زیر استفاده کرد:
Subst [Drive:] /D

3- عاشقان فایرفاکس کاراش بخونن: باز کردن فایرفاکس در فایرفاکس!
متن زیر را در نوار آدرس بزنید
chrome://browser/content/browser.xul
در مواقعی که چند سایت میخواین ببینید که هر سایتی ممکنه چندین صفحه داشته باشه این ترفند بکارتون میاد
ترفند دوم در مور دفایرفاکس: پوشه temporary files فایرفاکس کجاست؟ عبارت زیر را تایپ کنید
about:cache

خاموش کردن رایانه با چند روش کیبورد

نوشته شده در جمعه سی ام فروردین 1387 ساعت 21:23 شماره پست: 287

در این ترفند قصد داریم روش های بسیار جالبی را به شما معرفی کنیم که با استفاده از آنها میتوانید سیستم خود را تنها با استفاده از چند کلید موجود بر روی صفحه کلید Standby ، Hibernate ، Logoff ، Restart ، Shutdown و Switch User نمایید. لازم به ذکر است که کمتر کسی از این ترفندها آگاه است و همچنین با استفاده از آنها میتوانید سرعت کار با کامپیوتر را بیشتر کنید.

به ادامه مطلب مراجعه کنید

در این ترفند قصد داریم روش های بسیار جالبی را به شما معرفی کنیم که با استفاده از آنها میتوانید سیستم خود را تنها با استفاده از چند کلید موجود بر روی صفحه کلید Standby ، Hibernate ، Logoff ، Restart ، Shutdown و Switch User نمایید. لازم به ذکر است که کمتر کسی از این ترفندها آگاه است و همچنین با استفاده از آنها میتوانید سرعت کار با کامپیوتر را بیشتر کنید.

برای Shutdown کردن:
برای Shutdown نمودن سیستم با کیبورد ، ابتدا دکمه Win (مابین کلیدهای Alt و Ctrl) را فشار داده و پس از نمایش منوی Start حرف U انگلیسی را دوبار با اندکی مکث میزنیم. خواهید دید که سیستم خاموش میشود.

برای Restart کردن:
برای Restart نمودن سیستم با کیبورد ، ابتدا دکمه Win (مابین کلیدهای Alt و Ctrl) را فشار داده و پس از نمایش منوی Start این بار کلیدهای U و سپس R را با اندکی مکث میزنیم. خواهید دید که سیستم Restart میشود.

برای Standby کردن:
برای Standby نمودن سیستم با کیبورد ، ابتدا دکمه Win (مابین کلیدهای Alt و Ctrl) را فشار داده و پس از نمایش منوی Start این بار کلیدهای U و سپس S را با اندکی مکث میزنیم ، خواهید دید که سیستم Standby میشود.

برای Hibernate کردن:
برای Standby نمودن سیستم با کیبورد ، ابتدا دکمه Win (مابین کلیدهای Alt و Ctrl) را فشار داده و پس از نمایش منوی Start این بار کلیدهای U و سپس H را با اندکی مکث میزنیم ، خواهید دید که سیستم Hibernate میشود.

برای Loggoff کردن:
برای Loggoff نمودن سیستم با کیبورد ، ابتدا دکمه Win (مابین کلیدهای Alt و Ctrl) را فشار داده و پس از نمایش منوی Start این بار کلید L را دوبار با اندکی مکث میزنیم. خواهید دید که سیستم Logoff میشود.

برای Switch User کردن:
برای Switch User نمودن سیستم با کیبورد ، ابتدا دکمه Win (مابین کلیدهای Alt و Ctrl) را فشار داده و پس از نمایش منوی Start این بار کلیدهای L و سپس S را با اندکی مکث میزنیم ، خواهید دید که سیستم Switch User میشود.

برداشتن پسورد user ها یا پاک کردن آنها

نوشته شده در جمعه سی ام فروردین 1387 ساعت 21:24 شماره پست: 288

مدیریت کامپیوتر را در دست خودتان بگیرید.

به ادامه مطلب مراجعه کنید

ابتدا از منوی start گزینه Run را کلیک کرده سپس عبارت control userpasswords2 را تایپ کردن و ok کنید. در قسمت user nameبا انتخاب user مورد نظر و کلیک کردن روی گزینه reset password پسورد آن user را بدون اینکه پسورد قبلی را از شما بخواهد آن را از بین می برد. البته این کار در user محدود شده عملی نیست. اگر administrator ویندوز پسورد داشته باشد کافی است که شما در user مدیر پسورد administrator را بردارید و حالا user مدیر را log off کنید و سه کلید ترکیبی alt+ctrl+delete را چند بار با هم فشار دهید و حالا در قسمت user name کلمه administrator را تایپ کرده و در قسمت password چیزی ننویسید و ok‌کنید حال شما وارد administrator ویندوز شده اید و دوباره RUN را باز کرده و عبارت control userpasswords2 را تایپ کنید و سپس ok اکنون شما می توانید پسورد تمامی user ها حتی suer مدیر را هم بردارید. و یا user ها را پاک کنید.
برای برداشتن پسورد تمامی user ها کافی است که در یک لحظه کوتاه مدیر غفلت کند و شما مراحل بالا را انجام دهید و تمامی user ها و مدیریت کامپیوتر را در دست خودتان بگیرید.

پاک کردن تمامی user ها و برداشتن پسورد آنها و رفتن به administrator

نوشته شده در جمعه سی ام فروردین 1387 ساعت 21:25 شماره پست: 289

 این روش که با dos سرو کار داره یه کم پیچده هست ولی کاربردی می باشد.

به ادامه مطلب مراجعه کنید

 این روش که با dos سرو کار داره یه کم پیچده هست ولی کاربردی می باشد. تمامی اطلاعات user ها اعم از پسورد آنها و تنظیمات خاص آنها در فایلی بدون پسوند با اسم sam در دایرکتوری ویندوز به آدرس C:\WINDOWS\system32\config قرار دارد. حال یک فایل خام با همین اسم در دایرکتوری ویندوز به آدرس C:\WINDOWS\repair وجود دارد این فایل تنها حاوی یک user administrator بدون پسورد می باشد. اگه ما بتوانیم فایل sam را که در C:\WINDOWS\repair قرار دارد را به جای فایل sam موجود در C:\WINDOWS\system32\config قرار دهیم یعنی replace کنیم تمامی user ها برداشته می شوند و تنها یک user administrator بدون پسورد برای ویندوز باقی می ماند البته با این کار درسته که user ها پاک می شوند ولی پوشه Documents آنها همراه با اطلاعات داخلی آنها باقی می ماند.
دو روش برای انجام این کار وجود: روش اول اینکه اگر دو تا سیستم عامل داشته باشید می توانید توی یکی از سیستم عامل ها که به آن دسترسی داشته باشید به دایرکتوری ویندوز دیگر که user های آن پسورد دارد رفته و فایل sam را مطابق آنچه که در بالا گفته شده کپی کنید و سیستم را ریست کنید و وارد آن ویندوز پسورد دارد برودید اکنون شما مستقیما وارد administrator می شود و مدیریت سیستم در دست شما می باشد.
دومی اینکه با استفاده از یک فلاپی boot سیستم عامل dos را قبل از اینکه ویندوز بالا بیاد اجرا کنیم و دستور زیر را بنویسم و enter کنیم:
C:\> copy C:\WINDOWS\repair\sam C:\WINDOWS\system32\config
قابل ذکر است که این کار روی هارد دیسک های sata قابل اجرا نیست و همچنین بر روی هارد دیسک های IDE با فرمت FAT قابل اجرا می باشد.

قرار دادن تصویر پشت منوهای استاندارد بالای فولدر ها

نوشته شده در جمعه سی ام فروردین 1387 ساعت 21:27 شماره پست: 290

شما برای انجام این کار باید در ریجستری ویندوز دستکاری کنید .

به ادامه مطلب مراجعه کنید

شما برای انجام این کار باید در ریجستری ویندوز دستکاری کنید .
خوب برای قرار دادن عکس پشت منوی بالای فولدرها ابتدا روی منوی Start کلیک کنید و Run رو انتخاب کنید .

در پنجره ی Run تایپ کنید Regedit و اینتر بزنید .

بعد از این کار پنجره ی Regedit باز می شه .

از قسمت سمت چپ پنجره به آدرس زیر برید :

HKEY_Current_User < Software < Microsoft < Internet Explorer < Toolbar

حال در قسمت سمت راست باید یک داده ایجاد کنید . برای این کار در قسمت سمت راست پنجره راست کلیک کرده و از New گزینه ی String Value رو انتخاب کنید .

می بینید که یک داده ایجاد کرده اید ، باید نام آنرا به BackBitmapShell تغیر دهید .

حال داده را باز کرده و آدرس عکسی را که می خواهید برای پس زمینه قرار دهید در آن وارد کنید . توجه داشته باشید که فرمت عکس حتما باید bmp باشد .( مثلا: E:\bgtoolbar.bmp ) .

باز هم این نکته رو میگم که فرمت عکس حتما باید bmp باشه ، وگرنه عکس در پس زمینه قرار نمی گیره .

بعد از نصب XP ویندوز CD_Rom و DVD-Rom را نمی شناسد

نوشته شده در جمعه سی ام فروردین 1387 ساعت 21:28 شماره پست: 291

تا حالا شده بعد از نصب ویندوز XP ببینید که درایوهای CD-ROM و DVD-ROM شما از کار افتاده باشه. در چنین مواقعی نیازی به نصب دوباره ویندوز نیست کافی است با کمک ریجستری این مشکل را حل کنیم.

به ادامه مطلب مراجعه کنید

تا حالا شده بعد از نصب ویندوز XP ببینید که درایوهای CD-ROM و DVD-ROM شما از کار افتاده باشه. در چنین مواقعی نیازی به نصب دوباره ویندوز نیست کافی است با کمک ریجستری این مشکل را حل کنیم.
مراحل زیر را دنبال کنید:

۱- وارد ریجستری شوید.
۲-مسیر زیر را پیدا کنید
H_L_M\System\CurrentControlSet\Control\Class\{3d36 e965-e325-11ce-bfc1-08002be10318}
۳- از منوی Registry باید گزینه Export Registry File را انتخاب کنید و از همین شاخه یک فایل Backup می سازید. (درصورتیکه مشکلی برای ویندوز پیش آمد دوباره از این فایل استفاده می کنید)
۴-اگر مقادیری به نامهای UpperFilters و یا LowerFilters وجود داشت آنها را حذف کنید
۵-از ریجستری خارج شوید و کامپیوتر را Reset نمایید
۶-بعد از بالاآمدن ویندوز وارد Control Panel شوید و آیکن system را باز کنید در پنجره ظاهر شده باید وارد قسمت HardWare شده و از این قسمت باید Device Manager را انتخاب کنید
۷- در این پنجره هر درایوی که با علامت سوال همراه بود انتخاب کنید و از منوی Action باید Uninstall را انتخاب کنید و روی OK کلیک کنید.
۸-مرحله ۷ را برای تمام درایوهایی که با علامت سوال هستند تکرار کنید.
۹- از منوی Action باید گزینه Scan for hardware changes را انتخاب کنید
در پایان درایوهای CD-ROM و DVD-ROM روی ویندوز نصب خواهند شد

اضافه کردن اشکال مختلف به اسم فایلهایتان

نوشته شده در جمعه سی ام فروردین 1387 ساعت 21:30 شماره پست: 292

از انجا که بعضی از اشکال را نمی توان در نام فایل وارد کرد این ترفند می تواند مورد توجه قرار گیرد

به ادامه مطلب مراجعه کنید

برای اینکار کافیه زمانی که در حال تغییر اسم فایلتون هستید، کلید آلت را بزنید و سپس یکی از اعداد را انتخاب کنید. مثلا: Alt+14. سپس کلیدها را رها کنید، در این صورت میتونید شکلهای مختلف را به اسم آیکنهاتون اضافه کنید.

نکته ی جالب اینجاست که از اعداد مختلف میتونید استفاده کنید و این ترفند تنها محدود به اعداد یک رقمی نمیشه بلکه اعداد چند رقمی را هم شامل میشه.

مرورگری مخفی در داخل ویندوز Xp

نوشته شده در جمعه سی ام فروردین 1387 ساعت 21:31 شماره پست: 293

امروز می خواهم ترفندی جالب در ویندوز XP به شما آموزش دهم.
فرض کنید در مقابل کامیپوتری با سیستم عامل XP نشسته اید که صاحب این کامپیوتر (Administaror) مرورگر اینترنت اکسپلورر را مسدود کرده است و از طرفی اجازه نصب هیچ گونه نرم افزاری را به شما نمی دهد تا بتوانید مرورگر دیگری مانند اپرا یا فایرفاکس را بروی سیستم نصب نمائید. آیا در این شرایط امکان مشاهده سایتی بدون وجود مرورگر هست؟

به ادامه مطلب مراجعه کنید

امروز می خواهم ترفندی جالب در ویندوز XP به شما آموزش دهم.
فرض کنید در مقابل کامیپوتری با سیستم عامل XP نشسته اید که صاحب این کامپیوتر (Administaror) مرورگر اینترنت اکسپلورر را مسدود کرده است و از طرفی اجازه نصب هیچ گونه نرم افزاری را به شما نمی دهد تا بتوانید مرورگر دیگری مانند اپرا یا فایرفاکس را بروی سیستم نصب نمائید. آیا در این شرایط امکان مشاهده سایتی بدون وجود مرورگر هست؟

اگر در چنین شرایطی بودید می توانید به شکل زیر عمل کنید:

ابتدا نرم افزار Notepad ( یا هر نرم افزار متعلق به سیستم عامل ویندوز Xp مانند Paint و ...) را باز کنید. سپس منوی Help را انتخاب کنید و روی گزینه Help Topics کلیک کنید. بعد از اینکه پنجره Help مربوط به نرم افزار Notepad باز شد بروی نوار عنوان (Title bar) کلیک راست کرده و گزینه Jump To URl را انتخاب کنید. در پنجره جدید آدرس مورد نظر را به همراه //:http در جای خالی مورد نظر درج کرده و بروی دکمه OK کلیک کنید. بعد از انجام اینکار می توانید صفحه مورد نظر را ببینید.

پسورد ویندوز xp رو از راهی کاملا قانونی رد کنید

نوشته شده در جمعه سی ام فروردین 1387 ساعت 21:32 شماره پست: 294

این ترفند یادتون میده چه جوری پسورد ویندوز xp رو از راهی کاملا قانونی!! رد کنید.این راه دیگه مثل راههای قبلی نیست که بخوای بری سر سیستم یه بنده خدا و به سیستم اون نفوذ کنی بلکه میخوام یادتون بدم که اگه یه وقت کلمه عبور account خودتون یادتون رفت چه کار کنید البته به وسیله یک فلاپی دیسک ناقابل!!!!

به ادامه مطلب مراجعه کنید

این ترفند یادتون میده چه جوری پسورد ویندوز xp رو از راهی کاملا قانونی!! رد کنید.این راه دیگه مثل راههای قبلی نیست که بخوای بری سر سیستم یه بنده خدا و به سیستم اون نفوذ کنی بلکه میخوام یادتون بدم که اگه یه وقت کلمه عبور account خودتون یادتون رفت چه کار کنید البته به وسیله یک فلاپی دیسک ناقابل!!!!
با این کار موقعی که برای یک user account در ویندوز xp پسورد میذارید میتونید یک فلاپی دیسک پشتیبان برای مواقع ضروری تهیه کنید.که اگر زمانی پسوردتون یادتون رفت به وسیله اون فلاپی وارد سیستم بشید.

نحوه تهیه دیسک پشتیبان برای پسورد شما:ابتدا وارد user accounts شوید.(برای ورود به این قسمت روی Start کلیک کنید و بعد Control Panel را انتخاب کنید و در آخر روی آیکون User Accounts دو بار کلیک کنید.) و بعد شناسه کاربری خودتون رو انتخاب کنید و در سمت چپ پنجره زیز ستون Related Tasks گزینه Prevent a forgotten password را انتخاب کنید.در پنجره باز شده روی Next کلیک کنید.در این مرحله فلاپی که از قبل فرمت کرده اید را وارد درایو A (درایو فلاپی) کنید. و روی Next کلیک کنید .در این مرحله کادری ظاهر میشود که باید در آن کلمه عبور جاری را وارد کنید پس از اینکه پسورد فعلی را در کادر وارد کردید روی Next کلیک کنید کار تمام است.

حالا وقت آن رسیده که از فلاپی استفاده کنیم.

نحوه استفاده از فلاپی پشتیبان : در صفح

/ 0 نظر / 24 بازدید