وبلاگ / سایت داری؟

میدونستی میتونی تمامی ترفندها و آموزشهای مختلف رو تو وبلاگت بصورت مجانی داشته باشی

 و تازه اینکه هر روز نیز به طور خودکار یک ترفند /آموزش جدید هم اضافه کنی بهش؟ این یعنی هر کی تو گوگل دنبال این آموزشها / ترفندها بگرده وبلاگ تو هم نمایش داده میشه!

 برو به آدرس زیر تا بفهمی منظورم چیه و کد رو دریافت کنی

بعد از کلیک روی عکس زیر پرده سیاه برداشته میشود
 
سری 24
ساعت ۸:۳٧ ‎ب.ظ روز ۱۳۸٧/٩/۸  

 

اموزش استفاده از دکمه پرینت اسکرین

نوشته شده در شنبه نهم شهریور 1387 ساعت 14:46 شماره پست: 444

اگه بخواین تو ویندوز از صفحه عکس بگیرید کلیدPrintScreen SysRq رو بزنین و بعد برین تویPaint و ctrl+v رو بزنید حالا اگه بخواین از پنچره فعال یا دارای فوکوس عکس بگیرین به همراه کلیدPrintScreen SysRqکلید Alt رو هم بزنین و بعد برین تویPaint و ctrl+v رو بزنید...

انواع روشهای اتصال به اینترنت !

نوشته شده در شنبه نهم شهریور 1387 ساعت 14:48 شماره پست: 445

خطوط آنالوگ معمولی: منظور از این خطوط همان خطوط تلفنی معمولی می باشد. نرخ انتقال Data توسط این خطوط حداکثر 33.6 Kb/s می باشد. استفاده از این خطوط برای اتصال به اینترنت در کشورمان بسیار رایج می باشد.

به ادامه مطلب مراجعه کنید


خطوط آنالوگ معمولی: منظور از این خطوط همان خطوط تلفنی معمولی می باشد. نرخ انتقال Data توسط این خطوط حداکثر 33.6 Kb/s می باشد. استفاده از این خطوط برای اتصال به اینترنت در کشورمان بسیار رایج می باشد.

T1: نام خطوط مخابراتی مخصوصی است که در آمریکا و کانادا ارائه می شود. بر روی هر خط T1 تعداد 24 خط تلفن معمولی شبیه سازی می شود. هر خط T1 می تواند حامل 1.5 MB/s پهنای باند باشد.

E1: نام خطوط مخابراتی مخصوصی است که در اروپا و همچنین ایران ارائه می شود. بر روی هر خط E1 تعداد 30 خط تلفن معمولی شبیه سازی می شود. هر خط E1 می تواند حامل 2 MB/s پهنای باند باشد.نرخ انتقال Data توسط این خطوط جهت مودمهای ارائه شده در ایران حداکثر 56 Kb/s می باشد.که البته در صورت فراهم نمودن مودمهای سریعتر کاربر میتواند برابر سرعت مودم خود دیتا را دریافت نماید.
مشخصه این سیستم پیش شماره متفاوت آنها نسبت به خطوط عادی میباشد.

ISDN: اساس طراحی تکنولوژی ISDN به اواسط دهه 80 میلادی باز میگردد که بر اساس یک شبکه کاملا دیجیتال پی ریزی شده است .در حقیقت تلاشی برای جایگزینی سیستم تلفنی آنالوگ با دیجیتال بود که علاوه بر داده های صوتی ، داده های دیجیتال را به خوبی پشتیبانی کند. به این معنی که انتقال صوت در این نوع شبکه ها به صورت دیجیتال می باشد . در این سیستم صوت ابتدا به داده ها ی دیجیتال تبدیل شده و سپس انتقال می یابد .
ISDN به دو شاخه اصلی تقسیم می شود . N-ISDN و B-ISDN . B-Isdn بر تکنولوژی ATM استوار است که شبکه ای با پهنای باند بالا برای انتقال داده می باشد که اکثر BACKBONE های جهان از این نوع شبکه برای انتقال داده استفاده می کنند ( از جمله شبکه دیتا ایران ) .
نوع دیگر B-ISDN یا ISDN با پهنای باند پایین است که برای استفاده های شخصی طراحی شده است . در
N-ISDN دو استاندارد مهم وجود دارد. BRI و PRI . نوع PRI برای ارتباط مراکز تلفن خصوصی (PBX ) ها با مراکز تلفن محلی طراحی شده است . E1 یکی از زیر مجموعه های PRI است که امروزه استفاده زیادی دارد . E1 شامل سی کانال حامل (B-Channel ) و یک کانال برای سیگنالینگ ( D-Channel) میباشد که هر کدام 64Kbps پهنای باند دارند .
بعد از سال 94 میلادی و با توجه به گسترش ایتنرنت ، از PRI ISDN ها برای ارتباط ISP ها با شبکه PSTN استفاده شد که باعث بالا رفتن تقاضا برای این سرویس شد. همچنانکه در ایران نیز ISP هایی که خدمات خود را با خطوط E1 ارایه می کنند روز به روز در حال گسترش است .
نوع دیگر ISDN، BRIاست( نوعی که در کیش از آن استفاده شده ) که برای کاربران نهایی طراحی شده است. این استاندارد دو کانال حامل 64Kbps و یک کانال برای سیگنالینگ با پهنای باند 16kbps را در اختیار مشترک قرار می دهد .این پهنای باند در اواسط دهه 80 میلادی که اینترنت کاربران مخصوصی داشت و سرویسهای امروزی همچون HTTP ، MultiMedia ، Voip و .... به وجود نیامده بود ، مورد نیاز نبود همچنین برای مشترکین عادی تلفن نیز وجود یک ارتباط کاملا دیجیتال چندان تفاوتی با سیستمهای آنالوگ فعلی نداشت و به همین جهت صرف هزینه های اضافی برای این سرویس از سوی کاربران بی دلیل بود و به همین جهت این تکنولوژی استقبال چندانی نشد . تنها در اوایل دهه 90 بود که برای مدت کوتاهی مشترکین ISDN افزایش یافتند . پس از سال 95 نیز با وجود تکنولوژیهایی با سرعتهای بسیار بالاتر مانند ADSL که سرعتی حدود8Mb/s برای دریافت و 640Kb/s را برای دریافت با هزینه کمتر از ISDN در اختیار مشترکین قرار میدهد ، انتخاب ISDN از سوی کاربران عاقلانه نبود.
در حقیقت می توان گفت کهISDN BRI تکنولوژی بود که در زمانی به وجود آمد که نیازی به آن نبود و زمانی که به آن نیاز احساس می شد ، با تکنولوژیهای جدید تری که سرعت بالاتر و قیمت بیشتر داشتند جایگزین شده بود .
Leased Line یا Digital Subscriber Line یا DSL : خطی است که بصورت نقطه به نقطه دو محل را به یکدیگر متصل می کند که از آن برای تبادل Data استفاده می شود. این خط دارای سرعت بالایی برای انتقال Data است. نکته قابل توجه این که در دو سر خط Leased باید مودمهای مخصوصی قرار داد.

خط Asynchronous Digital Subscriber Line یا ADSL : همانند خطوط DSL بوده با این تفاوت که سرعت انتقال اطلاعات آن بیشتر است.
Wireless: یک روش بی سیم برای تبادل اطلاعات است. در این روش از آنتنهای فرستنده و گیرنده در مبدأ و مقصد استفاده می شود. این آنتنها باید رو در روی هم باشند. برد مفید این آنتنها بین 2 تا 5 کیلومتر بوده و در صورت استفاده از تقویت کننده تا 20 کیلومتر هم قابل افزایش است. از نظر سرعت انتقال Data این روش مطلوب بوده اما بدلیل ارتباط مستقیم با اوضاع جوی و آب و هوایی از ضریب اطمینان بالایی برخوردار نیست.

Leased Modem : به مودم هایی گفته می شود که در دو طرف خط Leased قرار می گیرند. از جمله این مودم ها می توان به Patton , Paradyne , WAF , PairGain , Watson اشاره کرد.
از میان انواع مودم های Leased مدل Patton در کشورمان رایج تر بوده و دارای مدلهای زیر است:
1092A (Upto 128Kb/s) , 1088C ( Upto 2Mb/s) و 1088i (Upto 2Mb/s)
مدل 1088i مودم/ روتر بوده و برای کار Bridge بیشتر استفاده می شود.

ChannelBank: دستگاهی است که از آن برای تبدیل خطوط E1 به خطوط تلفن معمولی و بالعکس استفاده می شود.

انواع Modem
مودمها دارای انواع مختلفی هستند که مهمترین آنها عبارتند از:
1- Analog Modems: از این مودمها برای برقراری ارتباط بین دو کامپیوتر (User و ISP) از طریق یک خط تلفن معمولی استفاده می شود. انواع گوناگونی از این نوع مودم در بازار یافت می شود که برخی از آنها عبارتند از: Acorp , Rockwell , Dlink و ... .
2- Leased Modems: استفاده از این مودمها در دوسر خط Leased الزامی است. مدلهای معروف این نوع مودمها عبارتند از: Patton , Paradyne , WAF , PairGain , Watson

Satellite: به معنای ماهواره می باشد. امروزه بسیاری از ماهواره ها خدمات اینترنت ارائه می کنند. برخی از آنها عبارتند از: Taicom , Sesat , Telestar 12 , EuroAsia Sat
IntelSat 902 , France Telecom , ArabSat

Bandwidth: به اندازه حجم ارسال و دریافت اطلاعات در واحد زمان Bandwidth گفته می شود. واحد اصلی آن بیت بر ثانیه می باشد. هنگامی یک ISP می خواهد پهنای باند خود را چه از طریق دیش و چه از طریق سایر روشها تهیه کند باید میزان پهنای باند درخواستی خود را در قراردادش ذکر کند. معمولا" پهنای باند برای ISPهای خیلی کوچک64KB/s است و برای ISPهای بزرگتر این مقدار افزایش می یابد و برای ISPهای خیلی بزرگ تا 2MB/s و حتی بیشتر هم می رسد.
پهنای باند بر دو نوع است:
1- Shared Bandwidth: این نوع پهنای باند ارزان تر بوده و در آن تضمینی برای تأمین پهنای باند طبق قرارداد برای مشترک وجود ندارد. چراکه این پهنای باند بین تعداد زیادی ISP مشترک بوده و همگی از آن استفاده می کنند. بنابراین طبیعی است که ممکن است در ساعات پر ترافیک ISP نتواند از پهنای باند درخواستی خود بهره ببرد.
2- Dedicated Bandwidth: این نوع پهنای باند گران تر بوده اما در آن استفاده از سقف پهنای باند در تمام ساعات شبانه روز تضمین شده است. زیرا پهنای باند بصورت اختصاصی به مشترک اختصاص یافته است.
Bandwidth Quality: به معنای کیفیت پهنای باند می باشد.کیفیت پهنای باند به دو عامل زیر بستگی دارد:

1- Ping Time: به مدت زمانی گفته می شود که یک Packet از ISP به مقصد یک Host قوی (مثلا" www.yahoo.com) در اینترنت ارسال شده و پس از دریافت پاسخ مناسب دوباره به ISP باز می گردد. هرچه این زمان کمتر باشد پهنای باند از کیفیت بهتری برخوردار است.
2- Packet Loss: هنگامی که یک Packet به اینترنت ارسال می شود ممکن است که بدلایل مختلف مفقود شده و یا از دست برود. Packet Loss عبارت است از نسبت Packetهای از دست رفته و مفقود شده به کل Packetها. هر چه این نسبت کمتر باشد پهنای باند از کیفیت بهتری برخوردار است.

تفاوت های CPU های AMD وIntel چیست؟

نوشته شده در شنبه نهم شهریور 1387 ساعت 14:50 شماره پست: 446

در این مطلب CPU های ای ام دی و اینتل مقایسه شده اند

به ادامه مطلب مراجعه کنید


تفاوت های CPU های AMD وIntel عبارتند از: 1-AMD براساس معماری اجرایی 9 مرحله ای ساخته شده است اما معماری پردازنده های Intel شش مرحله ای می باشد.بدین معنا که AMDدر هر چرخه کاری 9عملیات را انجام میدهد در حالی که Intel فقط 6 عمل را می تواند انجام دهد. 2-AMD از640Kb Cache برخوردار است در حالی که Intel ، از 532Kb بر خوردار است هر چقدر که میزان Cache پردازنده بیشتر باشد ، پردازنده کارایی بیشتری خواهد داشت اطلاعات بیشتری میتواند ذخیره کند ودیگر لازم نیست پردازنده برای بدست آوردن اطلاعات یا دستور ها مدت زمان بیشتری را رفت و برگشت به حافظه برد اصلی برای جذب اطلاعات یا دستور العمل ها صرف کند. 3- AMD از مس برای اتصال ترانزیستور های بکار رفته در پردازنده ها استفاده میکند در صورتی که در ساختمان پردازنده های Intel آلومینیوم بکار رفته است.مس هادی الکترسیته بهتری است ، ازاین رو پهنای اتصالهای بین ترانزیستورها را به میزان چشمگیری کاهش می یابد .که این امر باعث مصرف کمتر مواد اولیه و در نتیجه منجر به کاهش هزینه می شود این دلیل ارزان تر بودن AMD نسبت به P4 است. 4- از دیگر تفاوت های میان AMD وIntel میتوان به راندمان Cache بروی چیپ اشاره کرد ، AMD از معماری انحصاری استفاده میکند که راندمان بیشتری نسبت بیشتری نسبت به طراحی معماری غیر انحصاری Intel دارد. 5-AMD از تکنولوژی پردازش موازی در مقایسه با Hyper -Threading اینتل استفاده میکند ، در بسیاری از کاربردهای امروزی فعال بودن Hyper -Threading کارائی پائین تری ارائه میدهد ، نتایج تحقیقات بیشمار منتشر شده در نشریات رایانه ای و پایگاهای اطلاعاتی معتبر بیانگوی این پدیده هستند. 6-یکی دیگر از مهمترین نکات برتر پردازنده های AMD واحد ممیز شناور آن است که از FPU اینتل بسیار قویتر میباشد که این امر باعث اجرای سریع تر برنامه های چند منظوره( MultiMedia) میشود. 7- زمانی که اینتل P4 را طراحی کرد طول PIPELINE را از 10 مرحله در P3 به 20 مرحله افزایش داد Intel همین تغیر توانست که تعداد عملیاتی که در چرخه عملیاتی انجام می شود بصورت قابل ملاحظه ای کاسته میشود و از طرف دیگر افزایش طول PIPELINE نیازمند افزایش تعداد ترانزیستور ها برای انجام همان تعداد عملیات میباشد که این امر باعث افزایش اندازه هسته و بالا رفتن قیمت تولید میشود . در حالی که AMD با وجود افزایش فرکانس پردازنده های خود طول pipeline را به همان اندازه p3 یا k6 ثابت نگهدارد .

کوکی cookie چیست؟

نوشته شده در شنبه نهم شهریور 1387 ساعت 14:52 شماره پست: 447

انواع مختلفی از کوکی ها وجود دارد و شما در نسخه های جدیدتر وب بروسر ها (Web Browsers) این امکان را دارید که انتخاب کنید کدام کوکی ها برروی کامپیوتر شما ذخیره شوند در صورتی که کوکی ها را کاملا غیر فعال کنید ممکن است بعضی سایت های اینترنتی را نتوانید ببیند و یا از بعضی امکانات مثل به یاد داشتن شناسه و رمز عبور شما در آن سایت محروم شوید و یا انتخاب هایی که داشتید مثل ساعت محلی و یا دمای هوای محلی و کلا از تنظیمات شخصی ای که در آن وب سایت انجام داده اید نتوانید استفاده کنید.

به ادامه مطلب مراجعه کنید


انواع مختلفی از کوکی ها وجود دارد و شما در نسخه های جدیدتر وب بروسر ها (Web Browsers) این امکان را دارید که انتخاب کنید کدام کوکی ها برروی کامپیوتر شما ذخیره شوند در صورتی که کوکی ها را کاملا غیر فعال کنید ممکن است بعضی سایت های اینترنتی را نتوانید ببیند و یا از بعضی امکانات مثل به یاد داشتن شناسه و رمز عبور شما در آن سایت محروم شوید و یا انتخاب هایی که داشتید مثل ساعت محلی و یا دمای هوای محلی و کلا از تنظیمات شخصی ای که در آن وب سایت انجام داده اید نتوانید استفاده کنید.

کوکی ها چگونه مورد استفاده قرار می گیرند؟

همانطوری که گفتیم کوکی یک فایل است که توسط یک وب سایت برای حفظ اطلاعات بر روی کامپیوتر شما قرار می گیرد یک کوکی می تواند شامل اطلاعاتی باشد که شما در آن سایت وارد کرده اید مانند ای میل - آدرس - شماره تلفن و سایر اطلاعات شخصی - همچنین کوکی ها می توانند صفحات و یا کارهایی را که در آن وب سایت انجام داده اید مثل تعداد کلیک لینک های بازدید شده و مدت بازدیدرا نیز ضبط کنند. این به سایت کمک می کند تا دفعه بعد که به آن سایت بازگشتید اطلاعات شما را به خاطر داشته باشد و از وارد کردن تکراری اطلاعات خودداری کنید نمونه بارز این مطلب لاگ این ماندن شما در آن سایت است و یا پیغام های Welcome Back و یا حفظ تنظیماتی که درآن سایت انجام داده این به عنوان مثال می توان به خصوصی کردن صفحه My MSN اشاره کرد. نکته ای را که باید به خاطر داشته باشید این است که هر وب سایت فقط می تواند از اطلاعاتی که شما وارد کرده اید استفاده کند نه بیشتر مثلا اگر ای میل خود را در آن سایت وارد نکرده اید آن وب سایت نمی تواند ای میل شما را به دست آورد و یا به سایر اطلاعات کامپیوتر شما دست یابد . مورد دیگر اینکه وب سایت ها فقط می توانند کوکی هایی را که خود ایجاد کرده اند بخوانند و نمی توانند از سایر کوکی های موجود استفاده کنند. وقتی که از یک وب سایت برای بار دوم بازدید می کنید آن وب سایت به دنبال کوکی مربوط به خود می گرد و در صورت وجود از آن استفاده می کند.( البته باز هم با توجه به تنظیماتی که انجام داده اید )

انواع کوکی ها:

کوکی های پایا - دائمی (presistent Cookies):
این نوع کوکی ها به عنوان یک فایل بر روی کامپیوتر شما ذخیره می شوند و بعد از بستن مرورگر اینترنتی شما پاک نخواهند شد و همچنان باقی می مانند. این کوکی ها قابلیت به روز شدن توسط سایت ایجاد کننده خود را دارند همچنین سایت اجازه دسترسی مستقیم به این کوکی ها رو نیز دارد حدود 80 درصد کوکی های مورد استفاده از این نوع هستند.

کوکی های موقت (Temporary Cookies):
کوکی هایی هستند که بعد از بستن مرورگر اینترنتی شما و یا خروج از سایت استفاده کننده از کوکی پاک می شوند.
نوع دیگر کوکی های موقت کوکی های زمان دار هستند که زمانی برای کار دارند و بعد از آن اصطلاحا Expire می شوند و از کار می افتند ولی پاک نمی شوند و در صورت بازدید مجدد از سایت ممکن است به روز رسانی شوند و مجددا مورد استفاده قرار بگیرند.

کوکی های ناخوشایند؟* (Unsatisfactory cookies)
این کوکی ها اجازه دسترسی به اطلاعات خصوصی شما را برای استفاده دویاره بدون پرسیدن از شما دارند از این کوکی ها بیشتر در خرید های اینترنتی و سایت امن (SSL*) مورد استفاده قرار می گیرند.

مقایسه کوکی های متعلق به سایت اصلی (First Party) و کوکی های متعلق به سایت های دیگر (Third Party)

دوستان قبل از هر چیز اجازه بدین با دو مفهوم First& third party اشنا شویم این مفاهیم در حقیقت مفاهیم بیمه ای هستند :
First Party: عضو اصلی یک خانواده و یا شرکت صاحب حقوق و مزایای اصلی کسی که بیمه نامه اصلی را داراست (Policy Holder)
Second party : شرکت بیمه کننده
Third Party : هر شخص سومی غیر از این دو کلا بقیه افراد

و اما این مفاهیم در کوکی ها چه معنایی می دهند؟
First Party : کوکی هایی هستند که فقط اطلاعات آنها به سایت که توسط آنها ایجاد شده اند فرستاده می شود و کار آنها همانطور که اشاره شد یادآوری اطلاعات ماست.
Third Party : کوکی هایی هستند که اطلاعات را به چندین سایت مختلف غیر از آنچه بازدید می کنید می فرستند استفاده این کوکی ها معمولا تجاری است بدینگونه که شما از سایتی بازدید می کنید و آن سایت دارای بنرهای تجاری و تبلیغات از سایت دیگری (Third Party) می باشد در اینجاست که کوکی Third Party وارد عمل شده و اطلاعات شما را ثبت می کند به عنوان مثال صاحب تبلیغ با استفاده از این امکان می تواند ببیند که شما چه نوع تبلیغ هایی را بازدید می کنید و در کدام سایت ها. این نوع کوکی هم می توانند از نوع دائمی و هم موقت باشند. اصولا این نوع کوکی ها استاندارد نیستند و توسط مرورگرهای جدید بلوک می شوند. همچنین این کوکی ها ممکن است به هکر ها کمک کنند تا اطلاعات شخصی شما را بدست بیاورند.( برای جلوگیری از آخرین پچ های مرورگر خود استفاده کنید*) اصولا پیشنهاد می شود تا این کوکی ها را که هیچ استفاده مفیدی برای کاربر ندارند بلوک کنید.

تغییر مدت زمان فعال شدن Autochk (ویندوز NT/2000/XP)

نوشته شده در شنبه نهم شهریور 1387 ساعت 14:53 شماره پست: 448

هنگامیکه ویندوز به شیوه نادرستی خاموش شود در مرحله بعدی راه اندازی یک بررسی Autochk با استفاده از CHkDSk صورت می گیرد . با این تنظیمات مدت زمان توقف قبل از اجرای برنامه Autochk و یا اینکه آیا برنامه مزبور همیشه اجرا شود یا خیر را می توان تعیین کرد

به ادامه مطلب مراجعه کنید


هنگامیکه ویندوز به شیوه نادرستی خاموش شود در مرحله بعدی راه اندازی یک بررسی Autochk با استفاده از CHkDSk صورت می گیرد . با این تنظیمات مدت زمان توقف قبل از اجرای برنامه Autochk و یا اینکه آیا برنامه مزبور همیشه اجرا شود یا خیر را می توان تعیین کرد
رجیستری را باز کنید. و کلید زیر را در آن بیابید .

HKEY_LOCAL_MACHINE\SYSTEM\CurrentControlSet\Control\Session Manager
یک مقدار Dword با نام "AutoCheck " ایجاد کرده و مقدار آن را مطابق مقادیر زیر تعیین کنید .
از رجیستری خارج شوید. برای اعمال تغییرات ممکن است نیاز به راه اندازی مجدد و یا Logoff سیستم خود داشته باشید .

غیر فعال کردن Windows XP Tour ( در ویندوز XP)

نوشته شده در شنبه نهم شهریور 1387 ساعت 14:55 شماره پست: 449

بعد از نصب ویندوز Xp به شما توصیه می شود تا Tour ای را اجرا کنید.

به ادامه مطلب مراجعه کنید


بعد از نصب ویندوز Xp به شما توصیه می شود تا Tour ای را اجرا کنید.
رجیستری را باز کرده و کلید زیر را در آن ایجاد نمائید .

HKEY_CURRENT_USER\Software\Microsoft\Windows\CurrentVersion\Applets\Tour]
System Key: [HKEY_LOCAL_MACHINE\Software\Microsoft\Windows\CurrentVersion\Applets\
Tour

یک مقدار DWORD جدید ایجاد کرده و یا مقدار موجود را تغییر دهید . نام "RunCount" را به آن داده و مقداری مطابق مقدار زیر به آن بدهید .
از رجیستری خارج شوید. برای اعمال تغییرات ممکن است نیاز به راه اندازی مجدد و یا Log off ویندوز داشته باشید.

استفاده از Disk Cleanup

نوشته شده در یکشنبه دهم شهریور 1387 ساعت 17:12 شماره پست: 450

سیستمی که پر از فایل‌های غیرضروری و بلا‌استفاده‌ است، به مرور زمان کند و کندتر می‌شود و جستجوی فایل‌های مهم در آن مشکل‌تر.

به ادامه مطلب مراجعه کنید


سیستمی که پر از فایل‌های غیرضروری و بلا‌استفاده‌ است، به مرور زمان کند و کندتر می‌شود و جستجوی فایل‌های مهم در آن مشکل‌تر. برای پاک کردن این فایل‌ها منوی Srart را باز کنید و این مسیر را طی کنید؛ 

Start Menu --> Accessories --> System Tools --> Disk Cleanup
ابتدا ویندوز به محاسبه فضایی که بعد از خالی شدن Recycle bin ، Temporary internet files و فایل‌های فشرده قدیمی ( در درایو‌های NTFS ) آزاد می‌شود، می‌پردازد. بعد از این کار گزینه‌های مورد نظرتان را علامت بزنید و روی Ok کلیک کنید تا این فایل‌ها پاک شده و مقداری از فضای هارد آزاد شود. 

پاکسازی Outlook Express

نوشته شده در یکشنبه دهم شهریور 1387 ساعت 17:12 شماره پست: 451

در OE یا همان Outlook Express وقتی ایمیلی‌ را پاک می‌کنید یا به پوشه‌ی دیگری منتقل می‌کنید، آن ایمیل به عنوان پاک‌شده، علامت‌گذاری می‌شود، بدون اینکه واقعاً پاک شود. که این‌امر به مرور زمان باعث حجیم شدن پیغام‌ها و کند شدن برنامه می‌شود. روی پوشه‌ پیغام‌های پاک‌شده، راست‌کلیک کرده و محتوای آن‌را خالی کنید. بعد این مسیر را طی کنید؛ 

Files --> Folder --> Compact all folders

تا فضایی که پیغام‌های علامت‌خورده اشغال کرده‌اند، آزاد شود. اگر قبلا این کار را نکردید، ممکن‌ است مقداری به‌طول بکشد. بعد از این، Outlook بطور قابل‌توجهی سریع‌تر اجرا می‌شود. 

ترفندهای بازی های موجود در ویندوز

نوشته شده در دوشنبه یازدهم شهریور 1387 ساعت 0:37 شماره پست: 452

برای اجرای بازی های زیر در ویندوز XP به Start > Games بروید. در سایر ویندوز ها به Start > Accesories > Games بروید.

بازی FreeCell

1- پس از اجرای بازی ، 3 کلید Ctrl+Shift+Alt را همزمان فشار دهید. سوالی از شما پرسیده میشود که از میان گزینه ها Abort را انتخاب کنید. اکنون کافی است هر کارتی را که میخواهید حرکت دهید تا پیروز میدان شوید!

به ادامه مطلب مراجعه کنید


برای اجرای بازی های زیر در ویندوز XP به Start > Games بروید. در سایر ویندوز ها به Start > Accesories > Games بروید.

بازی FreeCell

1- پس از اجرای بازی ، 3 کلید Ctrl+Shift+Alt را همزمان فشار دهید. سوالی از شما پرسیده میشود که از میان گزینه ها Abort را انتخاب کنید. اکنون کافی است هر کارتی را که میخواهید حرکت دهید تا پیروز میدان شوید!

2- پس از اجرای بازی ، از منوی Game روی Select Game کلیک کنید. حالا در پنجره کوچک باز شده دو عدد 1- و 2- را وارد کنید حالت های مخفی بازی نیز افزوده شود.

بازی Minesweeper

1- برای استفاده از رمز این بازی ابتدا تمامی برنامه های اجرایی را Minimize کنید یا کلا ببندید. سپس بازی را اجرا نمایید. اکنون عبارت " xyzzy " را بدون علامت " تایپ نمایید.

سپس دو کلید Shift+Enter را همزمان فشار دهید. اکنون در صورتی که موس را روی دایره های کوچک بازی که داخلش مین وجود دارد حرکت دهید ، در گوشه بالای سمت چپ صفحه دسکتاپ ، یک پیکسلی ظاهر میشود. هر گاه پیکسل سفید باشد یعنی آن خانه مین ندارد و اگر سیاه شد یعنی حاوی مین است.

بازی Pinball

1- پس از اجرای بازی عبارت 1max را در بازی تایپ کنید تا توپ اضافی دریافت کنید.

2- پس از اجرای بازی عبارت gmax را در بازی تایپ کنید تا نیروی جاذبه را بالا ببرید.

3- پس از اجرای بازی عبارت rmax را در بازی تایپ کنید تا امتیاز خود را بالا ببرید.

4- پس از اجرای بازی عبارت hidden test را در بازی تایپ کنید تا حالت تست بازی را فعال کنید. پس از فعال شدن این حالت اخطاری را دریافت نمیکنید و میتوانید با استفاده از موس توپ را جابجا کنید.

5- پس از اجرای بازی عبارت bmax را تایپ کنید را در بازی تایپ کنید تا بازی را با یک توپ جدید شروع کنید. پس از فعال شدن این حالت اخطاری را دریافت نمیکنید ، پس از دست دادن یک توپ ، توپ جدیدی دریافت میکنید.

بازی Solitaire

1- پس از اجرای بازی 3 کلید Alt+Shift+2 را همزمان فشار دهید تا بلافاصله برنده بازی شوید!

2- پس از اجرای بازی 3 کلید Ctrl+Alt+Shift را همزمان نگه دارید ، با این کار در صورتی که 3 کارت را بیرون بکشید فقط یک کارت را بیرون کشیده اید!

روش نصب صحیح و اصولی ویندوز Vista به همراه توضیح کامل تمام مراحل نصب

نوشته شده در دوشنبه یازدهم شهریور 1387 ساعت 0:51 شماره پست: 453

پس از چند سال بالاخره انتظارها به پایان رسید و ویندوز ویستا روی خروجی سایت شرکت مایکروسافت قرار گرفت تا عرصه رقابتی جدیدی برای ویندوز XP و دیگر سیستم عامل ها بوجود بیاید. اما این رقابت به نحوی است که عرصه را برای دیگر سیستم عامل ها تنگ کرده و می کند. ویندوز ویستا به همه لحاظ از تمام ویندوز های مایکروسافت بالاتر می باشد و برخی ویژگی هایی که آنرا منحصر به فرد می سازد عبارتند از:
1- افزایش چشمگیر سرعت 2- افزایش امنیت 3- افزایش کارایی 4- سهولت در کار با ویندوز 5- جستجوی بسیار سریع و قدرتمند 6- زیبایی منحصر به فرد 7- افزایش امکانات و ابزار ها و ده ها ویژگی دیگر
به همین دلیل تصمیم گرفتم روش نصب اصولی این ویندوز قدرتمند را به همراه توضح کامل تمام مراحل نصب به همراه تمام نکات و ریزه کاری ها را برای شما عزیزان قرار دهم.

به ادامه مطلب مراجعه کنید


پس از چند سال بالاخره انتظارها به پایان رسید و ویندوز ویستا روی خروجی سایت شرکت مایکروسافت قرار گرفت تا عرصه رقابتی جدیدی برای ویندوز XP و دیگر سیستم عامل ها بوجود بیاید. اما این رقابت به نحوی است که عرصه را برای دیگر سیستم عامل ها تنگ کرده و می کند. ویندوز ویستا به همه لحاظ از تمام ویندوز های مایکروسافت بالاتر می باشد و برخی ویژگی هایی که آنرا منحصر به فرد می سازد عبارتند از:
1- افزایش چشمگیر سرعت 2- افزایش امنیت 3- افزایش کارایی 4- سهولت در کار با ویندوز 5- جستجوی بسیار سریع و قدرتمند 6- زیبایی منحصر به فرد 7- افزایش امکانات و ابزار ها و ده ها ویژگی دیگر
به همین دلیل تصمیم گرفتم روش نصب اصولی این ویندوز قدرتمند را به همراه توضح کامل تمام مراحل نصب به همراه تمام نکات و ریزه کاری ها را برای شما عزیزان قرار دهم.

تنظیمات مادربورد
برای شروع کار باید تنظیمات مادربورد شمابه گونه ای تنظیم باشد که پس از ریست کامپیوتر، ابتدا بوت از سی دی رام یا دی وی دی رام شود. برای پی بردن به این موضوع ابتدا سی دی ویندوز را درون کامپیوتر قرار داده و کامپیوتر را ریست کنید سپس منتظر بمانید تا منوی بوت از سی دی رام  ظاهر شود. در این لحظه اگر پس از لود سی دی گزینه Press Any Key for Boot From Cd آمد تنظیمات مادربورد شما صحیح است و به مرحله بعدی بروید در غیر این صورت دوباره کامپیوتر خود را ریست کنید و پس از لود شدن صفحه اول مشخصات کلید Delete را چند بار فشار دهید تا وارد صفحه ابی رنگ تنظیمات مادربورد شوید سپس در آن به دنبال گزینه Advance BIOS Features یا گزینه مشابه رفته و در آن تنظیمات بوت را به شکل زیر تغییر دهید:

First Boot Device   ------------> Cd Rom
Second Boot Device   --------> Floopy
Third Boot Device  ------------> Hard Disk

سپس کلید F10  را (معمولا") برای ذخیره و خروج انتخاب کنید (اگر کلیدF10  این عمل را انجام نداد کلید مشابهی را که عمل Save & Exit  را انجام می دهد بیابید). خوب اگر مراحل گفته شده را به درستی انجام داده باشید پس از ریست کردن کردن کامپیوتر و لود سی دی اینبار عبارت Press Any Key fotr Boot From CD or DVD  ظاهر می شود.
پس از ظاهر شدن عبارت Press Any Key fotr Boot From CD or DVD برای شروع نصب ویندوز یک کلید را به دلخواه از روی کیبورد فشار دهید (مثل Enter) تا صفحه نصب نمایان شود.
سپس چند دقیقه صبر می کنیم تا فایل های ویندوز از روی سی دی لود شوند و صفحه رنگی ویستا ظاهر شود.

نکته: این قسمت بذون علامت لودینگ می باشد و حدودا" 5 دقیقه زمان می برد تا اولین صفحه نصب ویندوز ظاهر شود پس شکیبا باشید.

نصب ویندوز (Install Windows)

در این صفحه که صفحه اول نصب ویندوز میباشد 3 منوی کشویی وجود دارد که عبارتند از :

1- منوی کشویی اول ، منوی انتخاب زبان نصب ویندوز می باشد که معمولا" شامل یک گزینه English می باشد. (معمولا" در ورژن های بعدی ویندوز تعداد این زبان ها افزایش می یابد اما بعید است که زبان فارسی به این منو اضافه شود)

2- منوی دوم منوی انتخاب نوع زبان نمایش دهنده زمان ویندوز (تقویم و ساعت) می باشد که در صورت تمایل می توانید گزینه English را Persian تغییر دهید.

3- منوی سوم ، انتخاب نام کشور محل سکونت می باشد که به دلیل مسایل سیاسی نام ایران از این فهرست خارج شده است.

پس از تکمیل مراحل بالا کلید Next را میزنیم تا صفحه ی جدیدی با 3 گزینه ظاهر شود:

1- Install Now ----> برای ادامه مراحل نصب این گزینه را انتخاب کنید.
2- What to know befor installing windows ----> برای خواندن دانستنی هایی قبل از نصب ویندوز این گزینه را انتخاب کنید
3- Repair Windows ------> برای تعمیر ویندوز ویستای قبلی از این گزینه استفاده می کنیم.

پس از انتخاب گزینه اول در این مرحله پیغام Please Wait نمایان می شود و حدود 3 دقیقه منتظر می مانیم تا صفحه اصلی نصب ویندوز نمایان شود .
این صفحه 7 مرحله اصلی دارد که در زیر به شرح و توضیح هر کدام می پردازم:

مرحله اول : Get important Update for installion
مرحله اول مرحله انتخاب مهمترین بروزرسانی ها برای نصب ویندوز می باشد که شامل 2 گزینه می باشد:
1- گزینه اول گرفتن آپدیت ها به صورت آنلاین (باید به اینترنت وصل باشید)
2- گزینه دوم ادامه مراحل نصب بدون دانلود آپدیت ها (برای ادامه نصب این گزینه را انتخاب کنید)
نکته : در صورتی که ویندوز ویستا بروی کامپیوتر شما نصب باشد گزینه اول فعال می باشد.

مرحله دوم : Type your product key for Activation
در این مرحله باید کد اکتویشن ویستا را وارد کنید در غیر این صورت ویندوز شما پس از 45 روز به حالت تعلیق در میآید!
نکته: اگر کد اکتویشن ویستا را ندارید  می توانید آنرا خالی بگذارید و کلید Next را فشار دهید تا پیغامی مبنی بر اینکه "بدون ورود کد بعد از مدتی ویندوز به حالت تعلیق در می آید" ظاهر شود و کلید No را انتخاب کنید تا به مرحله بعدی بروید. (در این صورت باید پس از نصب ویندوز برای جلوگیری از به تعلیق در آمدن ویندوز کرک آنرا نصب کنید که قبلا" در ترفند سی تی نیز نحوه آپدیت آنرا شرح داده ام)

مرحله سوم : Select the edition of windows that you purchased
همان طور که از نام این مرحله نیز مشخص می باشد باید در این قسمت نوع ویرایش ویندوز ویستا را انتخاب کنید که شامل ویرایش های زیر می باشد:

Windows Vista Business
Windows Vista Home Basic
Windows Vista Home Premium
Windows Vista Ultimate
Windows Vista Home BasicN
Windows Vista BusinessN
Windows Vista Starter

نکته 1 : اگر ویندوز ویستا را بروی کامپیوتر خانگی نصب میکنید بهتر است یکی از گزینه های 2 - 3 یا 5 را انتخاب کنید.
نکته 2 : اگر ویندوز ویستا را بروی کامپیوتر شرکت نصب می کنید بهتر است یکی از گزینه های 1 یا 6 را انتخاب کنید.
نکته 3 : اگر می خواهید کاملترین نسخه ویندوز ویستا را نصب کنید گزینه 4 را انتخاب کنید.

تذکر : اگر سیستم شما از لحاظ سخت افزاری در سطح یایینی قرار دارد به شما پیشنهاد می کنم که یکی از ویرایش های سبک یعنی (2 یا 5) را انتخاب کنید در غیر این صورت من گزینه 4 که کاملترین و کاربردی ترین ویرایش می باشد را به شما پیشنهاد می کنم.

مرحله چهارم : Please read license term
در این مرحله صفحه ای مقابل شما ظاهر می شود مبنی بر خواندن و قبول قوانین و مقررات استفاده از ویندوز ویستا.
برای ادامه مراحل نصب تیک گزینه I accept license terms را بزنید  کلید Next را بفشارید به مرحله بعدی نصب بروید.

مرحله پنجم : Which type of installation do you want
این مرحله شامل دو گزینه  Upgrade و  Customمی باشد که گزینه اول برای نصب ویندوز ویستا از طریق اینترنت می باشد و گزینه دوم برای ادامه نصب از روی سی دی می باشد که باید آنرا انتخاب کنیم.

مرحله ششم : Where do you want to install windows
این مرحله همان طور که از نامش پیداست مختص به انتخاب درایو برای نصب ویندوز می باشد.
پس از انتخاب درایو مورد نظر برای نصب اگر نمی خواهید این درایو فرمت شود یا اطلاعات درون آنرا نیاز دارید و یا قبلا آنرا فرمت کرده اید کلید Next را بزنید و به مرحله بعد بروید. در غیر این صورت پس از انتخاب درایو کلید Drive Option (واقع در پایین صفحه) را انتخاب کنید تا 5 گزینه در اختیار شما قرار دهد که معمولا" از این 5 گزینه 3 تای آنها فعال است:

1- بروزرسانی حجم درایو  (فعال)
2- حذف درایو انتخاب شده (فعال)
3- فرمت درایو انتخاب شده (فعال)
4- بارگذاری درایو انتخاب شده (غیر فعال)
5- مقدار فضای اضافی (غیر فعال)

همان طور که مشخص است برای فرمت درایو مورد نظر باید گزینه 3 را انتخاب کنیم و پس از ظاهر شدن پیغامی مبنی بر مطمین بودن از حذف اطلاعات درایو ، کلید Ok را میزنیم و پس از چند ثانیه که عمل فرمت به اتمام رسید کلید Next را می زنیم.

نکته : توجه شود در این قسمت می توانید اندازه درایوهای خود را تغییر دهید البته در این صورت تمام اطلاعات موجود در آن درایو از بین خواهد رفت.
نکته : برای تغییر حجم درایو هایتان ابتدا آنهایی را که اطلاعاتشان را نیاز ندارید حذف کرده و سپس  از طریق گزینه های 4 و 5 می توانید درایو های جدید خود را با حجم دلخواه بسازید!

مرحله هفتم : Installing Windows
این مرحله شامل 5 گزینه است که از گزینه اول به طور اتوماتیک وار کامل می شوند پس در نتیجه تا پایان این مراحل که زمانی در حدود 20 دقیقه طول می کشد کامپیوتر دیگر نیازی به حضور شما ندارد و شما می توانید برای صرف چای و استراحت به مدت 20 دقیقه کامپیوتر خود را تنها بگذارید. ضمنا" ذکر مراحل زیر فقط برای آشنایی بیشتر شما با پروسه نصب ویندوز می باشد.

1- Copying windows files
2- Expanding files
3-Insalling features
4- Installing Updates
5- Completing installing

1- قسمت اول که مرحله کپی فایل های ویندوز می باشد بعد از 1 دقیقه به پایان می رسد.
2- قسمت دوم که طولانی ترین قسمت نصب می باشد مربوط به باز کردن و توسعه دادن فایل های کپی شده ویندوز بروی هارد است که این قسمت نیز بعد از طی شدن 15 دقیقه به پایان می رسد.
3- قسمت سوم مربوط به نصب ویژگی های ویندوز میباشد که در حدود 30 ثانیه زمان نیاز دارد

4- قسمت چهارم نصب بروزرسانی ها است که پس از  حدود 1 دقیقه کامپیوتر را اتوماتیک وار ریست می کند و پس پس از بالا آمدن دوباره صفحه نصب این قسمت نیز به پایان می رسد.
5- مرحله آخر نصب نیز پس از 2 دقیقه به پایان می رسد که باز کامپیوتر ریست می شود و مراحل نصب به همین سادگی به پایان می رسد!!

مراحل بعد از نصب (Set Up Windows)

پس از نصب و بالا آمدن ویندوز صفحه ای ظاهر می شود که شامل 5 مرحله می باشد:

1- مرحله اول تعیین نام کاربری و رمز عبور (در صورت نیاز) برای ویندوز می باشد.
2- مرحله دوم انتخاب تصویری برای میز کار ویندوز (Desktop) می باشد و همچنین تایید نام کامپیوتر در این مرحله انجام می شود.
3- مرحله سوم که مرحله تعیین نوع حفاظت ویندوز می باشد شامل 3 گزینه می باشد:

A-نصب مهمترین توصیه ها و بروزرسانی ها :
انتخاب این گزینه سبب افزایش امنیت هنگام استفاده از اینترنت و همچنین نصب قابلیت حل آنلاین مشکلات احتمالی می باشد.

B- فقط نصب مهمترین بروزرسانی ها :
انتخاب این گزینه سبب کاهش امنیت در هنگام استفاده از اینترنت و همچنین حذف قابلیت حل آنلاین مشکلات احتمالی می شود.

C- این سوال را بعدا" بپرس
اگر فعلا" نمی دانید که کدام گزینه را انتخاب کنید با انتخاب این گزینه می توانید این سوال را به بعدا" موکول کنید.

تذکر: توصیه من انتخاب گزینه اول که کاملترین گزینه است می باشد.

4- مرحله چهارم تنظیم ساعت و تاریخ و همچنین تعیین فاصله زمانی نسبت به گرینویچ می باشد
5- مرحله آخر نیز پایان مراحل و تشکر از شما می باشد!

مرحله نهایی : چک کردن عملکرد کامپیوتر توسط ویندوز
این مرحله که به صورت اتوماتیک وار انجام می شود برای تعیین رنکینگ کامپیوتر شماست که با توجه به قدرت و سرعت سیستم شما زمانی بین 2 تا 12 دقیقه طول می کشد!

نکته: قبلا" در بخش ترفند های ویندوز ویستا در های تک به طور کامل در مورد رنکینگ کامپیوتر سخن گفته شده است اما به عنوان چکیده ای از آن بحث می توان گفت : در ویندوز ویستا بخشی گنجانده شده که مربوط به تعیین عملکرد هر کدام از قطعات داخلی کامپیوتر شماست . در این مرحله کلیه سخت افزار های شما برای تعیین نحوه عملکرد چک می شوند و به آنها نمراتی داده می شود که میانگین این نمرات رنکینگ کامپیوتر شما را تعین می کند و برای دیدن این نمرات می توانید روی آیکون Computer در Desktop راست کلیک کرده و گزینه Properties را انتخاب کرده و در صفحه ظاهر شده گزینه Windows Experience Index انتخاب کنید تا نمرات و رنکینگ کامپیوتر خود را ببینید.

پس از پایان این مرحله دوباره کامپیوتر ریست می شود و پس بالا آمدن ویندوز ویستای شما آماده به کار است!!

جدیدترین و بهترین روش برای آپدیت کلیه ورژن های آنتی ویروس NOD32

نوشته شده در دوشنبه یازدهم شهریور 1387 ساعت 1:6 شماره پست: 454

 

آنتی ویروس NOD32 در حال حاضر یکی از امن ترین، سریع ترین و قوی ترین آنتی ویروس های جهان است. به همین دلیل استفاده کاربران از این آنتی ویروس به طور چشمگیری افزایش یافته عوامل محبوبیت بالای این آنتی ویروس در میان کاربران عبارتند از:

به ادامه مطلب مراجعه کنید


 

آنتی ویروس NOD32 در حال حاضر یکی از امن ترین، سریع ترین و قوی ترین آنتی ویروس های جهان است. به همین دلیل استفاده کاربران از این آنتی ویروس به طور چشمگیری افزایش یافته عوامل محبوبیت بالای این آنتی ویروس در میان کاربران عبارتند از:

1- سرعت بالای اسکن (در عرض 30 دقیقه یک هارد 320 پر را سرچ می کند !!)

2- سرعت بالای آپدیت (حجم آپدیت هر بار کمتر از 200 کیلو بایت است !!)

3- قدرت بالا  (هر گاه کامپیوتر خود را با آنتی ویروس های دیگر اسکن کنید سپس با NOD32 اسکن کنید متوجه این موضوع می شوید! )

4- کاهش سرعت کامپیوتر به مقدار نامحسوس (در مقابل آنتی ویروس های دیگر مانند : Norton, Mcafee , …)

و بسیاری امکانات دیگر ...

تنها موردی که برای این آنتی ویروس محبوب باقی می ماند نحوه آپدیت آن می باشد که اکثر کاربران با این مشکل دست و پنجه نرم می کنند. من در این ترفند قصد دارم روشی بسیار مطمین را برای شما مطرح کنم که بتوانید روزانه تمام ورژن های این آنتی ویروس را آپدیت کنید پس در ادامه مطلب با من همراه باشید. 

برای بروزرسانی این آنتی ویروس کلا" دو روش وجود دارد:

 

1- کرک

2- نام کاربری و رمز عبور

 

روش اول، روش خوبی است اما دارای دو مشکل است : محدودیت زمانی و محدودیت ورژنی (برای همه ورژن ها ارایه نشده)

روش دوم، روش بسیار مطمینی است که برای تمام ورژن ها جواب می دهد ولی نیاز به یک منبع مطمین برای دریافت نام کاربری و رمز عبور روزانه دارید، من در این ترفند این منبع را در اختیار شما قرار می دهم تا بتوانید روزانه تمام ورژن های این آنتی ویروس را به طور کامل آپدیت کنید:

کافی است به آدرس NOD321 بروید و نام کاربری و رمز عبور هر روز را برای آپدیت دریافت کنید.

 

تذکر: این سایت به زبان ژاپنی بوده و محتویات آن برای شما ممکن است ناخوانا باشد ولی در قسمت وسط آن نام کاربری و رمز عبور به زبان انگلیسی مشخص می باشد.

نمایش ریز مشخصات سخت افزارهای سیستم در لینوکس

نوشته شده در دوشنبه یازدهم شهریور 1387 ساعت 1:11 شماره پست: 455

اگر شما نیز از کاربران لینوکس باشید ممکن است دوست داشته باشید لیستی از کلیه سخت افزارهای متصل به ماشین خود تان تهیه کنید. این موضوع گاهی برای حل مشکلات سخت افزاری بسیار مورد نیاز است. برای این کار شما میتوانید به سادگی از یک دستور استفاده کنید. در این ترفند به معرفی این موضوع خواهیم پرداخت.

به ادامه مطلب مراجعه کنید


 

اگر شما نیز از کاربران لینوکس باشید ممکن است دوست داشته باشید لیستی از کلیه سخت افزارهای متصل به ماشین خود تان تهیه کنید. این موضوع گاهی برای حل مشکلات سخت افزاری بسیار مورد نیاز است. برای این کار شما میتوانید به سادگی از یک دستور استفاده کنید. در این ترفند به معرفی این موضوع خواهیم پرداخت.

 

برای اینکار:

وارد محیط ترمینال(شل) لینوکس شوید.

سپس دستور زیر را وارد کرده و Enter بزنید:

lspci

خواهید دید که لیستی از سخت افزارهای نصب شده برایتان نمایش پیدا خواهد کرد.همانند نتایج زیر به عنوان مثال:

 

00:00.0 Host bridge: ATI Technologies Inc RS480 Host Bridge (rev 01)

00:01.0 PCI bridge: ATI Technologies Inc RS480 PCI Bridge

00:04.0 PCI bridge: ATI Technologies Inc RS480 PCI Bridge

00:13.0 USB Controller: ATI Technologies Inc IXP SB400 USB Host Controller

00:13.1 USB Controller: ATI Technologies Inc IXP SB400 USB Host Controller

00:13.2 USB Controller: ATI Technologies Inc IXP SB400 USB2 Host Controller

00:14.0 SMBus: ATI Technologies Inc IXP SB400 SMBus Controller (rev 11)

00:14.1 IDE interface: ATI Technologies Inc Standard Dual Channel PCI IDE Controller ATI

00:14.3 ISA bridge: ATI Technologies Inc IXP SB400 PCI-ISA Bridge

00:14.4 PCI bridge: ATI Technologies Inc IXP SB400 PCI-PCI Bridge

00:14.5 Multimedia audio controller: ATI Technologies Inc IXP SB400 AC'97 Audio Controller (rev 02)

00:14.6 Modem: ATI Technologies Inc ATI SB400 - AC'97 Modem Controller (rev 02)

00:18.0 Host bridge: Advanced Micro Devices [AMD] K8 [Athlon64/Opteron] HyperTransport Technology Configuration

00:18.1 Host bridge: Advanced Micro Devices [AMD] K8 [Athlon64/Opteron] Address Map

00:18.2 Host bridge: Advanced Micro Devices [AMD] K8 [Athlon64/Opteron] DRAM Controller

00:18.3 Host bridge: Advanced Micro Devices [AMD] K8 [Athlon64/Opteron] Miscellaneous Control

01:05.0 VGA compatible controller: ATI Technologies Inc ATI Radeon XPRESS 200M 5955 (PCIE)

06:02.0 Network controller: Broadcom Corporation BCM4318 [AirForce One 54g] 802.11g Wireless LAN Controller (rev 02)

06:04.0 CardBus bridge: Texas Instruments PCIxx21/x515 Cardbus Controller

06:04.2 FireWire (IEEE 1394): Texas Instruments OHCI Compliant IEEE 1394 Host Controller

06:04.3 Mass storage controller: Texas Instruments PCIxx21 Integrated FlashMedia Controller

06:06.0 Ethernet controller: Realtek Semiconductor Co., Ltd. RTL-8139/8139C/8139C+ (rev 10)

 

لازم به ذکر است سیستم عامل گنو/لینوکس در صورتی که قطعه ای از سخت افزار رایانه شما را نشناسد عبارتDevice Unknow را نشان میدهد.

روش اصولی تمیز کردن کلیه قطعات کامپیوتر

نوشته شده در دوشنبه یازدهم شهریور 1387 ساعت 1:13 شماره پست: 456

همه شما بدون شک به پاکیزگی و سلامتی خود اهمیت خاصی میدهید. یکی از عواملی که شاید از اهمیت ویژه ای برخوردار باشد حفظ پاکیزگی سیستم شماست. باید گفت از جمله مواردی که سیستم شما را تهدید می کند هجوم گرد غبار بر روی قسمتهای مختلف کامپیوتر های خانگی است. شاید بپرسید چگونه؟ در واقع گرد و غبار ناشی ازمحیط سبب میشود لایه ای از غبار بر روی بردها و قطعات سخت افزاری نشست کند ؛ این امر سبب ایجاد یک مقاومت ایستاتیک شده و در نتیجه گرما در محیط گرد و غباری افزایش پیدا میکند. شما در چند مرحله به راحتی میتوانید کامپیوتر خود را تمیز کنید. در این ترفند قصد داریم به معرفی این روشها بپردازیم.

به ادامه مطلب مراجعه کنید


 

همه شما بدون شک به پاکیزگی و سلامتی خود اهمیت خاصی میدهید. یکی از عواملی که شاید از اهمیت ویژه ای برخوردار باشد حفظ پاکیزگی سیستم شماست. باید گفت از جمله مواردی که سیستم شما را تهدید می کند هجوم گرد غبار بر روی قسمتهای مختلف کامپیوتر های خانگی است. شاید بپرسید چگونه؟ در واقع گرد و غبار ناشی ازمحیط سبب میشود لایه ای از غبار بر روی بردها و قطعات سخت افزاری نشست کند ؛ این امر سبب ایجاد یک مقاومت ایستاتیک شده و در نتیجه گرما در محیط گرد و غباری افزایش پیدا میکند. شما در چند مرحله به راحتی میتوانید کامپیوتر خود را تمیز کنید. در این ترفند قصد داریم به معرفی این روشها بپردازیم.

 

1- ابتدا و پیش از هر کاری تمامی برق ورودی را خارج کنید. حتی کلید برق پشت پاور را نیز بزنید.

 

2- حال با یک پارچه نمناک بدنه مانیتور را تمیز کنید. برای تمیز کردن صفحه مانیتور میتوانید از 2 قطره شیشه شور و یک دستمال بدون کرک استفاده کنید. مایه های ظرف شویی امکان براق کنندگی دارند و میتوانند این تمیزی را تا مدتها حفظ کنند.

 

3- اکنون نوبت موس و کیبورد و دیگر قطعات جانبی مثل پرینتر و اسکنر است. شما میتوانید از اسپری های ساخته شده در بازار برای اینکار استفاده کنید. این اسپری ها خاصیت ضد استاتیک دارند و به برد قطعات آسیب نمیرسانند و خیلی زود با هوا ترکیب شده و میپرند. همچنین با استفاده از محلول الکل و یک دستمال نیز میتوانید این کار را انجام دهید. ولی روش اول بسیار بهتر جواب میدهد.

 

4- برای تمیز کردن کیس و از همه مهمتر مادربرد و دیگر قطعات داخل آن ابتدا در کیس را باز کنید. توجه داشته باشید که برق کاملا قطع شده باشد. ابتدا فن ها را خارج و آنها را با یک دستمال و از همه بهتر یک برس تمیز کنید. هیچگاه این کار را با فشار قوی هوا و دستگاه های برقی مانند جارو برقی انجام ندهید. چون افزایش ناگهانی چرخش سبب سوختن و یا نیم سوز شدن فن میشود.

 

5- قطعات رم و کارت گرافیک و دیگر کارتها را خارج کنید. همان طور که ذکر شد هرگز برای تمیز کردن قطعات از جارو برقی استفاده نکنید. جارو برقی بر اثر ایجاد جریان الکتریسیته ساکن ممکن است به قطعات شما آسیب جدی وارد کند. آنها را میتوانید با استفاده از اسپری های باد فشار قوی که برای اینکار ساخته شده است با بهترین کیفیت تمیز کنید. داخل اسلات ها و شکاف های کارتها نیز با یک برس نرم تمیز کنید. این کار باعث میشود تا برد کاملا با مادربرد در ارتباط باشد.

 

6- در پایان تمامی سیستم را دوباره و به شکل یک پارچه روشن کنید. همچنین اگر از کامپیوتر خود در مدت زمان طولانی استفاده نمی کنید بر روی آن از پوشش های کاور استفاده کنید. توجه کنید که در هنگام کار با کامپیوتر تمامی کاورها را بر دارید تا گرما در آن محیط افزایش پیدا نکند.

 

در انتها فراموش نکنید طبق نظریه پزشکان گرد و غبار بر روی قطعات الکترونیکی یکی از سمی ترین مواد محیط زندگی انسان است.

حل مشکل Suspend و Hibernate در لپ تاپ های دارای سیستم عامل لینوکس

نوشته شده در دوشنبه یازدهم شهریور 1387 ساعت 1:15 شماره پست: 457

یکی از مشکلاتی که کاربران دارای سیستم عامل لینوکس به ویژه توزیع اوبونتو با آن درگیر هستند ، عدم کارکرد دکمه های Suspend و Hibernate بر روی لپ تاپ آنهاست. برای حل این مشکل راه حل ساده ای وجود دارد. در این ترفند به معرفی راه حل این روش خواهیم پرداخت.

به ادامه مطلب مراجعه کنید


 

یکی از مشکلاتی که کاربران دارای سیستم عامل لینوکس به ویژه توزیع اوبونتو با آن درگیر هستند ، عدم کارکرد دکمه های Suspend و Hibernate بر روی لپ تاپ آنهاست. برای حل این مشکل راه حل ساده ای وجود دارد. در این ترفند به معرفی راه حل این روش خواهیم پرداخت.

 

بدین منظور:

شما ابتدا باید آخرین نسخه بسته نرم افزاری uswsusp را نصب کنید. دستور زیر را برای نصب در ترمینال وارد کنید:

$ sudo aptitude install uswsusp

برای suspend دستور زیر را وارد کنید:

$ sudo s2ram

* در نسخه جدید اوبونتو s2ram حذف گردیده است. شما می توانید نسخه اصلی uswsusp را از سایت رسمی uswsusp دانلود کرده و نصب کنید. راه دیگر برای استفاده از s2ram نصب نسخه های قدیمی تر uswsusp می باشد. البته شما می توانید از دستور pm-suspend جهت suspend استفاده نمایید.

برای hibernate دستور زیر را وارد کنید:

$ sudo s2disk

برای اینکه دکمه های suspend و hibernate نیز از این بسته استفاده کنند، مراحل زیر را دنبال کنید:

ابتدا از اسکریپت های پیش فرض مربوط به hibernate و suspend نسخه پشتیبان تهیه کنید:

$ cd /usr/lib/hal/scripts/linux/

$ sudo cp hal-*-suspend-linux hal-system-power-suspend-linux.bak

$ sudo cp hal-*-hibernate-linux hal-system-power-hibernate-linux.bak

اکنون اسکریپت ها جدید را جایگزین می کنیم.

برای hal-system-power-suspend-linux:

$ sudo gedit /usr/lib/hal/scripts/linux/hal-system-power-suspend-linux

سپس کد های زیر در داخل فایل قرار دهید و آن را save کنید.

#!/bin/sh

/sbin/s2ram

برای hal-system-power-hibernate-linux:

$ sudo gedit /usr/lib/hal/scripts/linux/hal-system-power-hibernate-linux

سپس کد های زیر در داخل فایل قرار دهید و آن را save کنید.

#!/bin/sh

/sbin/s2disk

در صورتی که با s2disk یا s2both مشکلی داشتید، بعد از نصب uswsusp از دستور زیر برای تنظیم دوباره آن استفاده کنید:

$ sudo dpkg-reconfigure uswsusp

*نام دیگر uswsusp عبارت µswsusp می باشد.

*دقت هم نمایید کدهای فوق را حتمأ کپی و پیست کنید.

جلوگیری از اشغال شدن خط تلفن به هنگام استفاده از اینترنت

نوشته شده در دوشنبه یازدهم شهریور 1387 ساعت 15:50 شماره پست: 458

در این ترفند قصد داریم به معرفی یک روش کاربردی بپردازیم که با بهره گیری از آن میتوانید کانکشن خود را طوری تنظیم کنید که به هیچ گاه اشغال نشود ؛ بدین شکل که به هنگام تماس به خط تلفن شما ، میتوانید از اینترنت خارج شوید و پاسخ تلفن را بدهید. البته برای این کار باید خط شما قابلیت پشت خطی را داشته باشد.

به ادامه مطلب مراجعه کنید


در این ترفند قصد داریم به معرفی یک روش کاربردی بپردازیم که با بهره گیری از آن میتوانید کانکشن خود را طوری تنظیم کنید که به هیچ گاه اشغال نشود ؛ بدین شکل که به هنگام تماس به خط تلفن شما ، میتوانید از اینترنت خارج شوید و پاسخ تلفن را بدهید. البته برای این کار باید خط شما قابلیت پشت خطی را داشته باشد.


بدین منظور:
1- از منوی Start وارد Control Panel شوید.
2- سپس وارد Network Connections شوید.
3- کانکشنی که با آن به اینترنت وصل میشوید را انتخاب کرده و بر روی آن راست کلیک کنید ، سپس Properties را برگزنید.
4- در پنجره باز شده به تب Advanced بروید.
5- از قسمت پایین ، دکمه Settings را برگزنید.
6- در پنجره جدید باز شده دکمه Edit را بزنید.
7- باز هم در پنجره جدید ، در کادر خالی عبارت Call Waiting را وارد نمایید.
8- در پایان تمام پنجره ها را OK کرده و خارج شوید.

اکنون در صورتی که در اینترنت باشید و کسی با شما تماس بگیرد ، با پیام Call wating now active روبرو خواهید شد.

لازم به ذکر است که باید برای بهره گیری از این سرویس ، مودم شما از Voice پشتیبانی کند و اینکه سیستم های مخابراتی برخی از مناطق امکان این کار را ندارند. همان طور که ذکر شد خط شما نیز باید قابلیت پشت خطی داشته باشد.

عکس برداری صحیح با گوشی های سونی اریکسون

نوشته شده در دوشنبه یازدهم شهریور 1387 ساعت 15:53 شماره پست: 459

بسیاری از افراد در هنگام انتخاب و خرید یک گوشی مناسب ، گوشی های سونی اریکسون را به خاطر کیفیت دوربین این گوشی ها بر میگزینند. قابلیت عکس برداری دوربینهای گوشی سونی اریکسون مطمئنأ خوب است اما هم اکنون قصد داریم تا 4 ترفند ایده آل برای این گوشی ها را برای شما معرفی کنیم که با استفاده از آنها میتوانید به شکل کاملا صحیح و بهینه از دوربین سونی اریکسون استفاده کرده و عکس برداری صحیحی داشته باشید.

به ادامه مطلب مراجعه کنید


بسیاری از افراد در هنگام انتخاب و خرید یک گوشی مناسب ، گوشی های سونی اریکسون را به خاطر کیفیت دوربین این گوشی ها بر میگزینند. قابلیت عکس برداری دوربینهای گوشی سونی اریکسون مطمئنأ خوب است اما هم اکنون قصد داریم تا 4 ترفند ایده آل برای این گوشی ها را برای شما معرفی کنیم که با استفاده از آنها میتوانید به شکل کاملا صحیح و بهینه از دوربین سونی اریکسون استفاده کرده و عکس برداری صحیحی داشته باشید.

1- از گزینه Night در روز به هیچ عنوان استفاده نکنید.
هنگامی که از این گزینه در روز و یا در مکان هایی که نور مناسب و کافی وجود داشته باشد استفاده کنید , عکس شما کیفیت جالبی نخواهد داشت و رنگ ها به صورت غیر طبیعی می شوند.

2- برای اینکه شما بتوانید از زوم بالاتری بهره مند شوید ، می توانید اندازه تصویر خود را کوچکتر کرده تا زوم بالاتری داشته باشید.

3- گوشی هایی که Auto Focus دارند از یک قابلیت بسیار عالی بر خوردار هستند. در بعضی مواقع شما شاهد بوده اید که تصاویر شما مات و یا به صورت بسیار بد افتاده است . خوب دیگر گوشی هایی که دارای Auto Focus می باشند دیگر با همچین مشکلاتی مواجه نخواهند بود.

4- روش عکس برداری با گوشی های Auto Focus :
ابتدا کلید عکس برداری را فشار می دهید. کمی صبر کنید تا لنز دستگاه به طور اتوماتیک فاصله بین جسم تا لنز را فاصله گیری کند و نور و رنگ و .. را تنظیم نماید . بعد از چند لحظه شما دوباره دکمه عکس برداری را فشار دهید و از عکس خود لذت ببرید.


کلمات کلیدی: سری ترفندها

برای داشتن لینک باکس ترفندها در وبلاگ / وبسایت خود اینجا کلیک کنید

 
 
 
 

 

Amoo Shahabi , Ali , Alireza , top , LENZ , Akhbar , Computer , weblog , persian , photo , CRACK , Crack , crack , serial , News, news, New, new, Technology, technology, Headlines, headlines, Nuke, nuke, PHP-Nuke, phpnuke, php-nuke, Geek, geek, Geeks, geeks, Hacker, hacker, Hackers, hackers, Linux, linux, Windows, windows, Software, software, Download, download, Downloads, downloads, Free, FREE, free, Community, community, MP3, mp3, Forum, forum, Forums, forums, Bulletin, bulletin, Board, board, Boards, boards, PHP, php, Survey, survey, Kernel, kernel, Comment, comment, Comments, comments, Portal, portal, ODP, odp, Open, open, Open Source, OpenSource, Opensource, opensource, open source, Free Software, FreeSoftware, Freesoftware, free software, GNU, gnu, GPL, gpl, License, license, Unix, UNIX, *nix, unix, MySQL, mysql, SQL, sql, Database, DataBase, Blogs, blogs, Blog, blog, database, Mandrake, mandrake, Red Hat, RedHat, red hat, Slackware, slackware, SUSE, SuSE, suse, Debian, debian, Gnome, GNOME, gnome, Kde, KDE, kde, Enlightenment, enlightenment, Interactive, interactive, Programming, programming, Extreme, extreme, Game, game, Games, games, Web Site, web site, Weblog, WebLog, weblog, Guru, GURU, guru, Oracle, oracle, db2, DB2, odbc, ODBC, plugin, plugins, Plugin, Plugins,فارسي,كامپيوتر,دانلود,سريال,كرك,رايگان,نرم افزار,سخت افزار,شهاب,نرم افزار رايگان,فتوشاپ,آموزش,طراحي,شبكه,تكنولوژي,پرشين,پرشين بلاگ,وبلاگ فارسي,وبلاگ كامپوتر,ام پي تري,موسيقي,موزيك,شو,i am a Hacker ( Hacker 0f BoYs ) ,هکر و
بوتر و کرکر ,هک.بوت.کرک , بهترين برنامه هاي هک و بوت و کرک و آموزشي , بهترين
برنامه ها براي دانلود, HaCk-hack tools-BoOt-boot tools-CraCk-cracking
tools-serial numbers-chat-best programs-Learning-Pics-Chat-Programs-yahoo tools,
yahoo booters,yahoo hacker,hacker,yahoo cracker,cracker,best hacker,best
cracker,best programs, booters, boot progs, boot programs, yahoo booting
programs, yahoo booting progs, yahoo boot progs, yahoo tools, yahoo
addons,meta nPersian, computer, network, persian computer network, IT, Iran, Iranian, Information, News, Technology, Farsi, Article, Paper, iran, computer, rayaneh, internet, monitor, free, magazine, software, download, crack, hack, cracker, hacker, program, programs, speaker, keyboard, education, mouse, keyboard, hard, floppy, case, php, asp, persian, perl, paskal, c++, c+, center, book, ebook,e-book, learn, learning, elearn, e-learn, elearning, e-learning, weblog, edu, education, dvd, cd, phone, connection, dialup, isdn, dsl, adsl, edsl, icdl, digital, camera, digital camera, printer, scanner, email, farsi, mail, box, vga, vga card, vga cards, graphic, mainboard, ram, hdd, fdd, pci, pci express, agp, 8x, 4x, 2x, 1x, 16x, 32x, game, games, video, capture, p30net, pcnet, webmaster, webmaster tool, webmaster tools, forum, chat, farsi chat, persian chat, archive, theme, themes, template, temlates, free templates, encoding, link, search, wave, mp3, wma, multimedia, speed, best, website, iranian, benyamin, benyamin assadi, benyamin asadi, assadi, asadi, ICT, IT, news, download, programs, hack, crack, articles, weblog, persian, persianweblog, تصوير, computer,جشن, shabakeh, irani, irany, webgostar, farsi, barnameh, bargozari, bargozar, aks, goftegoo, cd, disk,56k, 33.6k, flatron, danesh, it, etelaat, ketab, chapgar, downloads, linkestan, england, canada, crack, fars, pars, parsi, sorat, photo, shop, tavana, pad, swf, html, norton, logo, flash, tak, digit, firewall, antihacker, anti hack, antivirus, virus, anti, domain, host, webhost, webhosting, hosting, blood, music, show, film, movie, msi, gigabayte, samsung, lg, zoltrix, epson, canon, hp, casio, amd, intel, p4, pentium 4, pentium 3, pentium III, pentium 2, athlon xp, athlon, barton, 64bit, 32bit, 16bit, light, 3dmax, 3dsmax, player, xerox, via, sis, ati, chipset, register, registery, original, orginal, pool, earning, earn, sample, catalogeu, modem, fax, fan, power, headset, game pad, joystick, laptop, desktop, speaker, media, news, nuke, web, www, htm, pdf, design, designer, linux, windows, hardware, sign up, yahoo, messenger, google, msn, gmail, amar, statics, java, java script, script, clip, menu, sacreen, ctrl, caps, alt, num, writer, cdrom, best, download center, usb, hub, serial, ps2, playstation 2, playstation, ps1, ps, psp, xbox, microsoft, sega, nintendo, nintendo 64, console, playstation portable, silent hill,wan, lan, cgi, flash mx, utilities, 2004, device, security, restore, internet explorer, 3d animation, bazi, ati radeon x800 xt, sony, panasonic, madiran, bill gates, media player, autocad, delphi, farasoo, fujitso, .com, .net, .org, pooldari, LCD, lcd, tft lcd, tft, voip, sms, asus, focus, getway, soltec, 128k, philips, hansol, motarjem, dictionary, e3, notebook, sata, ata, windows, ms windows, word, power point, access, excell, quality, athlon mp, web, world wide web, mp3 player, walkman, winamp, wireless, servers, server, z-cyber, ups, redhat, ibm, hotmail, search, dvd, dvd rom, dvdrom, dvd-rom , با , از , هم , جدا , کنید , مانندBlog,Weblog,Mihanblog