وبلاگ / سایت داری؟

میدونستی میتونی تمامی ترفندها و آموزشهای مختلف رو تو وبلاگت بصورت مجانی داشته باشی

 و تازه اینکه هر روز نیز به طور خودکار یک ترفند /آموزش جدید هم اضافه کنی بهش؟ این یعنی هر کی تو گوگل دنبال این آموزشها / ترفندها بگرده وبلاگ تو هم نمایش داده میشه!

 برو به آدرس زیر تا بفهمی منظورم چیه و کد رو دریافت کنی

بعد از کلیک روی عکس زیر پرده سیاه برداشته میشود
 
سری 16
ساعت ۸:٢٩ ‎ب.ظ روز ۱۳۸٧/٩/۸  

 

افزودن پسورد دوم برای ورود به ویندوز Xp

نوشته شده در جمعه سی ام فروردین 1387 ساعت 21:18 شماره پست: 284

در ویندوز می توانید قبل از فعال شدن هر User پسورد دیگری قبل از همه اینها قرار دهید.

به ادامه مطلب مراجعه کنید


در ویندوز می توانید قبل از فعال شدن هر User پسورد دیگری قبل از همه اینها قرار دهید.برای این کار در Run عبارت Syskey را تایپ کنید و ok نمایید.در پنجره باز شده روی Update کلیک کنید.حالا در قسمت Password Startup پسوردی را تایپ کنید و ok کنید.در صورت لزوم می توانید در قسمت System Generated Password پسورد را بر روی یک فلاپی دیسک ذخیره نمایید تا فقط با استفاده از آن قادر به عبور باشید.از این پس زمانی که سیستم روشن یا Reboot شود،پسورد امنیتی قبل از ورود به User ها ظاهر می شود. لازم به ذکر است در صورتی که سه بار پسورد را اشتباه وارد کنید سیستم راه اندازی مجدد می شود.

قطع شدن از اینترنت با زنگ تلفن

نوشته شده در جمعه سی ام فروردین 1387 ساعت 21:19 شماره پست: 285

شاید وقتی به اینترنت متصل هستید نگران اشغال شدن خط تلفن خود هستید و دوست ندارید تلفن های که به شما زده می شود را از دست بدهید. با این ترفند می توانید به این مشکل پایین بدهید. فقط با زنگ زدن به خط شما اینترنت قطع و زنگ تلفن شما به صدا در می آید !!!!

به ادامه مطلب مراجعه کنید


شاید وقتی به اینترنت متصل هستید نگران اشغال شدن خط تلفن خود هستید و دوست ندارید تلفن های که به شما زده می شود را از دست بدهید. با این ترفند می توانید به این مشکل پایین بدهید. فقط با زنگ زدن به خط شما اینترنت قطع و زنگ تلفن شما به صدا در می آید !!!!

اگر مودم شما HCF باشد (یعنی جزو دسته سخت افزارهایی که توسط ویندوز شناخته می شوند) در Control Panel وارد قسمت Phone And Modem شده و سپس وارد بخش Modems شوید.

در لیست مودم ها روی مودم خود کلیک کنید و سپس Properies را فشار دهید سپس در قسمت Advanced در قسمت Extra Initialization Commands عبارت 1=PCW+ را تایپ کنید و 2 بار کلید OK را فشار دهید.

به این ترتیب هنگامی که به اینترنت متصل هستید و پشت خطی دارید از اینترنت قطع شده و تلفن زنگ می خورد .

چند ترفند جالب در ویندوز

نوشته شده در جمعه سی ام فروردین 1387 ساعت 21:22 شماره پست: 286

1- از کار انداختن show all file از بخش folder options

2- تبدیل یک پوشه به درایو

3- عاشقان فایرفاکس کاراش بخونن: باز کردن فایرفاکس در فایرفاکس!

به ادامه مطلب مراجعه کنید


1- از کار انداختن show all file از بخش folder options
یکی از راههای رایج جلوگیری ار نمایش فایلهای مخفی در ویندوز غیرفعال کردن گزینه Folder Opthions ازمنوی tools هست
راه جالبتر برای این کار (طوری که کسی شک نکنه شما در رجیستری دستکاری کردید) از کار انداختن گزینه show all file در برگه view‌ از پنجره folder option هست برای این کار روال زیر رو طی کنید
در برنامه رجیستری (run/regedit) کلید f3 رو بزنید و عبارت showall رو جستجو کنید (گزینه keys فعال باشه) وقتی کلید مورد نظر در سمت چپ انتخاب شده ،گزینه chekedvalue را در سمت راست پیدا کنید و مقدار اون رو به صفر تغییر بدید. از این به بعد گزینه show all file عملا غیر فعال خواهد شد

2- تبدیل یک پوشه به درایو
این ترفند همون طور که از اسمش معلومه به این کار میاد که پوشه ای رو که بسیار مورد علاقه شماست رو به یک درایو تبدیل کنید تا سریعا در My Computer در دسترس شما باشه ، پس ترفند به درد بخوریه!
۱- ابتدا دکمه Start را زده و گزینه Run را انتخاب کنید .
۲- در پنجره Run عبارت Cmd را بنویسید و روی ok کلیک کنید .
۳- در پنجره ای که براتون باز میشه عبارت مقابل را بنویسید
:Subst [drive_name:][path_of_folder]
rبه جای New_drive نام درایو جدید را تایپ کنید مثل z: و به جای Path_Of_Folder نام پوشه ای را که میخواهید همانند درایو فرض شود را وارد کنید .
مثلا اگر میخواهید پوشه test که در درایو D قرار دارد را درایو z فرض کنید فرمان زیر را وارد کنید
:Subst z: “D:test”l
فقط یادتون باشه که مسیر را داخل ” ” قرار دهید و نام درایوی هم که انتخاب میکنید با نام درایوهای MyComputer یکی نباشد
جهت پاک کردن درایوهای مجازی که از این طریق درست میشوند میتوان از دستور زیر استفاده کرد:
Subst [Drive:] /D

3- عاشقان فایرفاکس کاراش بخونن: باز کردن فایرفاکس در فایرفاکس!
متن زیر را در نوار آدرس بزنید
chrome://browser/content/browser.xul
در مواقعی که چند سایت میخواین ببینید که هر سایتی ممکنه چندین صفحه داشته باشه این ترفند بکارتون میاد
ترفند دوم در مور دفایرفاکس: پوشه temporary files فایرفاکس کجاست؟ عبارت زیر را تایپ کنید
about:cache

خاموش کردن رایانه با چند روش کیبورد

نوشته شده در جمعه سی ام فروردین 1387 ساعت 21:23 شماره پست: 287

در این ترفند قصد داریم روش های بسیار جالبی را به شما معرفی کنیم که با استفاده از آنها میتوانید سیستم خود را تنها با استفاده از چند کلید موجود بر روی صفحه کلید Standby ، Hibernate ، Logoff ، Restart ، Shutdown و Switch User نمایید. لازم به ذکر است که کمتر کسی از این ترفندها آگاه است و همچنین با استفاده از آنها میتوانید سرعت کار با کامپیوتر را بیشتر کنید.

به ادامه مطلب مراجعه کنید


در این ترفند قصد داریم روش های بسیار جالبی را به شما معرفی کنیم که با استفاده از آنها میتوانید سیستم خود را تنها با استفاده از چند کلید موجود بر روی صفحه کلید Standby ، Hibernate ، Logoff ، Restart ، Shutdown و Switch User نمایید. لازم به ذکر است که کمتر کسی از این ترفندها آگاه است و همچنین با استفاده از آنها میتوانید سرعت کار با کامپیوتر را بیشتر کنید.

برای Shutdown کردن:
برای Shutdown نمودن سیستم با کیبورد ، ابتدا دکمه Win (مابین کلیدهای Alt و Ctrl) را فشار داده و پس از نمایش منوی Start حرف U انگلیسی را دوبار با اندکی مکث میزنیم. خواهید دید که سیستم خاموش میشود.

برای Restart کردن:
برای Restart نمودن سیستم با کیبورد ، ابتدا دکمه Win (مابین کلیدهای Alt و Ctrl) را فشار داده و پس از نمایش منوی Start این بار کلیدهای U و سپس R را با اندکی مکث میزنیم. خواهید دید که سیستم Restart میشود.

برای Standby کردن:
برای Standby نمودن سیستم با کیبورد ، ابتدا دکمه Win (مابین کلیدهای Alt و Ctrl) را فشار داده و پس از نمایش منوی Start این بار کلیدهای U و سپس S را با اندکی مکث میزنیم ، خواهید دید که سیستم Standby میشود.

برای Hibernate کردن:
برای Standby نمودن سیستم با کیبورد ، ابتدا دکمه Win (مابین کلیدهای Alt و Ctrl) را فشار داده و پس از نمایش منوی Start این بار کلیدهای U و سپس H را با اندکی مکث میزنیم ، خواهید دید که سیستم Hibernate میشود.

برای Loggoff کردن:
برای Loggoff نمودن سیستم با کیبورد ، ابتدا دکمه Win (مابین کلیدهای Alt و Ctrl) را فشار داده و پس از نمایش منوی Start این بار کلید L را دوبار با اندکی مکث میزنیم. خواهید دید که سیستم Logoff میشود.

برای Switch User کردن:
برای Switch User نمودن سیستم با کیبورد ، ابتدا دکمه Win (مابین کلیدهای Alt و Ctrl) را فشار داده و پس از نمایش منوی Start این بار کلیدهای L و سپس S را با اندکی مکث میزنیم ، خواهید دید که سیستم Switch User میشود.

برداشتن پسورد user ها یا پاک کردن آنها

نوشته شده در جمعه سی ام فروردین 1387 ساعت 21:24 شماره پست: 288

مدیریت کامپیوتر را در دست خودتان بگیرید.

به ادامه مطلب مراجعه کنید


ابتدا از منوی start گزینه Run را کلیک کرده سپس عبارت control userpasswords2 را تایپ کردن و ok کنید. در قسمت user nameبا انتخاب user مورد نظر و کلیک کردن روی گزینه reset password پسورد آن user را بدون اینکه پسورد قبلی را از شما بخواهد آن را از بین می برد. البته این کار در user محدود شده عملی نیست. اگر administrator ویندوز پسورد داشته باشد کافی است که شما در user مدیر پسورد administrator را بردارید و حالا user مدیر را log off کنید و سه کلید ترکیبی alt+ctrl+delete را چند بار با هم فشار دهید و حالا در قسمت user name کلمه administrator را تایپ کرده و در قسمت password چیزی ننویسید و ok‌کنید حال شما وارد administrator ویندوز شده اید و دوباره RUN را باز کرده و عبارت control userpasswords2 را تایپ کنید و سپس ok اکنون شما می توانید پسورد تمامی user ها حتی suer مدیر را هم بردارید. و یا user ها را پاک کنید.
برای برداشتن پسورد تمامی user ها کافی است که در یک لحظه کوتاه مدیر غفلت کند و شما مراحل بالا را انجام دهید و تمامی user ها و مدیریت کامپیوتر را در دست خودتان بگیرید.

پاک کردن تمامی user ها و برداشتن پسورد آنها و رفتن به administrator

نوشته شده در جمعه سی ام فروردین 1387 ساعت 21:25 شماره پست: 289

 این روش که با dos سرو کار داره یه کم پیچده هست ولی کاربردی می باشد.

به ادامه مطلب مراجعه کنید


 این روش که با dos سرو کار داره یه کم پیچده هست ولی کاربردی می باشد. تمامی اطلاعات user ها اعم از پسورد آنها و تنظیمات خاص آنها در فایلی بدون پسوند با اسم sam در دایرکتوری ویندوز به آدرس C:\WINDOWS\system32\config قرار دارد. حال یک فایل خام با همین اسم در دایرکتوری ویندوز به آدرس C:\WINDOWS\repair وجود دارد این فایل تنها حاوی یک user administrator بدون پسورد می باشد. اگه ما بتوانیم فایل sam را که در C:\WINDOWS\repair قرار دارد را به جای فایل sam موجود در C:\WINDOWS\system32\config قرار دهیم یعنی replace کنیم تمامی user ها برداشته می شوند و تنها یک user administrator بدون پسورد برای ویندوز باقی می ماند البته با این کار درسته که user ها پاک می شوند ولی پوشه Documents آنها همراه با اطلاعات داخلی آنها باقی می ماند.
دو روش برای انجام این کار وجود: روش اول اینکه اگر دو تا سیستم عامل داشته باشید می توانید توی یکی از سیستم عامل ها که به آن دسترسی داشته باشید به دایرکتوری ویندوز دیگر که user های آن پسورد دارد رفته و فایل sam را مطابق آنچه که در بالا گفته شده کپی کنید و سیستم را ریست کنید و وارد آن ویندوز پسورد دارد برودید اکنون شما مستقیما وارد administrator می شود و مدیریت سیستم در دست شما می باشد.
دومی اینکه با استفاده از یک فلاپی boot سیستم عامل dos را قبل از اینکه ویندوز بالا بیاد اجرا کنیم و دستور زیر را بنویسم و enter کنیم:
C:\> copy C:\WINDOWS\repair\sam C:\WINDOWS\system32\config
قابل ذکر است که این کار روی هارد دیسک های sata قابل اجرا نیست و همچنین بر روی هارد دیسک های IDE با فرمت FAT قابل اجرا می باشد.

قرار دادن تصویر پشت منوهای استاندارد بالای فولدر ها

نوشته شده در جمعه سی ام فروردین 1387 ساعت 21:27 شماره پست: 290

شما برای انجام این کار باید در ریجستری ویندوز دستکاری کنید .

به ادامه مطلب مراجعه کنید


شما برای انجام این کار باید در ریجستری ویندوز دستکاری کنید .
خوب برای قرار دادن عکس پشت منوی بالای فولدرها ابتدا روی منوی Start کلیک کنید و Run رو انتخاب کنید .

در پنجره ی Run تایپ کنید Regedit و اینتر بزنید .

بعد از این کار پنجره ی Regedit باز می شه .

از قسمت سمت چپ پنجره به آدرس زیر برید :

HKEY_Current_User < Software < Microsoft < Internet Explorer < Toolbar

حال در قسمت سمت راست باید یک داده ایجاد کنید . برای این کار در قسمت سمت راست پنجره راست کلیک کرده و از New گزینه ی String Value رو انتخاب کنید .

می بینید که یک داده ایجاد کرده اید ، باید نام آنرا به BackBitmapShell تغیر دهید .

حال داده را باز کرده و آدرس عکسی را که می خواهید برای پس زمینه قرار دهید در آن وارد کنید . توجه داشته باشید که فرمت عکس حتما باید bmp باشد .( مثلا: E:\bgtoolbar.bmp ) .

باز هم این نکته رو میگم که فرمت عکس حتما باید bmp باشه ، وگرنه عکس در پس زمینه قرار نمی گیره .

بعد از نصب XP ویندوز CD_Rom و DVD-Rom را نمی شناسد

نوشته شده در جمعه سی ام فروردین 1387 ساعت 21:28 شماره پست: 291

تا حالا شده بعد از نصب ویندوز XP ببینید که درایوهای CD-ROM و DVD-ROM شما از کار افتاده باشه. در چنین مواقعی نیازی به نصب دوباره ویندوز نیست کافی است با کمک ریجستری این مشکل را حل کنیم.

به ادامه مطلب مراجعه کنید


تا حالا شده بعد از نصب ویندوز XP ببینید که درایوهای CD-ROM و DVD-ROM شما از کار افتاده باشه. در چنین مواقعی نیازی به نصب دوباره ویندوز نیست کافی است با کمک ریجستری این مشکل را حل کنیم.
مراحل زیر را دنبال کنید:

۱- وارد ریجستری شوید.
۲-مسیر زیر را پیدا کنید
H_L_M\System\CurrentControlSet\Control\Class\{3d36 e965-e325-11ce-bfc1-08002be10318}
۳- از منوی Registry باید گزینه Export Registry File را انتخاب کنید و از همین شاخه یک فایل Backup می سازید. (درصورتیکه مشکلی برای ویندوز پیش آمد دوباره از این فایل استفاده می کنید)
۴-اگر مقادیری به نامهای UpperFilters و یا LowerFilters وجود داشت آنها را حذف کنید
۵-از ریجستری خارج شوید و کامپیوتر را Reset نمایید
۶-بعد از بالاآمدن ویندوز وارد Control Panel شوید و آیکن system را باز کنید در پنجره ظاهر شده باید وارد قسمت HardWare شده و از این قسمت باید Device Manager را انتخاب کنید
۷- در این پنجره هر درایوی که با علامت سوال همراه بود انتخاب کنید و از منوی Action باید Uninstall را انتخاب کنید و روی OK کلیک کنید.
۸-مرحله ۷ را برای تمام درایوهایی که با علامت سوال هستند تکرار کنید.
۹- از منوی Action باید گزینه Scan for hardware changes را انتخاب کنید
در پایان درایوهای CD-ROM و DVD-ROM روی ویندوز نصب خواهند شد

اضافه کردن اشکال مختلف به اسم فایلهایتان

نوشته شده در جمعه سی ام فروردین 1387 ساعت 21:30 شماره پست: 292

از انجا که بعضی از اشکال را نمی توان در نام فایل وارد کرد این ترفند می تواند مورد توجه قرار گیرد

به ادامه مطلب مراجعه کنید


برای اینکار کافیه زمانی که در حال تغییر اسم فایلتون هستید، کلید آلت را بزنید و سپس یکی از اعداد را انتخاب کنید. مثلا: Alt+14. سپس کلیدها را رها کنید، در این صورت میتونید شکلهای مختلف را به اسم آیکنهاتون اضافه کنید.

نکته ی جالب اینجاست که از اعداد مختلف میتونید استفاده کنید و این ترفند تنها محدود به اعداد یک رقمی نمیشه بلکه اعداد چند رقمی را هم شامل میشه.

مرورگری مخفی در داخل ویندوز Xp

نوشته شده در جمعه سی ام فروردین 1387 ساعت 21:31 شماره پست: 293

امروز می خواهم ترفندی جالب در ویندوز XP به شما آموزش دهم.
فرض کنید در مقابل کامیپوتری با سیستم عامل XP نشسته اید که صاحب این کامپیوتر (Administaror) مرورگر اینترنت اکسپلورر را مسدود کرده است و از طرفی اجازه نصب هیچ گونه نرم افزاری را به شما نمی دهد تا بتوانید مرورگر دیگری مانند اپرا یا فایرفاکس را بروی سیستم نصب نمائید. آیا در این شرایط امکان مشاهده سایتی بدون وجود مرورگر هست؟

به ادامه مطلب مراجعه کنید


امروز می خواهم ترفندی جالب در ویندوز XP به شما آموزش دهم.
فرض کنید در مقابل کامیپوتری با سیستم عامل XP نشسته اید که صاحب این کامپیوتر (Administaror) مرورگر اینترنت اکسپلورر را مسدود کرده است و از طرفی اجازه نصب هیچ گونه نرم افزاری را به شما نمی دهد تا بتوانید مرورگر دیگری مانند اپرا یا فایرفاکس را بروی سیستم نصب نمائید. آیا در این شرایط امکان مشاهده سایتی بدون وجود مرورگر هست؟

اگر در چنین شرایطی بودید می توانید به شکل زیر عمل کنید:

ابتدا نرم افزار Notepad ( یا هر نرم افزار متعلق به سیستم عامل ویندوز Xp مانند Paint و ...) را باز کنید. سپس منوی Help را انتخاب کنید و روی گزینه Help Topics کلیک کنید. بعد از اینکه پنجره Help مربوط به نرم افزار Notepad باز شد بروی نوار عنوان (Title bar) کلیک راست کرده و گزینه Jump To URl را انتخاب کنید. در پنجره جدید آدرس مورد نظر را به همراه //:http در جای خالی مورد نظر درج کرده و بروی دکمه OK کلیک کنید. بعد از انجام اینکار می توانید صفحه مورد نظر را ببینید.

پسورد ویندوز xp رو از راهی کاملا قانونی رد کنید

نوشته شده در جمعه سی ام فروردین 1387 ساعت 21:32 شماره پست: 294

این ترفند یادتون میده چه جوری پسورد ویندوز xp رو از راهی کاملا قانونی!! رد کنید.این راه دیگه مثل راههای قبلی نیست که بخوای بری سر سیستم یه بنده خدا و به سیستم اون نفوذ کنی بلکه میخوام یادتون بدم که اگه یه وقت کلمه عبور account خودتون یادتون رفت چه کار کنید البته به وسیله یک فلاپی دیسک ناقابل!!!!

به ادامه مطلب مراجعه کنید


این ترفند یادتون میده چه جوری پسورد ویندوز xp رو از راهی کاملا قانونی!! رد کنید.این راه دیگه مثل راههای قبلی نیست که بخوای بری سر سیستم یه بنده خدا و به سیستم اون نفوذ کنی بلکه میخوام یادتون بدم که اگه یه وقت کلمه عبور account خودتون یادتون رفت چه کار کنید البته به وسیله یک فلاپی دیسک ناقابل!!!!
با این کار موقعی که برای یک user account در ویندوز xp پسورد میذارید میتونید یک فلاپی دیسک پشتیبان برای مواقع ضروری تهیه کنید.که اگر زمانی پسوردتون یادتون رفت به وسیله اون فلاپی وارد سیستم بشید.

نحوه تهیه دیسک پشتیبان برای پسورد شما:ابتدا وارد user accounts شوید.(برای ورود به این قسمت روی Start کلیک کنید و بعد Control Panel را انتخاب کنید و در آخر روی آیکون User Accounts دو بار کلیک کنید.) و بعد شناسه کاربری خودتون رو انتخاب کنید و در سمت چپ پنجره زیز ستون Related Tasks گزینه Prevent a forgotten password را انتخاب کنید.در پنجره باز شده روی Next کلیک کنید.در این مرحله فلاپی که از قبل فرمت کرده اید را وارد درایو A (درایو فلاپی) کنید. و روی Next کلیک کنید .در این مرحله کادری ظاهر میشود که باید در آن کلمه عبور جاری را وارد کنید پس از اینکه پسورد فعلی را در کادر وارد کردید روی Next کلیک کنید کار تمام است.

حالا وقت آن رسیده که از فلاپی استفاده کنیم.

نحوه استفاده از فلاپی پشتیبان : در صفحه خوش آمد گویی user name خودتون رو انتخاب کنید و پسورد پسورد مورد نظر را تایپ کنید.اگر شما کلمه عبور را فراموش کرده باشید پیام Did you forget your password نمایان میشود. که شما باید روی گزینه use your password reset disk کلیک کنید تا پنجره ای باز شود سپس فلاپی از قبل تهیه شده را در درایو مربوط قرار دهید و Next را دو بار فشار دهید و در پنجره جدید پسورد جدید را تایپ کنید enter را فشار دهید حالا میتونید از پسورد جدید استفاده کنید

پسورد ویندوز xp را فراموش کرده اید؟

نوشته شده در جمعه سی ام فروردین 1387 ساعت 21:34 شماره پست: 295

زمانی که صفحه welcome آمد، 2 بار Alt+Ctrl+Delete را بزنید.دراین هنگام پنجره انتخاب کاربر باز میشود.

 

به ادامه مطلب مراجعه کنید


زمانی که صفحه welcome آمد، 2 بار Alt+Ctrl+Delete را بزنید.دراین هنگام پنجره انتخاب کاربر باز میشود.

حال در قسمت login name کلمه administrator را تایپ کنید و جای پسورد را خالی بگذارید و براحتی وارد ویندوز شوید .

در واقع شما با اکانت ادمین وارد سیستم شده اید و هر کاری که دلتان بخواهد میتوانید بکنید!!! از جمله تغییر و یا حذف کلمه رمز .

۲۵راز در معروف ترین موتور جستجوی دنیا

نوشته شده در شنبه سی و یکم فروردین 1387 ساعت 23:11 شماره پست: 296

کارهایی که با گوگل می توانید انجام دهید

به ادامه مطلب مراجعه کنید


1- همه‌چیز در نحوه نوشتن

‌با اطلاع از چگونگی نوشتن عبارات جستجو در موتورهای جستجو، می‌توانید اطلاعات موردنیازتان را به راحتی پیدا کنید. به عنوان مثال دستور <کلمه مورد نظر: INURL>باعث می‌شود تا موتور جستجوی گوگل، همه صفحاتی که در آدرس URL آن‌ها، کلمه مورد نظر وجود داشته باشد را برایتان فهرست کند.


2 - نوار ابزار گوگل

با اضافه کردن نوار ابزار گوگل به مرورگرتان، از این پس می‌توانید کار جستجو را با سرعت و راحتی بیشتری انجام دهید. یکی دیگر از امکانات این نوار ابزار، جلوگیری از نمایش پنجره‌های تبلیغاتی است. برای دریافت این برنامه و کسب اطلاعات بیشتر به نشانی TOOLBAR.GOOGLE.COM مراجعه کنید.


3 - چه کسی به سایت شما لینک داده است‌

بسیاری از مدیران سایت‌ها علاقه‌مندند بدانند چه کسانی (از سایت خود) به سایت آن‌ها لینک داده است. گوگل به این سوال پاسخ می‌دهد. می‌توانید در قسمت جستجو، عبارت <نشانی سایت:LINK>را وارد کرده و کلید ENTER را بزنید. نتیجه این درخواست، فهرست سایت‌هایی است که به سایت شما لینک داده‌اند.


4 - کاربردهای تجاری

موتور FROOGLE.GOOGLE.COM فهرست محصولات فروشگاه‌های ONLINE را تهیه می‌کند و موتور CALATOGS.GOOGLE.COM برای نمایش و درخواست کاتالوگ محصولات به‌کار می‌رود.

5 - نگاهی به آینده

‌مدیران گوگل همیشه نیم‌نگاهی به آینده دارند. اگر می‌خواهید بدانید چه در سر آن‌ها می‌گذرد و قرار است در آینده چه کارهایی انجام دهند، بهتر است سری به آزمایشگاه آن‌ها بزنید و خود از نزدیک با خدمات و محصولات آتی گوگل آشنا شوید. آدرس آزمایشگاه گوگل LABS.GOOGLE.COM/GVS.HTML می‌باشد.


6 – تعیین بازه‌ های تاریخی

نتایج مطلوب‌تر در اغلب موارد، زمانی که جستجویی را با گوگل انجام می‌دهید، نتیجه آن هزاران سایت و وبلاگ و نشانی می‌باشد که در واقع بسیاری از آن‌ها کاربرد چندانی ندارند و با موضوع موردنظرتان هماهنگ نیستند. یکی از روش‌های مؤثر در کاهش حجم نتایج جستجو، تعیین بازه‌های تاریخی است. مثلاً زمانی که بازه‌ای را بین سال‌های 2002 تا 2004 تعریف می‌کنید، گوگل با تبعیت از آن، فقط آن دسته از صفحاتی که دربازه مذکور ایجاد یا روزآمد شده‌اند را برایتان فهرست می‌کند (برای تعریف بازه‌های تاریخی به گزینه <جستجوی پیشرفته>مراجعه کنید).


7 - فقط صفحات جدید

جستجو بدون ذکر تاریخ، نتایج بی‌شماری در پی دارد. انبوه نتایج، نه تنها به یافتن مطلب موردنظرتان کمکی نمی‌کند، بلکه موجب سردرگمی‌تان نیز می‌شود. علاوه براین اگر بعد از یک بررسی طولانی بین نتایج جستجو، به اطلاعات موردنظرتان رسیدید و متوجه قدیمی بودن آن‌ها شدید، چطور؟ اگر به دنبال اطلاعات جدید و روزآمد هستید، در قسمت جستجوی پیشرفته، عبارات <3 ماه>، <6 ماه>و حتی <یک‌سال>را در مقابل گزینه DATE وارد کنید تا گوگل بسته به تاریخ ذکر شده، فقط فهرست صفحات جدید را برایتان نمایش دهد. مثلاً اگر عبارت <3 ماه>را انتخاب کنید، گوگل تمامی صفحاتی که در سه ماه گذشته ایجاد یا بروز شده‌اند را جستجو و آن‌هایی که با موضوع موردنظرتان منطبق هستند را نمایش می‌دهد.


8 - مستثنی کردن کلمات

با مستثنی کردن کلمات، علاوه بر کاهش حجم نتایج جستجو، می‌توان به اطلاعات موردنظر نزدیک‌تر شد. با گذاشتن علامت <-> قبل از کلمه‌ دلخواه، گوگل آن کلمه را استثنا قلمداد کرده و از نمایش صفحاتی که حاوی چنین کلمه‌ای باشند، پرهیز می‌کند. مثلاً نتیجه عبارت ، همه صفحاتی که مربوط به ایران هستند و از تهران نامی نبرده‌اند را شامل می‌شود.


9- WILDCARDها

زمانی که به‌طور کامل از کلمات موضوع مورد جستجو آگاهی ندارید، بهتر است از کاراکتر کمکی ستاره <*>استفاده کنید. کاراکتر <*>معنی <هرچیز>می‌دهد. مثلاً عبارت می‌تواند نتایجی نظیر ، و یا نتایجی از این دست را حاصل شود.


10 –عناوین صفحات‌

معمولاً همه صفحات وب، عنوان دارند. گاهی‌اوقات استفاده از این عناوین، به شما در پیدا کردن مطالب مورد نیازتان کمک شایانی می‌کند. مثلاً عبارت <کلمه مورد نظر: INTITLE>، گوگل را بر آن می‌دارد تا فقط عناوین صفحات را برای یافتن کلمه ذکر شده، جستجو کند.


11 - شرکت در گروه‌های خبری

اینترنت فراتر از ایمیل و صفحات وب است. به عنوان مثال گروه‌های خبری (NEWS GROUP) یکی دیگر از خدماتی است که از طریق اینترنت ارایه می‌شود. گروه‌های خبری گوگل، گروه‌های معروف و معتبری هستند که شرکت در آن‌ها، به نوبه خود، کار لذت‌بخشی است. آدرس گروه‌های خبری گوگل از این قرار است: GROUPS.GOOGLE.COM


12 - جستجوی خودکار

جستجو در اینترنت، قصه سوزن و انبار کاه است. گاهی‌اوقات ممکن است علیرغم صرف وقت زیاد، باز هم به نتیجه دلخواه نرسید. بنابراین هر ابزاری که در این پروسه، از اتلاف وقت جلوگیری کند، بسیار باارزش است. یکی از این ابزارها، <پیغام‌دهنده>گوگل نام دارد. این ابزار با دریافت آدرس ایمیل و عبارت مورد جستجو، به طور خودکار و روزانه، جستجویی را براساس عبارت دریافتی ترتیب داده و هر زمان که اطلاعات جدیدی را یافت نماید، آدرس آن را برایتان ایمیل می‌کند. آدرس پیغام‌دهنده گوگل به این ترتیب است: HTTP://WWW.GOOGLEALERT.COM/


13 - جستجوگر اخبار

این ابزار نیز همانند پیغام‌دهنده گوگل، مشخصات اخبار موردنظر را به همراه آدرس ایمیل دریافت کرده و روزانه (بنا به درخواست کاربر، قابل تنظیم است). براساس عبارت دریافتی، جستجویی را در سایت‌های خبری ترتیب می‌دهد و در صورت یافتن اطلاعات مناسب، آن را برایتان ایمیل می‌کند. آدرس این ابزار http://WWW.GOOGLE.COM/NEWSALERTS است.

14 - ماشین‌حساب گوگل

گوگل برای حل معادلات ریاضی هم، ابزاری دارد که بسیار سریع و با دقت عمل می‌کند. این ابزار علاوه بر حل معادلات ریاضی، قابلیت تبدیل انواع واحدها به یکدیگر را نیز دارد. برای آشنایی بیشتر با این ابزار کارآمد به آدرس زیر مراجعه کنید: HTTP://WWW.GOOGLE.COM/HELP/FEATURES.HTM#CALCULATOR


15 - معنی کلمات

اگر معنی یا بهتر بگوییم، تعریف کلمه‌ای را نمی‌دانید، در کادر جستجو <کلمه موردنظر: DEFINE>را نوشته و کلیدENTER را بزنید. در جواب این جستجو، علاوه بر تعریف کلمه، لینکی نیز نمایش داده می‌شود که با کلیک روی آن، به جزییات بیشتری می‌رسید.


16 - ترجمه کنید

در حال حاضر، ماشین ترجمه‌ گوگل می‌تواند انگلیسی را به 5 زبان زنده دنیا ترجمه کند (امکان ترجمه بالعکس نیز وجود دارد). برای استفاده از این مترجم ماشینی به آدرسHTTP://WWW.GOOGLE.COM/LANGUAGE_TOOLS?HL=EN بروید.


17 – تصویریاب

من شخصاً همیشه گوگل را به خاطر ابزار تصویریاب‌اش ستوده‌ام. این ابزار با دریافت کلمه یا عبارتی، تصاویر موجود روی اینترنت را جستجو کرده و در نهایت آن‌هایی را که با عبارت دریافتی منطبق هستند، فهرست می‌کند. برای استفاده از این ابزار به آدرس http://WWW.GOOGLE.COM/IMGHP مراجعه نمایید.


18 - پرسش و پاسخ

تحقیق و جمع‌آوری مطالب از اینترنت، کار وقت‌گیری است. اگر برای انجام این‌کار وقت کافی در اختیار ندارید. سری به آدرس HTTP://ANSWERS.GOOGLE.COM/ANSWERS بزنید و با مطرح کردن سوالاتتان و بررسی جواب‌ها، سریع‌تر به هدف‌تان برسید.


19 - نمایش پنجره تنظیمات

‌گوگل به شما این امکان را می‌دهد تا نحوه نمایش نتایج را مطابق میل‌تان تنظیم کنید. به عنوان مثال با مراجعه به آدرس http://WWW.GOOGLE.COM/PREFERENCES می‌توانید تعداد نمایش نتایج در هر صفحه را تعیین نمایید. علاوه براین در قسمت تنظیمات امکانات دیگری نظیر SAFE SEARCHING نیز وجود دارد. با فعال کردن این گزینه، گوگل از نمایش سایت‌هایی که به هر دلیلی غیرمجاز هستند، پرهیز می‌کند.

 

20 - آمار استفاده از گوگل

در سایت http://WWW.GOOGLE.COM/PRESS/ZEITGEIST.HTML آمار جهانی استفاده از گوگل موجود است. در این سایت جزییاتی از چگونگی استفاده ملل مختلف از گوگل و الگوهای جستجوی آن‌ها وجود دارد.


21 - جستجو در دسته‌بندی‌ها

علاوه بر جستجوی کلی وب، گوگل امکان جستجو در دسته‌بندی‌ها (CATEGORIES) را نیز می‌دهد. به عنوان مثال برای یافتن اطلاعاتی درباره هنر، تجارت، ورزش و ... می‌توانید ضمن مراجعه به نشانی http://WWW.GOOGLE.COM/DIRHP، جستجویی را در دسته‌بندی‌های گوگل ترتیب بدهید و سریع‌تر به هدف‌تان برسید.


22 - برای بلاگرها

وبلاگ داشته باشیم یا نه؟ ایده داشتن یک وبلاگ شخصی، بسیار جالب است و این‌که با در اختیار داشتن یک وبلاگ شخصی حرف دلمان را به گوش جهانیان برسانیم، فکر بسیارخوبی است. برای ساخت یک وبلاگ شخصی، به آدرس http://WWW.BLOGGER.COM/START مراجعه نمایید. این سایت متعلق به گوگل است.


23 - جستجوی داخل فایل‌ها

با کمک گوگل می‌توان داخل فایل‌های مشخصی را برای یافتن کلمه‌ای دلخواه جستجو کرد. مثلاً عبارت FILETYPE:DOC IRAN> > گوگل را برآن می‌دارد تا تمامی فایل‌های DOC (مربوط به برنامه MICROSOFT WORD) را به منظور یافتن واژه‌ی IRAN جستجو کرده و آن‌هایی که دارای چنین کلمه‌ای هستند را فهرست کند.


24 - کلمات عمومی

برخی کلمات عمومی نظیر THE ،TO ،AT و غیره، زمانی که در عبارت مورد جستجو ذکر می‌شوند، توسط گوگل نادیده انگاشته می‌شوند و تاثیری در نتیجه ندارند. حال اگر می‌خواهید چنین کلماتی در نتیجه جستجو موثر باشند کافی است یک علامت <+>در مقابل آن‌ها بگذارید.


25 - موتورهای جستجوی تخصصی

با این ترفند می‌توانید ضمن معرفی منابع موردنظرتان به گوگل، از آن بخواهید که نتایج جستجو را فقط از همان منابع بیاورید. مثلاً برای جستجو در سایت مایکروسافت به روش زیر عمل می‌شود: HTTP://WWW.GOOGLE.COM/DIRHP

ترفند در یاهو میل

نوشته شده در شنبه سی و یکم فروردین 1387 ساعت 23:15 شماره پست: 297

اگه از یاهو استفاده می کنید حتما این ترفند رو ببینید

به ادامه مطلب مراجعه کنید


برای استفاده از ترفندهای زیر ابتدا
از mail.yahoo.com وارد صفحه Yahoo Mail شوید.
 سپس ترفندهای زیر را اجرا کنید:

1- آدرسهای مسدود شده
بدین وسیله قصد داریم تا آدرسهایی که نمیخواهیم از جانب آنها ایمیلی برای ما ارسال شود را مسدود کنیم. بدین منظور روی لینک Options کلیک کنید. در صفحه بعد به Block Addresses بروید. در این صفحه در قسمت Add Block ایمیل فردی را که میخواهید از جانب او ایمیلی برای شما نیاید را وارد کنید تا او بلاک شود. در حال حاضر شما تا 500 نفر را میتوانید مسدود کنید.

2- مشاهده IP افراد فرستنده ایمیل
بدین وسیله شما میتوانید IP افرادی که برایتان ایمیل ارسال کرده اند را پس از باز کردن ایمیلشان مشاهده کنید. بدین منظور پس از مراجعه به Options ، به General Preferences بروید. در قسمت Headers گزینه دوم یعنی Show all headers on incoming messages را انتخاب کنید. در پایان روی دکمه Save کلیک کنید. اکنون هر ایمیلی را که در Inbox تان باز کنید در قسمت X-Originating-IP میتوانید IP ارسال کننده را مشاهده کنید.

3- تنظیم تعداد ایمیلهای قرار گرفته شده در صفحه
با استفاده از این ترفند میتوانید تعداد ایمیلهای وارد شده در هر صفحه را تنظیم کنید که در هر صفحه Inbox جای بگیرد. اگر قصد پاک کردن کلیه ایمیل هایتان را داشته باشید این روش میتوانید کار شما را آسان تر گرداند. برای این کار پس از رفتن به صفحه Options مجدد به General Preferences بروید. حال در قسمت Messages per Page یکی از اعداد 10 ، 25 ، 50 ، 100 و 200 را انتخاب کنید. این اعداد نمایانگر تعداد ایمیلها در هر صفحه است. در پایان دکمه Save را بزنید تا اطلاعات ذخیره شود.

4- نام شما در ایمیلهای ارسالی
ممکن است دوست داشته باشید نام شما در ایمیلهایی که میفرستید یک نام خاص باشد تا نام و نام خانوادگی تان که در ابتدای ثبت نام وارد کرده اید. برای تنظیم نام تان در ایمیلهای ارسالی پس از مراجعه به Options و سپس General Preferences در قسمت From name یک نام برای خود در نظر بگیرید و با استفاده از دکمه Save تغییرات را ذخیره کنید.

لینک مستقیم برای Download

نوشته شده در شنبه سی و یکم فروردین 1387 ساعت 23:16 شماره پست: 298

حتما تا به حال برای شما پیش آمده است که بخواهید فایلی را از اینترنت بگیرید، ولی به دلیل اینکه سایت مورد نظر، لینک مسقیم را درون سایت خود قرار نداده بود، شما مجبور بودید که به وسیله خود Browser آن را Download کنید که این راه مشکلاتی را نیز در برداشت.

به ادامه مطلب مراجعه کنید


حتما تا به حال برای شما پیش آمده است که بخواهید فایلی را از اینترنت بگیرید، ولی به دلیل اینکه سایت مورد نظر، لینک مسقیم را درون سایت خود قرار نداده بود، شما مجبور بودید که به وسیله خود Browser آن را Download کنید که این راه مشکلاتی را نیز در برداشت. مثلا اگر شما Disconnect می شدید، مجبور بودید که فایل مورد نظر خود را از ابتدا Download کنید. اما به وسیله این روش، ابتدا می توانید لینک مستقیم برای Download فایل مورد نظر خود را پیدا کنید و سپس به وسیله نرم افزارهایی همانند Go!Zilla, DAP, GetRight, FlashGet و ... شروع به Download فایل مورد نظر کنید.
ابتدا بر روی لینک داده شده در سایت، کلیک سمت راست ماوس را زده و از منوی ظاهر شده گزینه Open In New Window را انتخاب کنید (و یا اینکه کلید Shift را نگه داشته و بر روی لینک کلیک کنید). پنجره جدیدی باز می شود. پس از گذشت 5 الی 6 ثانیه، کلید ESC را فشار دهید و یا دکمه Stop موجود در Browser خود را کلیک کنید تا بارگذاری صفحه متوقف شود. به قسمت Address Bar رفته و کلید Enter را فشار دهید تا صفحه مورد نظر، دوباره شروع به بارگذاری شود. حال در قسمت Status Bar، لینک مستقیم فایل را مشاهده نمایید.

آموزش کامل کار با ابزار System Restore در ویندوز XP

نوشته شده در شنبه سی و یکم فروردین 1387 ساعت 23:19 شماره پست: 300

ابزار سیستمی System Restore که در ویندوز وجود دارد کاربر را قادر میسازد تا در صورت بروز هر گونه مشکلی در ویندوز آن را به سادگی به حالت قبل از ایجاد مشکل برگرداند.

به ادامه مطلب مراجعه کنید


ابزار سیستمی System Restore که در ویندوز وجود دارد کاربر را قادر میسازد تا در صورت بروز هر گونه مشکلی در ویندوز آن را به سادگی به حالت قبل از ایجاد مشکل برگرداند. برای مثال ممکن است شما با نصب یک نرم افزار یا سخت افزار جدید در سیستم باعث به وجود آمدن یک مشکل جدی در آن شوید. این مشکل میتواند به علت وجود ناسازگاری درایورهای سخت افزار یا هر عامل دیگری باشد. اگر در این هنگام قابلیت System Restore در ویندوز شما فعال بوده و تنظیم شده باشد به سادگی میوانید ویندوز را به حالت قبل از نصب سخت افزار یا نرم افزار برگردانید. در این ابزار حتی شما با استفاده از امکانات Undo و Redo میتوانید بین وضعیتهایی که سیستم شما قبلا داشته به جلو و عقب حرکت نمایید تا زمانی که یکی از بهترین حالتها را پیدا کرده و یا اینکه بتوانید علت ایجاد مشکل را بیابید.
برنامه System Restore تمام تغییرات سیستم شما را مثل نصب یک سخت افزار یا نرم افزار جدید و یا حتی هنگامی که تغییری در وضعیت سیستم ایجاد میکنید را ثبت و ردیابی میکند. هنگامی که بخواهید سیستم را به حالت قبل برگردانید با سه انتخاب مواجه میشوید که عبارتند از :
1- سیستم را به یک رویداد مشخص برگردانید ، مثل نصب یک سخت افزار جدید.
2- سیستم را به نقطه ای با نام نقطه کنترل سیستم یا Checkpoint برگردانید. ویندوز XP به صورت اتوماتیک این نقاط کنترل را در طی روز ذخیره میکند و این مقادیر را برای مدت زمان دو هفته نگهداری میکند. اگر شما در مورد اتفاقی که باعث به وجود آمدن مشکل در سیستمتان شده است اطمینان ندارید ، میتوانید سیستم خود را به نقاط کنترل قبلی بازگردانید تا زمانی که سیستم دوباره به حالت عادی برگردد.
3- سیستم را به یک تاریخ مشخص که شما تعیین میکنید بازگردانید.
ضمنا قابلیت جالب دیگر این ابزار این است که میتواند چند مرحله انتخابی را یکجا انجام دهد. نکته قابل توجه دیگر در مورد این ابزار این است که در هنگام بازگردانی سیستم به حالت قبل هیچ تغییری در پوشه My Documents ایجاد نمیکند. در واقع این قابلیت این امکان را به شما میدهد که بتوانید فایلهایی را که نمیخواهید در آنها تغییر ایجاد شود و یا پاک شود را از این زریق حفظ کنید. کافی است قبل از اجرای System Restore فایلهای ضروری خود را به پوشه My Documents انتقال دهید تا کاملا حفظ شوند.
و اما آموزش کار با این ایزار مفید :
توجه : قبل از انجام مراحل زیر مطمئن شوید قابلیت System Restore در سیستم شما فعال است. برای این کار ابتدا روی آیکن My Computer راست کلیک کرده و سپس Properties را انتخاب کنید. بعد وارد شاخه System Restore شوید. در این قسمت عبارت Turn Off System Restore باید فاقد علامت ( تیک ) باشد. اگر نبود تیک کنار آن را برداشته و سپس روی دکمه های Apply و بعد OK کلیک کنید. اگر این گزینه را به این شکل فعال نکنید برنامه System Restore در سیستم شما اجرا نخواهد شد.
مسیر زیر را برای اجرای برنامه طی کنید :
Start Menu > All Programs > Accessories > System Tools > System Restore
بعد اجرا صفحه آغازین برنامه System Restore نمایش داده میشود. در این صفحه در قسمت راست آن دو گزینه برای انتخاب وجود دارد گزینه اول یا Restore my computer to an earlier time برای بازگردانی سیستم و گزینه دوم برای ساخت نقاط بازگشتی به کار میرود.
ما گزینه اول را برای بازگردانی انتخاب میکنیم و بعد روی دکمه Next که در پایین صفحه قرار دارد کلیک میکنیم.
در صفحه Select a Restore Point شما یک تقویم را با تمام نقاط بازگشتی که در آن وجود دارد مشاهده میکنید. هنگامی که روی یکی از روزها کلیک میکنید برنامه System Restore تمامی نقاط کنترلی که در آن روز ذخیره شده اند را به شما نشان میدهد ، حتی وقایعی را که در آن روز اتفاق افتاده را نیز در پنجره سمت راست نشان میدهد ( مانند نصب سخت افزار جدید یا تغییرات سیستم و ... ). شما میتوانید به راحتی ماههای قبل را نیز انتخاب کنید. یکی از روزها را انتخاب کرده و بعد روی Next کلیک کنید.
در صفحه Confirm Restore Point Select یک سری هشدار به کاربر داده میشود و به کاربر نکات نهایی را یاد آور میشود. بعد از فشردن دکمه Next در این صفحه مرحله بازگردانی آغاز میشود.
گاهی اوقات عملیات بازگردانی چندین دقیقه طول میکشد و در پایان کامپیوترتان Restart شود. بعد از Restart سیستم شما به حالت قبل ( یعنی روزی که انتخاب کردید ) بر میگردد. تنها ممکن است فایلهای داده ای که در بین این زمان ایجاد شده اند دست نخورده باقی بمانند. توجه داشته باشید که بعد از بازگردانی سیستم ممکن است نرم افزارهای بدون اشکال شما نیز که بعد از زمان کنترلی نصب شده اند از بین بروند و شما مجبور به نصب مجدد آنها شوید. همچنین منوی Start شما نیز ممکن است تغییر کند و ... خلاصه اینکه شما باید خودتان را برای مواجه شدن با یک تغییر کلی آماده کنید تا متعجب نشوید.
برای اینکه بتوانید مسیر این مسیر رفته را باز گردید یعنی برنامه System Restore برعکس عمل کند ، باید برنامه را مجددا اجرا کرده و بر روی گزینه Undo My Last Restoration کلیک کنید. با این کار ویندوز XP شما تماما به حالت قبل از Restore یا بازگردانی بر میگردد ( حتی با تمام برنامه هایی که داشتید و پاک شدند ). برای مثال فرض کنید که یک برنامه کاربردی در سیستم خود داشتید که فراموش کردید از فایلهای آن Backup تهیه کنید و بعد با Restore کردن به طور کامل آن برنامه را از دست دادید ، به وسیله قابلیت Undo در سیستم Restore میتوانید به سادگی به حالت قبل برگشته و Backup را تهیه کنید.
این نکته را نیز باید توجه کرد که اگرچه ویندوز XP به صورت مداوم بر سیستم شما نظارت دارد و نقاط بازگشت را در فواصل زمانی تصادفی و تغییرات سیستم ایجاد میکند ، اما این به تنهایی کافی نیست و شما خودتان میتوانید به سادگی و با اطمینان بیشتر نقاط بازگشتی مناسب و مد نظر خود را ایجاد کنید. برای این کار System Restore را اجرا کرده و سپس گزینه Create a Restore Point را انتخاب کرده و روی Next کلیک کنید.
در صفحه ای که باز میشود در قسمت Restore Point Description یک نام یا شرحی مختصر از نقطه بازگشتی نوشته و بعد روی Create کلیک کنید. در این هنگام برنامه یک نقطه بازگشتی مناسب ( معمولا وضعیت فعلی سیستم شما ) تهیه میکند تا بعد در صورت نیاز شما بتوانید از آن استفاده کنید. جالب اینجاست که برنامه System Restore در هنگام ساخت Restore Point به صورت کاملا هوشمندانه ای مشکلات فعلی سیستم شما را در ساخت Restore Point منظور نمیکند و همواره بهترین وضعیت را انتخاب میکند ( در واقع گلچینی از بهترین وضعیت ها ).
برنامه System Restore یکی از ابزارهای بسیار مفید ویندوز است که کمک بسیار زیادی برای پایداری ویندوز به کاربر میکند. معمولا بسیاری از کاربران به این برنامه توجهی نمیکنند و آن را غیر مفید میدانند و به سادگی آن را غیر فعال میکنند. درست است که بسیاری از ویروسهای رایانه ای از این قابلیت ویندوز سو استفاده میکنند اما آیا اگر کابران با دقت بیشتری با این برنامه مواجه شوند و کمی بیشتر در مورد زمان Restore Point ها دقت کنند ، باز هم ویروسها میتوانند مشکل ایجاد کنند ؟ چه بسا با هوشیاری به همین طریق میتوان سیستم را به وضعیت قبل از بروز مشکل توسط ویروس نیز بازگرداند. پس کمی صبر و حوصله میتواند مفید باشد ، این طور نیست ؟


کلمات کلیدی: سری ترفندها

برای داشتن لینک باکس ترفندها در وبلاگ / وبسایت خود اینجا کلیک کنید

 
 
 
 

 

Amoo Shahabi , Ali , Alireza , top , LENZ , Akhbar , Computer , weblog , persian , photo , CRACK , Crack , crack , serial , News, news, New, new, Technology, technology, Headlines, headlines, Nuke, nuke, PHP-Nuke, phpnuke, php-nuke, Geek, geek, Geeks, geeks, Hacker, hacker, Hackers, hackers, Linux, linux, Windows, windows, Software, software, Download, download, Downloads, downloads, Free, FREE, free, Community, community, MP3, mp3, Forum, forum, Forums, forums, Bulletin, bulletin, Board, board, Boards, boards, PHP, php, Survey, survey, Kernel, kernel, Comment, comment, Comments, comments, Portal, portal, ODP, odp, Open, open, Open Source, OpenSource, Opensource, opensource, open source, Free Software, FreeSoftware, Freesoftware, free software, GNU, gnu, GPL, gpl, License, license, Unix, UNIX, *nix, unix, MySQL, mysql, SQL, sql, Database, DataBase, Blogs, blogs, Blog, blog, database, Mandrake, mandrake, Red Hat, RedHat, red hat, Slackware, slackware, SUSE, SuSE, suse, Debian, debian, Gnome, GNOME, gnome, Kde, KDE, kde, Enlightenment, enlightenment, Interactive, interactive, Programming, programming, Extreme, extreme, Game, game, Games, games, Web Site, web site, Weblog, WebLog, weblog, Guru, GURU, guru, Oracle, oracle, db2, DB2, odbc, ODBC, plugin, plugins, Plugin, Plugins,فارسي,كامپيوتر,دانلود,سريال,كرك,رايگان,نرم افزار,سخت افزار,شهاب,نرم افزار رايگان,فتوشاپ,آموزش,طراحي,شبكه,تكنولوژي,پرشين,پرشين بلاگ,وبلاگ فارسي,وبلاگ كامپوتر,ام پي تري,موسيقي,موزيك,شو,i am a Hacker ( Hacker 0f BoYs ) ,هکر و
بوتر و کرکر ,هک.بوت.کرک , بهترين برنامه هاي هک و بوت و کرک و آموزشي , بهترين
برنامه ها براي دانلود, HaCk-hack tools-BoOt-boot tools-CraCk-cracking
tools-serial numbers-chat-best programs-Learning-Pics-Chat-Programs-yahoo tools,
yahoo booters,yahoo hacker,hacker,yahoo cracker,cracker,best hacker,best
cracker,best programs, booters, boot progs, boot programs, yahoo booting
programs, yahoo booting progs, yahoo boot progs, yahoo tools, yahoo
addons,meta nPersian, computer, network, persian computer network, IT, Iran, Iranian, Information, News, Technology, Farsi, Article, Paper, iran, computer, rayaneh, internet, monitor, free, magazine, software, download, crack, hack, cracker, hacker, program, programs, speaker, keyboard, education, mouse, keyboard, hard, floppy, case, php, asp, persian, perl, paskal, c++, c+, center, book, ebook,e-book, learn, learning, elearn, e-learn, elearning, e-learning, weblog, edu, education, dvd, cd, phone, connection, dialup, isdn, dsl, adsl, edsl, icdl, digital, camera, digital camera, printer, scanner, email, farsi, mail, box, vga, vga card, vga cards, graphic, mainboard, ram, hdd, fdd, pci, pci express, agp, 8x, 4x, 2x, 1x, 16x, 32x, game, games, video, capture, p30net, pcnet, webmaster, webmaster tool, webmaster tools, forum, chat, farsi chat, persian chat, archive, theme, themes, template, temlates, free templates, encoding, link, search, wave, mp3, wma, multimedia, speed, best, website, iranian, benyamin, benyamin assadi, benyamin asadi, assadi, asadi, ICT, IT, news, download, programs, hack, crack, articles, weblog, persian, persianweblog, تصوير, computer,جشن, shabakeh, irani, irany, webgostar, farsi, barnameh, bargozari, bargozar, aks, goftegoo, cd, disk,56k, 33.6k, flatron, danesh, it, etelaat, ketab, chapgar, downloads, linkestan, england, canada, crack, fars, pars, parsi, sorat, photo, shop, tavana, pad, swf, html, norton, logo, flash, tak, digit, firewall, antihacker, anti hack, antivirus, virus, anti, domain, host, webhost, webhosting, hosting, blood, music, show, film, movie, msi, gigabayte, samsung, lg, zoltrix, epson, canon, hp, casio, amd, intel, p4, pentium 4, pentium 3, pentium III, pentium 2, athlon xp, athlon, barton, 64bit, 32bit, 16bit, light, 3dmax, 3dsmax, player, xerox, via, sis, ati, chipset, register, registery, original, orginal, pool, earning, earn, sample, catalogeu, modem, fax, fan, power, headset, game pad, joystick, laptop, desktop, speaker, media, news, nuke, web, www, htm, pdf, design, designer, linux, windows, hardware, sign up, yahoo, messenger, google, msn, gmail, amar, statics, java, java script, script, clip, menu, sacreen, ctrl, caps, alt, num, writer, cdrom, best, download center, usb, hub, serial, ps2, playstation 2, playstation, ps1, ps, psp, xbox, microsoft, sega, nintendo, nintendo 64, console, playstation portable, silent hill,wan, lan, cgi, flash mx, utilities, 2004, device, security, restore, internet explorer, 3d animation, bazi, ati radeon x800 xt, sony, panasonic, madiran, bill gates, media player, autocad, delphi, farasoo, fujitso, .com, .net, .org, pooldari, LCD, lcd, tft lcd, tft, voip, sms, asus, focus, getway, soltec, 128k, philips, hansol, motarjem, dictionary, e3, notebook, sata, ata, windows, ms windows, word, power point, access, excell, quality, athlon mp, web, world wide web, mp3 player, walkman, winamp, wireless, servers, server, z-cyber, ups, redhat, ibm, hotmail, search, dvd, dvd rom, dvdrom, dvd-rom , با , از , هم , جدا , کنید , مانندBlog,Weblog,Mihanblog