وبلاگ / سایت داری؟

میدونستی میتونی تمامی ترفندها و آموزشهای مختلف رو تو وبلاگت بصورت مجانی داشته باشی

 و تازه اینکه هر روز نیز به طور خودکار یک ترفند /آموزش جدید هم اضافه کنی بهش؟ این یعنی هر کی تو گوگل دنبال این آموزشها / ترفندها بگرده وبلاگ تو هم نمایش داده میشه!

 برو به آدرس زیر تا بفهمی منظورم چیه و کد رو دریافت کنی

بعد از کلیک روی عکس زیر پرده سیاه برداشته میشود
 
سری 12
ساعت ۸:۱٦ ‎ب.ظ روز ۱۳۸٧/٩/۸  

 

خدمات رایگان تلفنهای ثابت

نوشته شده در چهارشنبه یکم خرداد 1387 ساعت 15:33 شماره پست: 153

1- انتقال مکالمه یا دایورت کردن ( Call diverting ) :

2- سرویس انتظار مکالمه یا پشت خطی ( Call waiting ) :

3- شماره‌گیری سریع ( Speed dealing ):

4- انتقال مکالمه از خط اشغال به خطوط دیگر ( Call forwarding) :

5- سرویس بیدار باش :

6- سرویس نمایشگر شماره CallerID :

7- دایورت بعد از 5 زنگ :

به ادامه مطلب مراجعه کنید


1- انتقال مکالمه یا دایورت کردن ( Call diverting ) :
با این سرویس می‌توانید هنگامی که با تلفن شما تماس گرفته می‌شود مکالمه را به یک خط دیگر ثابت یا همراه منتقل کنید و عمل دایورت کردن را انجام دهید. این سرویس با هر دستگاه تلفن دکمه‌ای مجهز به سیستم تن انجام شدنی است.
برای این کار شما باید کد زیر را در دستگاه تلفن وارد کنید:
# شماره مورد نظر*21*
بعد از زدن این کد صدایی که میشنوید فرق خواهد کرد ، این یعنی اینکه خط شما دایورت شده است.
برای غیر فعال کردن این سرویس باید باز گوشی رو بردارید (در این حالت باز همان صدای مخصوص شنیده میشود) و بعد عدد #21# را وارد کنید.
در صورتی که مجدد صدای بوق مخصوص را شنیدید ، گوشی را قطع کرده و مجدد روشن کنید. در این حالت خط شما کاملا از حالت دایورت خارج شده است.

2- سرویس انتظار مکالمه یا پشت خطی ( Call waiting ) :
هنگام مکالمه شخص دیگری به شما تلفن می‌زند صدای بوق ضعیفی به گوشتان می‌رسد و شما را آگاه می‌کند شما می‌توانید با کمک این سرویس مکالمه اول خود را موقتاً قطع و با شخص ثالث صحیح کنید پس از خاتمه ی مکالمه یا در حین مکالمه می‌توانید مجدداً با شخص اول به صحبت خود ادامه دهید.
برای استفاده از این سرویس شما باید بهنگام شنیدن صدای بوق ضعیف با فشار دادن دکمه "Flash" در تلفنهای دیجیتال و با "قطع و وصل کردن" در تلفنهای آنالوگ با نفر سوم تماس برقرار کنید..
برای بازگشت به گفتگوی اول میتوانید همین کار را تکرار کنید.

3- شماره‌گیری سریع ( Speed dealing ):
برای اجتناب از وقوع اشتباه در شماره‌گیری و صرفه جویی در وقت با دادن شماره های دو رقمی به حافظه مخابرات میتونید از این سیستم بهره ببرید. این سرویس با هر دستگاه تلفن دکمه‌ای مجهز به سیستم تن انجام شدنی است.
برای استفاده از این امکان باید دستور زیر رو بکار ببرید :
برای ایجاد کد دو رقمی :
# شماره مورد نظر* کد دو رقمی *51*
بعد از وارد کردن این دستور حالا شما میتونید بعد از برداشتن گوشی با زدن کد دو رقمی** شماره ای رو که قبلا به آن داده اید را شماره گیری کنید.
برای حذف یک شماره از یک کد دو رقمی و تغییر آن میتوانید از دستور زیر استفاده کنید :
# کد دو رقمی *51*
برای غیر فعال کردن همه این کدهای دو رقمی باید از کد #55# استفاده کنید...

4- انتقال مکالمه از خط اشغال به خطوط دیگر ( Call forwarding) :
برای این که تماس گیرندگان با بوق اشغال مواجه نشوند ، می‌توانید یک یا چند شماره تلفن خود را به مرکز تلفن مربوط اعلام کنید که در صورت اشغال بودن هر یک از شماره‌ها ارتباط به طور خودکار به شماره‌های بعدی منتقل شود.
این سرویس با هر دستگاه تلفن دکمه‌ای مجهز به سیستم تن انجام شدنی است.
برای استفاده از این حالت باید بعد از برداشتن گوشی کد #43* رو بزنید ... برای غیر فعال کردن این حالت باید کد #43# را وارد کنید.

5- سرویس بیدار باش :
با اشتراک این سرویس زنگ تلفن در ساعت مشخص شده به صدا در می‌آید .
این سرویس با هر دستگاه تلفن دکمه‌ای مجهز به سیستم تن انجام شدنی ست .
برای استفاده از این حالت باید از روش زیر استفاده کنید:
ابتدا *55* رو بزنید بعد بترتیب ساعت و دقیقه را وارد کنید و در آخر # را بزنید.
مثلا میخواهیم در ساعت 14:38 تلفن زنگ بزند ، این کد را میزنیم :
1438#*55*
برای غیر فعال کردن این سرویس باید کد #55# را وارد کنید.

6- سرویس نمایشگر شماره CallerID :
در این سرویس شما کافی است یک دستگاه شماره انداز یا یک تلفن مجهز به نمایشگر شماره تلفن را ابتیاع کنید و با استفاده از آن میتوانید شماره را دریافت کنید. این سرویس نیازی به کد فعال سازی ندارد.

7- دایورت بعد از 5 زنگ :
با استفاده از این سرویس شما میتوانید کاری کنید تا بعد از 4 بار زنگ خوردن گوشی و جواب ندادن به گوشی در زنگ 5 ام تلفن دایورت شود روی شماره ای دیگر..
برای استفاده از این سرویس شما باید از کد زیر استفاده کنید:
# شماره مورد نظر*65*
طبق معمول برای غیر فعال کردن این امکان باید کد #65# رو وارد کنید.

بالا بردن ظرفیت رم کامپیوتر

نوشته شده در چهارشنبه هشتم خرداد 1387 ساعت 15:34 شماره پست: 154

اگر رم کامپیوترتان پایین است می توانید از هارد کامپیوتر کم کنید و به رم اضافه کنید پس اگر مایلید به دنبال من این کار را ادامه بدهید: ابتدا وارد control panel شده و گزینه system را انتخاب و وارد advanced شوید و بر روی setting قسمت performance کلیک کرده و وارد advanced شوید در اینجا تیک گزینه ها را به programs تغییر دهید و وارد گزینه setting یا change شوید در این پنجره درایوی که می خواهید از حجم آن کم شود انتخاب و گزینه custom size را تیک بزنید. در کادرهای روشن شده شما میتونید مقدار دلخواهی که به صورت مگابایت هست را داخل کادر initial size وارد کنید و بالاترین مقداری که حتماً باید بیشتر باشد از initial size و کمتر از مقدار حجم درایوتان باشد را انتخاب کنید و بعد دکمه ی set را بزنید تا کامپیوترتان ری استارت بشود.

دسترسی سریع برنامه ها از طرق کلیک راست روی منوی استارت

نوشته شده در پنجشنبه نوزدهم اردیبهشت 1387 ساعت 15:35 شماره پست: 155

برای دسترسی سریع برنامه ها از طرق کلیک راست روی منوی استارت به مطلب زیر توجه کنید

به ادامه مطلب مراجعه کنید


برای این کار باید در رجیستری کلید Hkey_Classes_Root/Directory/Shell را دنبال کنید. حال بر روی shell کلیک راست کرده و ابتدا new و بعد key را انتخاب کنید. نام برنامه ای را که میخواهید به عنوان نام وارد کنید و بعد Enter را بزنید.در گام بعدی در ستون سمت راست روی default دو بار کلیک کرده و در قسمتvalue نام برنامه را وارد کنید. حال روی کلیدی که در سمتچپ ایجاد کرده اید کلیک سمت راست کنید و مانند قبل کلید دیگری با نام Command درست کنید. دوباره روی ستون سمت راست default را دو بار کلیک کرده و در value مسیر کامل برنامه را بدهید. حال از رجیستری خارج شوید. این بار به ریست کردن نیازی نیست و برای امتحان میتوانید بر روی منوی استارت کلیک راست کنید و ببینید برنامه ای که ایجاد کرده اید وجود دارد.

روشن کردن کامپیوتر در زمان دلخواه

نوشته شده در شنبه هفتم اردیبهشت 1387 ساعت 23:37 شماره پست: 156

وارد محیط setup شوید.
بعد بدنبال گزینه Power Management Setup بگردید.

به ادامه مطلب مراجعه کنید


وارد محیط setup شوید.
بعد بدنبال گزینه Power Management Setup بگردید.
حالا گزینه PWron/Resume by alarm را پیدا کنید.
گزینه فوق را از حالت غیر فعال به فعال تغییر دهید.
حالا گزینه date alarm در زیر فعال شده و می توانید تاریخ خود را ثبت کنید.
زمان را می توانید با گزینه Time alarm ثبت نمایید.
با فشردن کلید F10 و ذخیره اطلاعات و تغییرات کامپیوتر خود را خاموش کنید و فقط سیم برق کامپیوتر به پریز باشد حال در تاریخ و تایم مورد نظر شما کامپیوتر بصورت اتوماتیک روشن می شود.

به دست آوردن مشخصات سیستم

نوشته شده در شنبه هفتم اردیبهشت 1387 ساعت 23:38 شماره پست: 157

مواقعی که در استفاده از ویندوز یا کلا کامپیوترتان به مشکل برمی‌خورید، معمولا اولین سؤالی که تعمیرکارها از شما می‌پرسن، مشخصات سخت‌افزاری سیستم شماست. در اکثر مواقع این مشخصات را بدون باز کردن Case می‌توان به دست آورد.

به ادامه مطلب مراجعه کنید


مواقعی که در استفاده از ویندوز یا کلا کامپیوترتان به مشکل برمی‌خورید، معمولا اولین سؤالی که تعمیرکارها از شما می‌پرسن، مشخصات سخت‌افزاری سیستم شماست. در اکثر مواقع این مشخصات را بدون باز کردن Case می‌توان به دست آورد. روی My Computer کلیک‌راست کرده و Propertiese را انتخاب کنید . سپس بسته به نوع ویندوز ( در ویندوز XP روی Hardware کلیک کنید ) به Device Manager بروید. در اینجا مشخصات سخت‌افزاری دستگاه شما، به همراه مدل هر قطعه، نشان داده می‌شود. با دوبار کلیک بر روی هر گزینه مشخصات جزئی‌تر آن و در بعضی مدل‌ها گزینه‌ای برای عیب‌یابی ظاهر می‌شود.

- بدست آوردن مشخصات جزئی‌تر سیستم
برای دیدن اطلاعات دقیق‌تر و کامل‌تر از سخت‌افزار سیستم‌تان، به منوی Start رفته و روی Run کلیک کنید. حال عبارت dxdiag را وارد کرده و اینتر را بزنید. در اینجا اطلاعات کامل‌تر و همچنین گزینه‌ای برای تشخیص مشکلات مربوط به Directx وجود دارد. در گزینه Sound ، System و Display adapter اطلاعات مفیدی در مورد CPU، حافظه، کارت صدا و کارت گرافیک وجود دارد.

محدود کردن دسترسی به Contrlo Panel

نوشته شده در سه شنبه سوم اردیبهشت 1387 ساعت 15:39 شماره پست: 158

شاید محدود کردن کاربر در اعمال تغییرات در سیستم یکی از روشهای مناسب برای جلوگیری از کار افتادگی سیستم در اثر تغییرات غیر لازم میباشد. بسیار دیده شده که کاربران از تغییر محیط، شرایط و یا نحوه کار سیستم نسبت به قبل گلایه دارند و مدعی هم هستند که هیج تغییری اعمال نکرده اند. این مساله ای است که اغلب سرپرستان سیستمها با آن مواجه هستند و مایکرسافت در ویندوز 2000 و XP امکانی را بنام Group Policy در ویندوز گنجانده که بتوان دسترسی یه سیستم را به طرق مختلف محدود کرد.

به ادامه مطلب مراجعه کنید


شاید محدود کردن کاربر در اعمال تغییرات در سیستم یکی از روشهای مناسب برای جلوگیری از کار افتادگی سیستم در اثر تغییرات غیر لازم میباشد. بسیار دیده شده که کاربران از تغییر محیط، شرایط و یا نحوه کار سیستم نسبت به قبل گلایه دارند و مدعی هم هستند که هیج تغییری اعمال نکرده اند. این مساله ای است که اغلب سرپرستان سیستمها با آن مواجه هستند و مایکرسافت در ویندوز 2000 و XP امکانی را بنام Group Policy در ویندوز گنجانده که بتوان دسترسی یه سیستم را به طرق مختلف محدود کرد.
Group Policy این امکان را فراهم میکند تا بتوان Control Panel را به روشهای مختلف کنترل کرد:
1- دسترسی به Control Panel و اجزای آن را به طور کل از کار بیاندازید.
2- فقط گزینه های خاصی در Control Panel نمایش داده شوند.
3- گزینه های خاصی را از دید کاربر مخفی کند.

برای آغاز کار ابتدا باید وارد کنترل Group Plolicy بشوید که یکی از روشهای دسترسی به آن اجرا تایپgpedit.msc در گزینه RUN در منوی Start میباشد.
جهت از کار انداختن Control Panel مراحل زیر را طی کنید:
1- از منوی Start گزینه Run را انتخاب کنید و بعد از نوشتن gpedit.msc با زدن دکمه OK آن را تایید کنید.
2- در قسمت User Configuration به Administrative Templates بروید و با زدن علامت + کنار آن به گزینه های آن دسترسی پیدا کنید و Control Panel را انتخاب کنید.
3- اگر از ویندوز 2000 استفاده میکنید بر روی Disable Control Panel و اگر از XP استفاده میکنید بر روی Prohibit access to the Control Panel دوبار کلیک کنید.
گزینه Enable را انتخاب کنید و OK را بزنید
حالا دیگر هیج یک از کاربرها قادر به دسترسی به Control Panel نیستند حتی شما Administrator مدیر محترم.
اما برای مخفی کردن بعضی از گزینه ها شما مراحل 1و 2 حالت قبل را دنبال کنید
بر روی Hide Specified Control Panel Applets دو بار کلیک کنید و Enable را انتخاب کنید
بر روی Show کلید کنید و در پنجره جدید دکمه Add را بزنید
حالا در پنجره جدید نام کنترل مورد نظر خود را بنویسید. نامی که وارد میکنید باید عیناً نام کنترل مورد نظر در Control Panelباشد. مثلا کنترل System را که کاربر در صورت دسترسی به آن میتواند بسیاری از تنظیمات حساس سیستم را تغییر دهد از دید خارج کنیم لذا بنویسید system و همه پنجره ها را OK کنید حالا در صورت مراجعه به Control Panel دیگر System را در آن نمی بینید. به یاد داشته باشید که فقط قادر به دیدن آن نیستید و این به معنی محدود کردن دسترسی به این کنترل نیست و یک کاربر حرفه ای میتواند هنوز با نوشتن sysdm.cpl در خط فرمان آن را فرا بخواند.

حذف درایوها از MY COMPUTER ( مخفی کردن درایوها )

نوشته شده در سه شنبه سوم اردیبهشت 1387 ساعت 15:40 شماره پست: 159

توجه : اگر با رجیستری آشنایی کافی ندارید ، در کار با رجیستری تمامی نکات را به درستی انجام دهید ،

چون اگر بخشی از رجیستری ویندوز به اشتباه تغییر داده شود و یا دستکاری شود احتمال به وجود آمدن

هر مشکلی در ویندوز و یا حتی نصب مجدد سیستم عامل خواهد بود.با این ترفند شما می توانید هر یک از درایوهای موجود در سیستم خود را ناپدید کنید

به ادامه مطلب مراجعه کنید


توجه : اگر با رجیستری آشنایی کافی ندارید ، در کار با رجیستری تمامی نکات را به درستی انجام دهید ،

چون اگر بخشی از رجیستری ویندوز به اشتباه تغییر داده شود و یا دستکاری شود احتمال به وجود آمدن

هر مشکلی در ویندوز و یا حتی نصب مجدد سیستم عامل خواهد بود.با این ترفند شما می توانید هر یک از درایوهای موجود در سیستم خود را ناپدید کنید.ابتدا به کمک دستور Regedit که در Start ==> Run تایپ میکنید رجیستری خود را باز نمایید سپس به کلید زیر مراجعه کنید :
HKEY_CURRENT_USER\Software\Microsoft\Windows\Current Version \ Policies\Explorer

و یک متغیر جدید از نوع DWORD ساخته و نام آن را NoDrivers بگذارید مقداری که برای این متغیر تعیین می کنید نشان می دهد که چه درایوهایی مرئی هستند راست ترین بیت مربوط به گردونه ی:Aو بیت

بیست و ششم مربوط به گردونه ی :Z است برای مخفی کردن هر درایو کافی است بیت آن را روشن

کنید. اگر با اعداد هگزا آشنایی کافی ندارید می تونید از اعداد دسیمال زیر برای مخفی کردن هر درایو یا چند درایو استفاده کنید مثل اعداد زیر :

A:1 , B:2 , c:4 , D:8 , E:16 , F:32 و........... برای ناپدید کردن تمام درایوها می توانید از 6ffffff ( عدد ۶ و ۶ تا f پشت سر هم )

را به متغیر NoDrives بدهید . نکته : برای دیدن تغییرات اعمال شده بر روی ویندوز حتما یا ویندوز خود را Logg off کرده و یا آن را Reset نمائید.

سرعت بارگیرى (Download) همزمان را افزایش دهید!

نوشته شده در سه شنبه بیست و هفتم فروردین 1387 ساعت 15:43 شماره پست: 161

مرورگر اینترنت (IE) نسخه 6 به شما فقط اجازه دو عمل بارگیرى همزمان را مى‏دهد. این مقدار را مى‏توان به 10 رساند. چگونه؟

به ادامه مطلب مراجعه کنید


مرورگر اینترنت (IE) نسخه 6 به شما فقط اجازه دو عمل بارگیرى همزمان را مى‏دهد. این مقدار را مى‏توان به 10 رساند. چگونه؟

 در پنجره Run، regedit را تایپ کرده و کلید enter را فشار دهید. در ویرایشگر رجیسترى ویندوز به آدرس

HKEY_CURRENT_USERSoftwareMicrosoftWindows CurrentVersionInternetSettings

بروید و منوى edit را باز کنید. "Add Value" را انتخاب کنید و مقادیر زیر را در آن بنویسید:

"MaxConnectionsPer1_0Server"=Dword:0000000a
"MaxConnectionsPerServer"=Dword:0000000a

ویرایشگر رجیسترى را ببندید و سیستم را دوبار راه‏اندازى کنید.

خودتان ویندوزتان را فارسی کنید

نوشته شده در سه شنبه سوم اردیبهشت 1387 ساعت 15:44 شماره پست: 162

در این ترفند قصد داریم روشی بسیار جالب را به شما معرفی کنیم که با استفاده از آن خودتان میتوانید بدون نیاز به اطلاعات پیچیده کامپیوتری و نرم افزار خاصی و تنها از طریق رجیستری ویندوز قسمتهای اساسی ویندوز را فارسی کنید. این ترفند روی تمامی نسخه های ویندوز قابل اجراست.

به ادامه مطلب مراجعه کنید


در این ترفند قصد داریم روشی بسیار جالب را به شما معرفی کنیم که با استفاده از آن خودتان میتوانید بدون نیاز به اطلاعات پیچیده کامپیوتری و نرم افزار خاصی و تنها از طریق رجیستری ویندوز قسمتهای اساسی ویندوز را فارسی کنید. این ترفند روی تمامی نسخه های ویندوز قابل اجراست.

برای این کار:
از منوی Start وارد Run شوید و در آن عبارت regedit را وارد کنید و Enter بزنید تا ویرایشگر رجیستری باز شود.
اکنون به آدرس زیر بروید:

HKEY_USERS/S-1-5-21-515967899-1454471165-839522115-1003 /Software/Microsoft/Windows/ShellNoRoam/MUICache

حالا در قسمت دیگر رجیستری ، شما میتوانید تمامی اطلاعات زبان را مشاهده کنید. کافی است روی هر کدام از آنها دوبار کلیک کنید و در پنجره جدید و قسمت Value Data به جای نام انگلیسی آن ، نام فارسی مورد نظر خودتان را بنویسید. نهایتأ OK را بزنید تا تغییرات اعمال شود.

برنامه ها را از داخل Start بردارید

نوشته شده در یکشنبه هشتم اردیبهشت 1387 ساعت 15:45 شماره پست: 163

منوی START در ویندوز اکس پی این امکان را به شما میدهد که به 4 یا 5 برنامه اخیر اجرا شده دسترسی سریع داشته باشید اما اگر بخواهید این برنامه ها منوی START را شلوغ نکنند یا شاید نخواهید کاربر بعدی بداند شما از کدام برنامه ها استفاده کردید چه باید کرد ؟

به ادامه مطلب مراجعه کنید


منوی START در ویندوز اکس پی این امکان را به شما میدهد که به 4 یا 5 برنامه اخیر اجرا شده دسترسی سریع داشته باشید اما اگر بخواهید این برنامه ها منوی START را شلوغ نکنند یا شاید نخواهید کاربر بعدی بداند شما از کدام برنامه ها استفاده کردید چه باید کرد ؟
خوب این کار مشکلی نیست شما میتوانید به ویندوز بگویید بعضی برنامه ها را که شما میخواهید در منوی START نشان ندهد . ابتدا به کلید زیر بروید :
HKEY_CLASSES_ROOT\APPLICATION
اکنون یک کلید جدید بسازید و نام برنامه ای که میخواهید در منوی START ظاهر روی آن بگذارید به آن کلید یک مقدار حروفی به نام NoStartPage بدهید به این ترتیب برنامه ای که شما اسم آن را آورده اید دیگر در فهرست برنامه های اخیر اجرا شده ظاهر نخواهد گردید.

حذف کردن برنامه هایی که پاک نمی شود

نوشته شده در جمعه سی ام فروردین 1387 ساعت 17:45 شماره پست: 164

به دلایلی که برای ما معلوم نیست بسیاری از برنامه ها به طور کامل پاک (uninstall ) نمیشوند در نتیجه بسیاری از کاربران سعی می کنند با حذف پوشه یا شاخه آن برنامه مقدمات پاک شدن آن را انجام دهند اما نام چنین برنامه هایی برای همیشه در فهرست Add\Remove Program باقی خواهند ماند برای آنکه فهرست این برنامه ها را از بین ببریم باید از رجیستری استفاده کنیم :

به ادامه مطلب مراجعه کنید


به دلایلی که برای ما معلوم نیست بسیاری از برنامه ها به طور کامل پاک (uninstall ) نمیشوند در نتیجه بسیاری از کاربران سعی می کنند با حذف پوشه یا شاخه آن برنامه مقدمات پاک شدن آن را انجام دهند اما نام چنین برنامه هایی برای همیشه در فهرست Add\Remove Program باقی خواهند ماند برای آنکه فهرست این برنامه ها را از بین ببریم باید از رجیستری استفاده کنیم :
ابتدا به کلید زیر بروید :

HKEY_LOCAL_MACHINE\ Microsoft\ Windows\ Curent Version\ uninstall

و سپس کلید متناظر با این کلید را باز کنید و حالا برنامه هایی را که نمی توانستید پاک کنید را از این جا حذف کنید تا برای همیشه از بین بروند

کاهش حجم تصاویر بدون افت کیفیت

نوشته شده در سه شنبه سوم اردیبهشت 1387 ساعت 18:38 شماره پست: 165

بیشتر کاربران اینترنتی وکسانی که زیاد از اینترنت برای فرستادن عکسهایشان برای دوستان وآشنایان استفاده میکنند حتما تا کنون با مشکل حجم زیاد این عکسها مخصوصا عکسهای دیجیتالی روبرو شده اند امروز روشی را به شما آموزش می دهیم که حجم عکس بدون از دست رفتن کیفیت بسیار پایین بیاید.

به ادامه مطلب مراجعه کنید


بیشتر کاربران اینترنتی وکسانی که زیاد از اینترنت برای فرستادن عکسهایشان برای دوستان وآشنایان استفاده میکنند حتما تا کنون با مشکل حجم زیاد این عکسها مخصوصا عکسهای دیجیتالی روبرو شده اند امروز روشی را به شما آموزش می دهیم که حجم عکس بدون از دست رفتن کیفیت بسیار پایین بیاید.

ابتدا عکس را در یکی از نرم افزارهای ویرایش تصاویر مانند
ACD Photo Editor یا Adobe Photoshop
وارد کنید و سایز آن را به 1500*1122 تغییر دهید و آن را ذخیره کنید. سپس عکس را در نرم افزار ویرایش تصویر اختصاصی ویندوز( ( Mspaint وارد کنید وبدون هیچ تغییری ذخیره کنید.

تذکر: اگر خواستید سایز عکس را تغییر ندهید میتوانید آن را مستقیما وارد Mspaint کنید.
در پایان خواهید دید که حجم تصویر به طور شگفت انگیزی کاهش می یابد

مخفی کردن Ip

نوشته شده در جمعه سی ام فروردین 1387 ساعت 18:47 شماره پست: 166

 در صورتی که تنها سررشته ای از هک و امنیت را داشته باشید میدانید که بسیاری از هکرها برای نفوذ به سیستم قربانی از IP او استفاده می کنند. با استفاده از این ترفند می توانید کاری کنید که IP شما برای همیشه دور از دسترس این افراد باشد و به نوعی به طور کامل IP خودتان را از دسترس دیگران مخفی نگه دارید.

به ادامه مطلب مراجعه کنید


 در صورتی که تنها سررشته ای از هک و امنیت را داشته باشید میدانید که بسیاری از هکرها برای نفوذ به سیستم قربانی از IP او استفاده می کنند. با استفاده از این ترفند می توانید کاری کنید که IP شما برای همیشه دور از دسترس این افراد باشد و به نوعی به طور کامل IP خودتان را از دسترس دیگران مخفی نگه دارید.

برای این کار:

1- ابتدا از منوی Start به Run رفته و در محیط Run عبارت MMC را تایپ نمایید.

2- در محیط جدید ، از منوی File به قسمت Add/Remove Snap-in بروید.

3- در پنجره باز شده بر روی دکمه Add کلیک کنید.

4- در پنجره جدید ، بر روی IP Security Policy Management کلیک کرده و دکمه Add را بزنید.

5- سپس Finish را زده و خارج شوید.

6- در پنجره قبلی بر روی Ok کلیک کنید.

7- حال در همان محیط اولیه هستید.آیکون کناری عبارت IP Security Policy Management زرد رنگ است. اکنون میبایست یکبار بر روی آن کلیک کنید تا رنگ آن به سبز تغییر پیدا کند.

8- در پایان از منوی File به Exit رفته و با انتخاب yes این عملیات را ذخیره کنید.

راه حل مشکل تقلبی بودن ویندوز

نوشته شده در یکشنبه یکم اردیبهشت 1387 ساعت 18:49 شماره پست: 167

همون طور که میدونید در ویندوز‌های جدید ارائه شده توسط ماکروسافت سیستمی طراحی شده که اصل یا تقلبی بودن ویندوز رو تشخیص میده و اگر ویندوز اصل نباشه نمیتونید برنامه‌های ارائه شده توسط ماکروسافت رو روی اون نصب کنید، مثل ورژن‌های جدید مدیا‌پلیر یا اینترنت اکسپرور.

به ادامه مطلب مراجعه کنید


همون طور که میدونید در ویندوز‌های جدید ارائه شده توسط ماکروسافت سیستمی طراحی شده که اصل یا تقلبی بودن ویندوز رو تشخیص میده و اگر ویندوز اصل نباشه نمیتونید برنامه‌های ارائه شده توسط ماکروسافت رو روی اون نصب کنید، مثل ورژن‌های جدید مدیا‌پلیر یا اینترنت اکسپرور.

ولی از اونجایی که تو ایران ویندوز اصل پیدا نمیشه و هوش سرشار ایرانیان راه‌های برای اورجینال کردن ویندوز ارائه شده تو این چند روز که حسابی با این مشکل دست و پنجه نرم کردم و حدودا چهار الی پنچ راه رو امتحان کردم تنها راهی که به من جواب این بود که در زیر آموزش اون رو قرار میدم.

اول - از منوی Start گزینه Run رو انتخاب کنید و در اون عبارت Regedit رو تایپ کنید.
در پنجره‌ی باز شده از منوی edit گزینه find رو انتخاب کنید و عبارت oobetimer رو تایپ کنید و اون رو جست و جو کنید.

دوم - در قسمت راست پنجره یک عبارت به عنوان OOBETimer انتخاب میشه، روی اون راست کلیک کنید و گزینه Modify رو انتخاب کنید، در پنجره باز شده تمام نوشته‌ها رو پاک کنید تا فقط چهار‌تا صفر بمونه بعد پنجره رو OK کنید و از Regditor خارج بشین.

سوم - دوباره Run رو باز کنید و عبارت زیر رو درون اون تایپ کنید :

%systemroot%\system32\oobe\msoobe.exe /a

بعد از اجرای این خط صفحه‌ای باز میشه در اون صفحه گزینه دوم یعنی :
yes, i want to telephone a customer service represantative to activate windows
رو انتخاب کنید و Next رو بزنید.
در صفحه‌ی باز شده دکمه Change product key رو بزنید و در صفحه جدید کد زیر رو وارد کنید :

B7R7P - J63JP - 2J7VH - W3TDJ - PDP7T

بعد دکمه Update رو بزنید، و در صفحه‌ی جدید دکمه Rmaind Me later رو بزنید.

حالا هر برنامه‌ای رو که میخواید مثل مدیا پلیر ۱۱ یا اینترنت اکسپلورر ۸ بتا و ... رو نصب کنید... موفق باشید.

مخفی کردن آیکونها در Desktop

نوشته شده در یکشنبه یکم اردیبهشت 1387 ساعت 18:51 شماره پست: 168

 

چنانچه مایل نباشید کسی برنامه‌های موجود در Desktop را با استفاده از آیکونها به اجرا در آورد،

می‌توانید از این ترفند استفاده کنید. برای انجام این کار، مسیر زیر را در رجیستری پیدا کنید:

به ادامه مطلب مراجعه کنید


 

چنانچه مایل نباشید کسی برنامه‌های موجود در Desktop را با استفاده از آیکونها به اجرا در آورد،

می‌توانید از این ترفند استفاده کنید. برای انجام این کار، مسیر زیر را در رجیستری پیدا کنید:

HKEY–current–USERSaftwareMicrosoftWindowsC urrentVersionPoliciesexplorer

حال با کلیک سمت راست بر روی اکسپلورر ، گزینه زیر را انتخاب می‌کنیم:

NEW DWORDvalue

با به وجود آمدن آیکن جدید در سمت راست، نام آن آیکن را به این صورت، تعریف می‌کنیم: NODesktop.

حال با دوبار کلیک بر روی آیکون، عدد 1 را بجای صفر قرار می دهیم.

توجه: برای برگشتن به حالت قبل ، عدد 1 را با صفر عوض کنید.

قطع کردن بلندگوی داخل Case

نوشته شده در یکشنبه یکم اردیبهشت 1387 ساعت 18:53 شماره پست: 169

جهت قطع کردن صدای بلندگوی داخل کامپیوتر وارد رجیستری شوید

به ادامه مطلب مراجعه کنید


جهت قطع کردن صدای بلندگوی داخل کامپیوتر وارد رجیستری شوید

HKEY_CURRENT_USERControl PanelSound

در صورت نبود با کلیک راست و انتخاب New و بعد String Value را انتخاب کنید و پوشه جدید را Beep

بنامید ( حرف B بزرگ تایپ شود ) و با دابل کلیک در قسمت Value data کلمه No را وارد کنید سپس

سیستم را Restart کنید.

کلیدهای میانبر عمومی

نوشته شده در یکشنبه یکم اردیبهشت 1387 ساعت 18:56 شماره پست: 170

یه سری از کلیدهای میانبر ویندوز که خیلی بهتون می تونه کمک کنه

به ادامه مطلب مراجعه کنید


CTRL+C

کپی کردن (Copy)

CTRL+X

بریدن (Cut)

CTRL+V

جایگزین کردن (paste)

CTRL+Z

خنثی کردن آخرین عملیات (Undo)

CTRL+A

انتخاب همه اقلام در یک پنجره (Select All)

DELETE

حذف فایل و انتقال به درون Recycle Bin

SHIFT+DELETE

حذف دائمی فایل بدون انتقال به Recycle Bin

CTRL while dragging an item

کپی کرن یکی از اقلام به مکان دیگر

CTRL+SHIFT while dragging an item

ایجاد یک میانبر برای یکی از اقلام در مکان دلخواه

F2

تغییر نام اقلام (مانند تغییر نام فایل)

F3

جستجو به دنبال فایل و یا پوشه

ALT+ENTER

مشاهده خصوصیات هر یک از اقلام انتخاب شده

ALT+F4

بستن سند و یا برنامه فعال

ALT+TAB

سوئیچ کرن بین برنامه ها و پنجره های مختلف

ALT+ESC

حرکت پرخشی بین برنامه ها به ترتیبی که باز شده اند

SHIFT+F10

نمایش منوی میانبر برای جزء انتخاب شده

CTRL+ESC

نمایش و بستن منوی Start

F10

فعال کردن قسمت منو در برنامه ها

F5

refresh کردن پنجره فعال

SHIFT when you insert a CD into the CD-ROM drive

جلوگیری از اجرای Autorun هنگام قرار دادن CD


کلمات کلیدی: سری ترفندها

برای داشتن لینک باکس ترفندها در وبلاگ / وبسایت خود اینجا کلیک کنید

 
 
 
 

 

Amoo Shahabi , Ali , Alireza , top , LENZ , Akhbar , Computer , weblog , persian , photo , CRACK , Crack , crack , serial , News, news, New, new, Technology, technology, Headlines, headlines, Nuke, nuke, PHP-Nuke, phpnuke, php-nuke, Geek, geek, Geeks, geeks, Hacker, hacker, Hackers, hackers, Linux, linux, Windows, windows, Software, software, Download, download, Downloads, downloads, Free, FREE, free, Community, community, MP3, mp3, Forum, forum, Forums, forums, Bulletin, bulletin, Board, board, Boards, boards, PHP, php, Survey, survey, Kernel, kernel, Comment, comment, Comments, comments, Portal, portal, ODP, odp, Open, open, Open Source, OpenSource, Opensource, opensource, open source, Free Software, FreeSoftware, Freesoftware, free software, GNU, gnu, GPL, gpl, License, license, Unix, UNIX, *nix, unix, MySQL, mysql, SQL, sql, Database, DataBase, Blogs, blogs, Blog, blog, database, Mandrake, mandrake, Red Hat, RedHat, red hat, Slackware, slackware, SUSE, SuSE, suse, Debian, debian, Gnome, GNOME, gnome, Kde, KDE, kde, Enlightenment, enlightenment, Interactive, interactive, Programming, programming, Extreme, extreme, Game, game, Games, games, Web Site, web site, Weblog, WebLog, weblog, Guru, GURU, guru, Oracle, oracle, db2, DB2, odbc, ODBC, plugin, plugins, Plugin, Plugins,فارسي,كامپيوتر,دانلود,سريال,كرك,رايگان,نرم افزار,سخت افزار,شهاب,نرم افزار رايگان,فتوشاپ,آموزش,طراحي,شبكه,تكنولوژي,پرشين,پرشين بلاگ,وبلاگ فارسي,وبلاگ كامپوتر,ام پي تري,موسيقي,موزيك,شو,i am a Hacker ( Hacker 0f BoYs ) ,هکر و
بوتر و کرکر ,هک.بوت.کرک , بهترين برنامه هاي هک و بوت و کرک و آموزشي , بهترين
برنامه ها براي دانلود, HaCk-hack tools-BoOt-boot tools-CraCk-cracking
tools-serial numbers-chat-best programs-Learning-Pics-Chat-Programs-yahoo tools,
yahoo booters,yahoo hacker,hacker,yahoo cracker,cracker,best hacker,best
cracker,best programs, booters, boot progs, boot programs, yahoo booting
programs, yahoo booting progs, yahoo boot progs, yahoo tools, yahoo
addons,meta nPersian, computer, network, persian computer network, IT, Iran, Iranian, Information, News, Technology, Farsi, Article, Paper, iran, computer, rayaneh, internet, monitor, free, magazine, software, download, crack, hack, cracker, hacker, program, programs, speaker, keyboard, education, mouse, keyboard, hard, floppy, case, php, asp, persian, perl, paskal, c++, c+, center, book, ebook,e-book, learn, learning, elearn, e-learn, elearning, e-learning, weblog, edu, education, dvd, cd, phone, connection, dialup, isdn, dsl, adsl, edsl, icdl, digital, camera, digital camera, printer, scanner, email, farsi, mail, box, vga, vga card, vga cards, graphic, mainboard, ram, hdd, fdd, pci, pci express, agp, 8x, 4x, 2x, 1x, 16x, 32x, game, games, video, capture, p30net, pcnet, webmaster, webmaster tool, webmaster tools, forum, chat, farsi chat, persian chat, archive, theme, themes, template, temlates, free templates, encoding, link, search, wave, mp3, wma, multimedia, speed, best, website, iranian, benyamin, benyamin assadi, benyamin asadi, assadi, asadi, ICT, IT, news, download, programs, hack, crack, articles, weblog, persian, persianweblog, تصوير, computer,جشن, shabakeh, irani, irany, webgostar, farsi, barnameh, bargozari, bargozar, aks, goftegoo, cd, disk,56k, 33.6k, flatron, danesh, it, etelaat, ketab, chapgar, downloads, linkestan, england, canada, crack, fars, pars, parsi, sorat, photo, shop, tavana, pad, swf, html, norton, logo, flash, tak, digit, firewall, antihacker, anti hack, antivirus, virus, anti, domain, host, webhost, webhosting, hosting, blood, music, show, film, movie, msi, gigabayte, samsung, lg, zoltrix, epson, canon, hp, casio, amd, intel, p4, pentium 4, pentium 3, pentium III, pentium 2, athlon xp, athlon, barton, 64bit, 32bit, 16bit, light, 3dmax, 3dsmax, player, xerox, via, sis, ati, chipset, register, registery, original, orginal, pool, earning, earn, sample, catalogeu, modem, fax, fan, power, headset, game pad, joystick, laptop, desktop, speaker, media, news, nuke, web, www, htm, pdf, design, designer, linux, windows, hardware, sign up, yahoo, messenger, google, msn, gmail, amar, statics, java, java script, script, clip, menu, sacreen, ctrl, caps, alt, num, writer, cdrom, best, download center, usb, hub, serial, ps2, playstation 2, playstation, ps1, ps, psp, xbox, microsoft, sega, nintendo, nintendo 64, console, playstation portable, silent hill,wan, lan, cgi, flash mx, utilities, 2004, device, security, restore, internet explorer, 3d animation, bazi, ati radeon x800 xt, sony, panasonic, madiran, bill gates, media player, autocad, delphi, farasoo, fujitso, .com, .net, .org, pooldari, LCD, lcd, tft lcd, tft, voip, sms, asus, focus, getway, soltec, 128k, philips, hansol, motarjem, dictionary, e3, notebook, sata, ata, windows, ms windows, word, power point, access, excell, quality, athlon mp, web, world wide web, mp3 player, walkman, winamp, wireless, servers, server, z-cyber, ups, redhat, ibm, hotmail, search, dvd, dvd rom, dvdrom, dvd-rom , با , از , هم , جدا , کنید , مانندBlog,Weblog,Mihanblog